Šta je novo?

Da li se i kod vas dugo puni baterija na mpx220?

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Imam novi mpx220 i primetio sam da mu treba veoma dugo da se napuni. Juce se punio prekoa 2,5 sata i to sa 34% na 100%. Da li i kod vas to toliko dugo traje?
Pored toga, zagrijava se i punjac i baterija u mobilnom (oseti se cak i kroz poklopac, telefon je gotovo neprijatno drzati u ruci odmah posle punjenja zbog toplote) daleko vise nego kod bilo kog drugog telefona koji sam imao? Da li je to normalno ili nesto ipak nije u redu?
 
Verovatno ti je toplo u kući, normalno da se i aparat i telefon greju. Ne znam šta si pre toga imao i u kojim godišnjim dobima, ali ne greju se ni aparat ni punjač ništa posebno više u odnosu na druge telefone. Puni se dosta dugo, pošto mu je punjač poprilično slab, oko 350mA ako se ne varam, a baterija velika - 1000mAh. Baš iz tog razloga ne treba da bude vruć, ali toliko topao koliko je trenutno je sasvim normalno. Sa druge strane, kad se napuni bude jedva mlak - što je takođe potpuno normalno. Puni ga noću lagano čitavu noć, očigledno je to recept za aparat, a takođe nije ni poseban problem s obzirom da će baterija da ti traje i preko 3 dana kad ti dosadi da ga drndaš po čitav dan.
 
i moj se puni otprilike toliko i bude topao ali nije bas da nemoze da se uzme u ruku
 
Budi bez brige, to je potpuno normalno. Puni ga ugašenog i biće još manje topao, ako te to brine. ;)
 
Mislio sam na punjac. On bude bas topao, skoro vruc. A tel bude mlak, ali dovoljno topliji da se osjeti cim se uzme u ruku. To je normalno znaci?

Bojao sam se da ce tel ili punjac da rikne ako tako nastavi....
Ali ako vi kazete da je ok, tim bolje.

Hvala na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno