Šta je novo?

DDR 400 - neispravan modul

galisnik

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2006
Poruke
101
Poena
330
Moze li se sistem smrzavati zbog defektnog memorijskog modula? Kad se slika zamrzne, a mis i tastatura ne pomazu vec samo dugme reset?
 
Kako da ne može. Slične probleme sam sretao i kod neispravnih matičnih ploča, kao i u nekim drugim slučajevima. Kreni prvo od memorije, istestiraj je nekim od programa za tu namenu.
 
odnesi memoriju kod nekog drugara,to ti je najbrzi nachin da je proverish!mada moze da bude tu sve i svashta,malo detaljnije napishi koju mashinu imash :D
 
U pitanju je memorija, ali ima problem sa DVD-RW uredjajem

Imam dva modula po 512 u dual channel modu. Na servisu su ustanovili da je jedan memorijski modul neispravan, i zaista problemi sa resetom i smrzavanjem masine su nestali, ali mi je ostao zapanjujuce cudan problem (koji je bio i prije vadjenja modula memorije). DVD-RW Lite-on SOHW 1633S koji sam koristio na starom racunaru i tamo je fercerao bez ikakvih problema sada uopste nece da ocitava DVD medije (iako su provjereno ispravni). Ima problema i sa citanjem obicnih CD-ova u Windows XP SP2 okruzenju, iako bootoje masinu sa bootabilnim CD-om bez problema. Sta bi to moglo da bude? IDE drajveri? Obican CD uredjaj radi bez problema. Nedavno sam kupio racunar AMD Athlon 64 3200+, DFI Ultra Infinity ploca sa NF4 chipsetom i 1024MB DDR400 Kingston, Hitachi HD SATA2 160GB itd.
Ima li neko kakvu ideju? Pokusao sam i sa novim firmwareom, ali mi je samo ispocetka uspio ocitati 1 DVD, kojeg je potom zaparao i sad je necitljiv zaista :( (kad pokusa citati DVD zacuje se neprijatan zvuk). Na staroj masini i sa novim firmwareom radi bez problema. Obicni IDE diskovi rade bez problema, preko USB 2.0 takodje, samo taj DVD uredjaj na IDE grani pravi probleme. Moracu posuditi neki drugi DVD RW da vidim kako ce se on ponasati.
 
Pogledaj u kom modu rada je tvoj DVD uredjaj. Ponekad drajveri mogu da pobrljave i onda ti umesto DMA moda uredjaj pocne da radi u PIO modu. Brzina kod PIO moda je neuporedivo manja, a tu i ne izostaje vece iskoriscenje procesorskog vremena. To ces najlakse videti ako udjes u device manager i onda odes na ide controler, zveknes properties na ide granu na kojoj ti se nalazi DVD.
 
Mogao bi da proveriš i napajanje. Meni je rezač posustajao i uništio oko 10 diskova dok nisam uzeo malo jače napajanje.
 
Hvala na savjetima, sve sam to vec isprobao i nista nije upalilo. Posudio sam neki NEC-ov DVDRW za probu, i on nije pravio apsolutno nikakvih problema. Zato sam narucio Plextora PX-750A, a LITEON-a cu prodati sa starim kompom (jos ce mu malo podici cijenu za kakvih 20-ak eura), jer na starom kompu on sasvim lijepo i korektno radi.
 
Nazad
Vrh Dno