Šta je novo?

Dali moze prijateljska preporuka gde uzimati hardware u NS!

no name

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2000
Poruke
691
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600G, R7 7700, i5 13600k, i5 12400f. i3 12100f, R7 2700X
Matična ploča
MSI B450M MORTAR MAX, AORUS B650 ELITE AX, ASROCK Z790 PG RIPTIDE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ono, da iz licnog iskustva znate da su usluzni i imaju dobar izbor po pristojnim cenama!

Hvala! :wave:
 
mediaart, corona
 
Ja sam u NS samo neucio gde NE treba kupovati ali necu da pljujem na forumu. U svakom slucaju uvek se iscimam za BG, em je jeftinije em ne utice na zivce...
 
Preporuka: HTC, pixel

Izbegavati : BP, IQ, BIT
 
Jos jedan glas za mediaart. Dugo tamo uzmimam hardware, dosta konfiguracija su mi sklopili i uvek je sve bilo kako treba ali uglavnom su prazni sto se lagera tice. Telix takodje nije losh mada su im neke pozicije veoma skupe ali imaju svega i svacega na lageru. BP comp na novom naselju je OK, ono sto imaju u cenovniku uglavnom imaju i na lageru mada oni/e koji tamo rade su malo izgubljeni/e. Uglavnom izbegavam firme tipa "imamo sve al' tek kad porucimo" a lager=0 ; ono sto ima u radnju su podloge za miseve, ventilatori (nikako veci od 80mm), A4 misevi ili ne daj boze neki rezac, osim ukoliko nije izlozen kao exponat, USB stickovi ne veci od 128mb, naravno sirok asortiman princo diskova i kratkih usb kablova a na pominjanje bilo kakvih vrsta procesora i memorija skupljih od 40e zove se vlasnik radnje, sedista AMD ili Intela, rodjaci vlasnika i besplatan telefon za prevenciju stresa. Ukoliko se izvrsi porudzbina, porucilac se proverava od strane SUP-a i interpola a ukoliko je sve u redu, slavi se do duboko u noc.
 
Pri ovim cenama kurirskih sluzbi mislim da ne moras da se ogranicis na NS.
 
Da, Corona sa Dragišom na čelu za svaku preporuku! Imaju solidnu ponudu a ono što nemaju na lageru (a pritom ima da se nađe u Srbiji) Gisha će ti, za svoju proviziju dovući u roku od 2 dana! Čovek je pravi trgovac, a ima i korektan odnos prema klijentima! Ja sam do sada uglavnom kod njega kupovao, čak imam i izuzetno pozitivna iskustva kada je garancija u pitanju! Kada mi je napajanje svojevremeno crklo, dok je moje bilo u servisu, dobio sam drugo na korištenje. A na kraju i novo napajanje!
PIN takođe ima preporuku od mene. Kada je u pitanju kupac i garancija, ispoštovaće te maximalno, pritom, relativno su jeftini!

Izbegavati: pored onoga što je isnogood nabrojao, dodajem Positive i PEGAZ. Osim ako nemaš žarku želju da se pobiješ sa onom bit**gom od direktora/vlasnika/prodavca/servisera, zbog ventilatora. :d Čovek nema ni najmanje obzira prema kupcima, bezobrazan je, zna da te iskulira kada mu uđeš u radnju... :mad:
 
Poslednja izmena:
Evo radim sa kompovima, ne vidim gde vi vidite toliku razliku u ceni, ima je ponekad ali svi pilicare. A da uzmes u BG ustedeo bih mozda, zavisi od cene komponente 1-10e, jos dok platis neki ekspres pa ne daj boze da nevalja is prve ili je nekompatibilna ili se pokvari pa vracaj na garanciju pa cekaj pa... Mislim totalno cimanje za smesne pare koje kada sve saberes nisi ni ustedeo. Mislim kolika razlika u ceni moze biti za npr procesor od 50e ? 1-3e. Ima razlike ako uredjaj kosta 300e> i tu vec ima oscilacija znacajnih.
E sad ima par firmi koje deru bas al nije problem uporediti cenu.
Ja sam od onih koji uzima robu i ne pita za cenu posto uzimam na mestu koje je provereno, za 2e necu propasti koliko uopste moze biti skuplje i ako je skuplje, a ako bude komplikacija ladno resim.

Moj predlog je HTC skroz korektni momci, uvek:type:
 
Da, Corona sa Dragišom na čelu za svaku preporuku! Imaju solidnu ponudu a ono što nemaju na lageru (a pritom ima da se nađe u Srbiji) Gisha će ti, za svoju proviziju dovući u roku od 2 dana! Čovek je pravi trgovac, a ima i korektan odnos prema klijentima! Ja sam do sada uglavnom kod njega kupovao, čak imam i izuzetno pozitivna iskustva kada je garancija u pitanju! Kada mi je napajanje svojevremeno crklo, dok je moje bilo u servisu, dobio sam drugo na korištenje. A na kraju i novo napajanje!
ne znam da li znas ali Dragisa je preminuo proslo leto. Na moru ga je pregazio gliser i isekao.
 
Korisno mi je veoma ovo za HTC posto su mi relativno blizu,a nisam ranije znao za njih! Pogledao sam i stranicu medije i utisak mi je da to nije azurirano skoro! Pixel mi je poznat i oni su mi nekako najkorektniji ukupno gledano i najvise sam pazario dosad tamo!

Bila su vec ranije ovde neka dobra iskustva sa Info centrom! Vidim da imaju dobru i azurnu listu sa ok cenama pa valjda moze da se to i naruci. Probacu cu ovih dana preko njih da nabavim jedno cros napajanje koje imaju na listi da vidimo sta ce da se desi! Hvala svima koji su mi pomogli! :wave:
 
Poslednja izmena:
ITT Opra u Zeleznickoj kod Makijata. Medju jeftinijima, skroz korektni, sto nemaju stize po porudzbini za dan-dva.
 
Pixel
 
prijateljska preporuka pixelcomp, sto nema moze da se naruci ako postoji u srbiji negde dok sam sa bp imao losa iskustva
 
MK racunari imaju najazurniji cenovnik na sajtu.

za ovo cju samo LOL da kazhem, sticajem okolnosti zhivim jako blizu i par puta sam bio prinudjen tamo da kupim...i kad god sam pogledao cenovnik na netu i otishao da kupim, nije bilot razhenog artikla....jedino su CM programom dobro snabdeveni....
 
za ovo cju samo LOL da kazhem, sticajem okolnosti zhivim jako blizu i par puta sam bio prinudjen tamo da kupim...i kad god sam pogledao cenovnik na netu i otishao da kupim, nije bilot razhenog artikla....jedino su CM programom dobro snabdeveni....

Pa to je tacno ako ti nesto treba istog dana, ali ako sacekas 2-3 dana, mogu da ti nabave i ono sto ima, ali i ono sto nema u cenovniku.

Veci je problem sto na sve daju garanciju 12 meseci, bez obzira sto to isto u BG-u moze da se kupi sa 3 ili 5 godina, tako da njakanje do BGD-a ipak ne gine.
 
Poslednja izmena:
MK Računari i nemaju neku preporuku od mene...
Zašto? Pa upravo zbog te garancije! Dok u radnjama u BGu i ZRu daju garanciju na komponente od 36 meseci (uglavnom), ovde im je garancija na sve proizvode 12 meseci! WTF?? Mutno...
 
Moj glas ide za Pixel, do sada sam dosta hardwera kupovao kod njih i uvek je sve bilo ok.:banana:
 
Ispalo da se 90% ljudi slazhe sa mojim "chetvrtim" postom po redu :)
 
Meni ne odgovara ni jedna prodavnica u NS, da mogu da je preporucim :/

Pa kad nesto hocu da kupim pogledam cene na sajtu 3-4 prodavnice unesem podatke u tabelu u excelu, izaberem sta mi najvise odgovara, nazovem da proverim da li imaju i kupim tamo.
 
ITT Opra u Zeleznickoj kod Makijata. Medju jeftinijima, skroz korektni, sto nemaju stize po porudzbini za dan-dva.

Slazem se.
Kad god sam kod njih kupovao uglavnom imaju najpovoljnije cene od ostalih (uvek se raspitam kad god uzimam specifican hardver).
Vrlo su i preduzimljivi- ako nemaju komponentu koju trazim- sutradan je bude.

I NE SMANJUJU duzinu radne garancije- za procesor, MB, i graficke- sa 3 god. na 1 god. kao neki ( da ih ne navodim).
Jer ako proizvodjac i generalni uvoznik daju radnu garanciju od 3 godine, zasto je pojedini preprodavci smanjuju na 1 god???
 
Dok u radnjama u BGu i ZRu daju garanciju na komponente od 36 meseci (uglavnom), ovde im je garancija na sve proizvode 12 meseci! WTF?? Mutno...

Stvarno mutno i nenormalno (ako je tacno). Ma ja sam bas zbog te garancije resio da uzmem hard disk u Imtel-u - em je 3 godine garancija, em je jeftiniji, pa mi je put skoro dzabe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno