Šta je novo?

Da li Solid Works 2016-18 može na stariju mašinu?

Jovandeka

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2007
Poruke
567
Poena
320
Prijatelj ima sledeću konfiguraciju:
  • i5- 3470 (ili 3450)
  • 8GB DDR3
  • SSD 256GB
  • integrisana grafička (mislim da je Intel HD 2500 ili 4000)

Može li se na nju uglaviti SW 2016-18 a da radi pristojno?
Treba li dodati memoriju i grafičku (i koju)?
Ako bi se išlo na drugu mašinu, dajte neke preporuke za polovnu konfiguraciju (skromniji budžet)...

AutoCAD 2016 fino radi na ovoj mašini...
 
Ja radim u SW 2016 na AMD Phenom II 840,8GB RAM DDR3 1600 MHz,GTX 750 1GB,SSD Kingston SKC 512 GB.
Solidno radi SW 2016 sve do momenta kada radim sa sklopom koji ima mnogo detalja.
Tada poprilično usporava,tako da čim skupim neke pare moram sastaviti novu konfiguraciju.
 
Koliko znači grafička kartica? Za AutoCAD nije presudna, ali ne znam za SW...
 
Iz zvaničnog help-a / sys req:
If non-NVIDIA graphics cards are installed, SOLIDWORKS Visualize defaults to the central processing unit (CPU) and does use these cards for GPU-acceleration. Also, NVIDIA cards based on Fermi™ architecture no longer support GPU acceleration.
 
Znači mora grafika... Šta da vijam? Quadro ili neki GeForce? U čemu je razlika?
 
Radi i bez grafike, cak i na integrisanim grafikama. Problem je sto ti prijatelj ima bas specificnu integrisanu grafiku (HD4000) na kojoj SolidWorks ima probleme sa radom. Cak i tu moze da radi, ali moras da ukljucis software OpenGL koji toliko ubija performanse da se jednostavno softver ne moze normalno koristiti. Moj vam je predlog da instalirate SW na tu masinu, pa vidite kako se ponasa, ako je sve ok, nista ne pipate, ako crash-uje ili super sporo radi, proveri OpenGL opciju, ukoliko je ukljucena, potrebno je kupiti neku grafiku. Verovatno bilo koja starija entry level nVidia bi bila ok, ako je Quadro jos bolje...
SolidWorks Visualize je zaseban softver za rendering, najbolje radi sa NVIDIA grafickim karticama, AMD su u novijim verzijama podrzane (2021 i novije koliko me secanje sluzi), a ukoliko nemas podrzanu grafiku, onda se render radi preko CPU-a.
Ne znam sta tvoj prijatelj planira da radi i koji nivo kompleksnosti, ali za neke proste do medium sklopove (~500-1000 delova), SW bi trebalo da radi ~ok.
PS. Ne znam da li tvoj prijatelj planira da koristi licenciran ili narodni SW, ako je u pitanju licenciran softver, na tu masinu nikako ne instalirati pirata. Ako je pirat bio vec instaliran, uradite novi sistem (idealno formatirajte particiju)...

Source: radio za firmu koja je prodavala SW...
 
Zahvaljujem na savetima.
Na mašini je narodni SW 2016 ili18, i on jako sporo radi... Prijatelj mi doneo računar i rekao da mu rešim to, pa se malo moram upoznati sa materijom pre nego što krenem da se zezam sa tim...
 
Zarem nisu to sve jako gpu zahtevne programe?
Evo ja imam prastari pc:
I5 650
8gb ram
512gs samsung ssd
Nvidia geforce 210
Moze li ovaj pc da tera autocad 2017/18 verziju?
 
Zarem nisu to sve jako gpu zahtevne programe?
Evo ja imam prastari pc:
I5 650
8gb ram
512gs samsung ssd
Nvidia geforce 210
Moze li ovaj pc da tera autocad 2017/18 verziju?
Nisu preterano zahtevni za jednostavnije stvari. Zapravo, na ovom racunaru jeste bas slabasan procesor, ali me ne bi cudilo da SolidWorks radi ~ok.
 
Evo da prijavim... Stavio sam u mašinu grafičku GTX 745 4GB DDR3 i dodao još 4GB rama (ukupno 12), SW radi bez problema....
Još jednom zahvaljujem na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno