Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

ljenost je gora nego bolest!
ne znam sta kukaju toliko. jeste, cimavo je nastimati da sve radi kako treba ali se uz malo strpljenja moze :d

rudari su navikli na hasheve, daj sto vise da baca, da pljusti na sve strane..... nista drugo nema veze.
i onda ih doceka VTC sa svojih 200-300 khs po kartici :d

Nije problem lenjost već vreme da se podesi. Svaka kartica drugačije reaguje, svaki rig takođe. Moje mašine imaju po 2GB ili max 4GB RAMa što je više nego dovoljno za Scrypt i X11 ali za Scrypt-N treba upgrade.
I onda sve namestiš i cena rokne 50% :).
 
isto sam radio i za LTC kada sam ulazio u cijelu ovu pricu. samo, tada sam se uvalio brdo para a za VTC sam sada dokupio jos 8 giga rama za 50eur i potrosio par dana da nastimam sve.
ne vidim neku bitnu razliku u "patnji"
 
Nije problem lenjost već vreme da se podesi. Svaka kartica drugačije reaguje, svaki rig takođe. Moje mašine imaju po 2GB ili max 4GB RAMa što je više nego dovoljno za Scrypt i X11 ali za Scrypt-N treba upgrade.
I onda sve namestiš i cena rokne 50% :).

Sta kopas trenutno ?
 
Problem je što, dugoročno, nema ništa bolje za kopanje da obećava.
Ima tu vertcoin ali je scrypt-N neviđeno komplikovan za minovanje pa rudari brzo odustaju.

Po meni, vtc nije uopste tezak za podesavanje. Ja sam prebacio ~13mh/s scrypt snage sa ltc na vtc za nekih ~3h. Imao sam problem sa 3 kartice, kojima sam spustio klokove za 20-30MHz u odnosu na rock stable ltc klokove i vise nisam imao nikakvih problema - sve ide glatko kao i scrypt/ltc.
Jedino sto je i isplativost vtc-a takodje losa, ali to nije za ovu temu :).
 
Nije problem lenjost već vreme da se podesi. Svaka kartica drugačije reaguje, svaki rig takođe. Moje mašine imaju po 2GB ili max 4GB RAMa što je više nego dovoljno za Scrypt i X11 ali za Scrypt-N treba upgrade.
I onda sve namestiš i cena rokne 50% :).

Zato treba kao ja, namestis jednom za sve moguce algoritme i onda imas sve na dva klika, cak mozes da podesis i za razlicite novcice i poolove.
 
dzaba mu 0,023 btc po darku kada je diff nenormalno visok (7099) da je 0,1 pa da se pomisli da ce biti nesto... ovako stvarno se ne isplati da se drk kopa a jos manje se isplati da se po toj ceni drk proda...
 
Ne znam sve je nelogicni kod DRKa veliki dif , velika snaga , cena neocekivana za nov coin, isplativost mala u odnosu na druge, imali neka menjacnica koja pretvara DRKove u $ direktno. Nisam pametan dugo sam u ovome i nista nije kao kod drugih coina, neshvatljivo da mu je konverzija u BTC veca od LTC, bez obzira koliki mu je dif, pogotovu sto je to coin koji se juce ispilio. Da ne bude kao sa onim dzoint sajtom,)
 
DRK se jako cudno ponasa, neko na sve nacine pokusava da odvuce minere sa njega iz ne znam kog razloga, a oni su jos tu uprkos prevelikom difu. Ili ce cena bukvalno eksplodirati uskoro ili ce novcic propasti, ja sam juce prodao dobar deo steka na 0,02 nisam ocekivao pump danas... Bar da me DRK odvede na letovajne ako ne moze bas to the moon :D.
 
vert može da se podesi bukvalno za 10min, nebitno smos ili win, jedino nemože da se mešaju kartice u rigu npr 5850, 6950 i 7950 neradi kako treba, ustvari rade 5850 i 6950 ali 7950 daje 260khs umesto 320, tako da stvarno nije nikakav problem namestiti...
 
Što ne mogu zajedno saša? Nisam probao baš tu kombinaciju ali jesam razne druge i uvek su sve karte radile na svom maksimumu. Možemo u vert temi da ne bude ot ovde
 
DRK se jako cudno ponasa, neko na sve nacine pokusava da odvuce minere sa njega iz ne znam kog razloga, a oni su jos tu uprkos prevelikom difu. Ili ce cena bukvalno eksplodirati uskoro ili ce novcic propasti, ja sam juce prodao dobar deo steka na 0,02 nisam ocekivao pump danas... Bar da me DRK odvede na letovajne ako ne moze bas to the moon :D.

Ocekivano si odigrao. Samo ne povlaci btc sa berze. Ja sam tu gresku dva puta napravio i skupo me kostalo :) Pasce drk sigurno ponovo, pa ga kupi na 180 ili nize. Promet je relativno slab za drk. Niko se od velikih jos nije istovario. Kad krene istovar eto cene povoljne za kupovinu. Samo strpljivo.
 
Da ali kad se istovare da li ce se ikad vratiti na 0.02
 
Da ali kad se istovare da li ce se ikad vratiti na 0.02

Vecita sumnja zbog koje ga ne kupih po 98 :D Ali ako naglo padne hoce. Kad je lagani pad to je opasno, barem se tako do sada pokazalo. Uvek je rizik , ali vise volim i kad puknem malo neko da propustim da zaradim 120% :D
 
Da li ovi novi ASICI mogu da kopaju X11
 
Da li ovi novi ASICI mogu da kopaju X11

Ma kakvi...:-devil-:
MultiMiner 3.0
-Added support for mining Scrypt-N, Scrypt-Jane, X11, Quark and Groestl
-Added the ability to choose from a range of supported miners for GPU algorithms (BFGMiner, SGMiner, SPH-SGMiner, Kalroth-SJ CGMiner, Vertminer, DarkcoinSGMiner)
 
Poslednja izmena:
Ej drugarai koliko vam bacaju 270 ke i na kojim podesavanjima , ja sam na 1770mhs dobar li je to rezz na 1070/1250
 
To je slabo.
Meni na 1020MHz bacaju 1850MHs... na 1100MHz bacaju 2050MHs.
-I 18 -w 256 -g 2 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 12000 --gpu-engine 1020 --gpu-memclock 1250 --temp-target 67 --auto-fan --no-submit-stale --queue 0 --scan-time 1 --expiry 1

Obavezno onaj x11 mod: https://bitcointalk.org/index.php?topic=623409.0
 
Poslednja izmena:
na 1100MHz bacaju 1980 do 2000 sa tim podesavanjima , hvala :)
 
DRK se jako cudno ponasa, neko na sve nacine pokusava da odvuce minere sa njega iz ne znam kog razloga, a oni su jos tu uprkos prevelikom difu. Ili ce cena bukvalno eksplodirati uskoro ili ce novcic propasti, ja sam juce prodao dobar deo steka na 0,02 nisam ocekivao pump danas... Bar da me DRK odvede na letovajne ako ne moze bas to the moon :D.
Pa kako bre nisi ocekivao kad svaki dan ocekujemo da skoci?! Zar je toliko tesko ustekati malo i imati bar malo poverenja? :D
Da propadne nece pored ovoliko rudara, dakle samo jedno se ceka ;)
 
Pa kako bre nisi ocekivao kad svaki dan ocekujemo da skoci?! Zar je toliko tesko ustekati malo i imati bar malo poverenja? :D
Da propadne nece pored ovoliko rudara, dakle samo jedno se ceka ;)

Ma krastavac, nije berza za svakoga. Citam sta ljudi pisu po raznim forumima i natripujem se da bi DRK mozda stvarno mogao da propadne,jer se nikako ne razvija pravilno, kao da ga neko vuce dole. Momenat slabosti i sell trigger proradio. Bila je varijanta "Bolje vrabac u ruci nego debeli golub na grani ":D. Srecom nisam sve prodao...
Jos sam imao par vrhunskih buy ordera u poslednja 2 meseca, spicio sam oko 2,5 btca, na RBT, HVC, KDC, PENG i jos par drugih, sada sve te valute ne vrede ni 1 btc, to je dodatno uticalo na odluku...
 
ne sekiraj se nisi jedini, da ti kazem koliko samo imam pande , ali i ona se oporavlja, tako je to na jednim coinima puknes na drugima se vadis i plivas :)
 
@micairvas
Sve je shit-coin osim BTC.
Važi pravilo: buy the rumor, sell the news.
Pisao sam u BC temi... BC sam uzeo po 24-25K, prodao po 41-42K. Odmah ušao u DRK po .0177 i prodao po .024.
Naravno, napravio sam gomilu grešaka pri tzv. overtrade-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno