Šta je novo?

Data Traveler 1.00 8GB, spor/nemoguc upis podataka?

vdr1981

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2007
Poruke
1,294
Poena
350
Memorija iz naslova,iscitavanje podataka radi normalno sa nekih 22 MB/s ali upis je jako problematican. I sa explorerom i sa total commanderom upis krece sa nekih 2MB/s da bi ,posle par minuta,brzina spala na ~50-70 kb/s i ubrzo potom dobijem obavestenje kako je drajv pun i kako ce podaci biti izgubljeni???Sve je to propraceno nekakvim kocenjem i rusenjem explorera i sl.
Isto se desava i na XP-u i na Visti( imam dual boot).
Memorija je probana na jos dva kompa i radila je OK(upisano nekih 4GB za nekoliko minuta)sto me najvise buni.
Izmenjao sam sve USB prikljucke koje imam,flesovao bios,nema promena...
Molim vas,dajte jos neki predlog sta bih mogao da probam...
 
Kupio sam u Imtelu pre nekog vremena dva Kingston flesha, jedan mini slim blue i još jedan isti, ali black, oba od po 4GB... isti ko jaje i jaje, razlika u boji.

Black imao čitanje 22MB/s, upis 10MB/s, a Blue čitanje 18MB/s upis 2MB/s, probano na više računara. Black sam zadržao a Blue vratio kao nezadovoljavajući. Mora da nešto sa njim nije ok kada je isti takav (iste i cene) samo crni glat 5x brži... Imtel ispao zaista fer i ponudio zamenu ili povraćaj novca, svaka čast.

Iskreno, čini mi se da flasheve sada sastavljaju sa "konca i konopca". Kington ne proizvodi same flash čipove, već ih kupuje na tržištu za svoje jeftine serije po principu "ko da jeftinije", pa onda brzina i kvalitet variraju u širokom opsegu... :(

@vdr1981, rekao bih da je taj flash neispravan, tj. 99.99% sam siguran da je fake, tj. nema 4GB kapaciteta već (znatno) manje. Ako je u garanciji, reklamiraj. Ako nije, pokušaj da upišeš, jedan po jedan, više fajlova od reda 500MB, pa vidi dokle ide kako valja, tj. koji mu je realni kapacitet. Onda ga formatiraj na baš taj kapacitet pomoću nekog programa za low-level formatiranje flasheva.
 
Poslednja izmena:
Ma OK za to ali problem je sto je prodavacica ladno iskopirala na tu memoriju 4GB podataka a kod mene nema sanse... Najvise sto sam uspe je jedan DVDrip pomocu total komandera ali tako sto sam pauzirao transfer kada brzina padne na nekih 50kb/s pa nastavljao.
Evo nekih testova ali dzaba kad u stvarnosti nije tako...
 

Prilozi

  • Capture_2.jpg
    Capture_2.jpg
    126.7 KB · Pregleda: 57
  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    113.3 KB · Pregleda: 45
Isti problem sam i ja imao sa Kingstonom od 4Gb, probao sam sve zivo, i nisam resio problem. Prosledi taj flash nekom drugom i kupi neki ljudski... Apacer, OCz, Corsair...
 
Hm,mozda ipak nije do fleske...Evo sada se bakcem sa koleginim PQI-em takodje od 8GB i opet je to neki traljavi upis od 1,5 MB/s koji posle nekog vremena pada na jbenih 100 kb/s(na XP-u)...:mad: Na Visti je bilo nesto drugacije,kopirao sam film i upis je poceo sa bednih 300kb/s i polako je rastao da bi se stabilizova na ~2MB/s.
 
@vdr1981:
Evo ti cisto da uporedis kako radi moj Kingston.Doduse nije 8 vec 4 Gb.
A imas ovde i Corsair od 1 Gb..
Ja ipak mislim da ta tvoja fleska nije ok..Average read 27,1 Mb .. cisto sumnjam
 

Prilozi

  • FlashToolkit_KingstonDataTraveler 2.0.png
    FlashToolkit_KingstonDataTraveler 2.0.png
    52.2 KB · Pregleda: 52
  • sshot-8.png
    sshot-8.png
    45.6 KB · Pregleda: 41
  • FlashToolkit_Corsair Flash Voyager.png
    FlashToolkit_Corsair Flash Voyager.png
    50.4 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
E ovako,definitivno nije do flesha,malopre je kolega na svom kompu ubacivao filmove brzinom od 11MB/s,sto je odlicno i sto kod mene nema sanse...Znaci izgleda da je nesto do ploce,ne znam sta da radim,flesovao sam bios i proveravao USB portove,resetovao CMOS...Da li mozda da potrazim neku stariju reviziju BIOS-a ili da probam da kontaktiram podrsku...Nisam pametan.
Inace,fotoparat,dzojstici,modem i sve ostale stvarcice koje sam kacio na USB rade dobro...Cak i fleshke sa manjim kapacitetom.

I jos jednom da napomenem,citanje podataka sa moje problematicne memorije ide sa nekih 22MB/s(znaci super) ali je upis gotovo nemoguc.Imate li uopste neku ideju na sta bi to moglo da ukazuje???
 
Poslednja izmena:
Hm,evo javio se covek sa foruma sa potpuno istim problemom i plocom kao mojom(TA690G).Ne znam probacu da se obratim tehnickoj podrsci...
 
Nesto sa usb om nije u redu..mozda nije upaljena usb2 opcija u boisu?!
 
Nesto sa usb om nije u redu..mozda nije upaljena usb2 opcija u boisu?!

Postoje tri opcije vezane za USB u BIOS-u i sve su na "enabled"...Sad cu da zvirnem kako se tacno zovu...

To su: - USB EHCI controller
- onchip USB controller
- onchip USB KBC controller

MOze li neko da mi kaze za sta su prva i treca opcija?
 
Poslednja izmena:
A da nije ti taj DVDrip veći od 4Gb? Ajd ti probaj da kod tebe snimiš koji DivX film i vidiš kako radi.
 
USB EHCI controller = Enhance Host Controller Interface
USB KBC controller = Keyboard Controller
 
Najverovatnije da je flesh memorija losa.
Prolazi test sa Flash memory toolkit-om (i write i read su sasvim solidni),ali kad treba da se prebaci neki fajl na memoriju ide do pola i onda se blokira fleska.
Znaci nece da radi ono zasta je kupljena..:smash:
@vdr1981...Menjaj flesku...:D
 

Prilozi

  • sshot-1.jpg
    sshot-1.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 41
  • sshot-2.jpg
    sshot-2.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 33
Kazite mi da li je ovo normalan prikaz u "Device Manager-u"?(na slici)
I jos nesto,kad probam da instaliram USB2.0 driver ,dobijem obavestenje kako je ta funkcija dostupna na SP2.Jel' to treba tako?
 

Prilozi

  • Capture_2.jpg
    Capture_2.jpg
    124.2 KB · Pregleda: 47
Da,USB 2,0 je implementiran u SP2 i nadalje,cak mislim da ga ima i u SP1 ali nisam siguran

poz.
 
Definitivno ploča ima problem sa USB-ovima i nekim uređajima. Meni HDD rack Chief Black Box radi očajno sporo kada se sa njega čita (čak par desetina kb/s), isti rack radi najnormalnije na bilo kom drugom kompu. Drugi rack (neki LC Power) radi najnormalnije na ovoj TA690G. Dosad nisam naleteo na neki USB flash drive koji zeza, ali problem je očigledno do ploče i nekompatibilnosti.
Hteo sam da reklamiram rack - ali ista priča kao i kod tebe: na bilo kojoj drugoj mašini radi radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno