Šta je novo?

Da li postoji alternativa iTunes-u ?

trancema

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2007
Poruke
76
Poena
309
Nedavno sam presao na Leopard-a ( :D ) i naravno odusevljen sam radom na njemu,ali ipak ima nekoliko mana ..

Izmedju ostalog,interesuje me da li postoji alternativa iTunes-u i ako ne postoji,zasto je to tako?

(Da li je cika Steve J. zabranio developerima da diraju njegovo muzicko mezimce?)

I jos nesto (da ne otvaram drugi topic)

..Da li je neko kojim slucajem uspeo da potera M-Audio Audiophile 192 (ili bilo koju drugu PCI karticu iz Delta familije M-Audio-a?)

Thanks ..
 
Postoje alternative, koje nisu tako sveobuhvatne kao iTunes. Naravno, ima ljudi kojim to sve ne treba šo iTunes nudi, za njih postoje neki manje poznati playeri, poput Songbird.

Ako ti treba nešto Winampoliko, tu je stari Mac Amp ili da se cimas sa XMMS-om. Ima i Audion.
 
Ne.
Probao sam ih sve, nema ne cimaj se. Tool player, MacAmp, Audion...glupost do gluposti, beskorisni programi. Prihvati da glupi iTunes ne cita losseless formate, prihvati da je koncipiran totalno *****ski i da nece stici Winamp za sledecih 50 godina.
Kamo srece da postoji Foobar za Mac. Evo Songbird nisam probao i to ce biti 1. stvar koju cu da probam sutra kad upalim Mac pa cu da javim utiske.

Prosto, to je tema koju sam ja potezao x puta i uvek dobijao neka polovicna resenja pa sam odustao. iTunes je dobar samo za MP3 a ako zelis da slusas lossless formate kao ja, na primer, osudjen si na VLC. Ako zelis da slusas radio stanice, osudjen si da ti uvek secka, da ti ucitava listu dve stotine godina, da ti sortira pesme totalno debilno iako ti to nisi trazio... Katastrofa!

EDIT: Probao sam Songbird na Windowsu, ovo je super! Ima i podrsku za lossless (doduse moguce zato sto imam FLAC instaliran). Za sada ozbiljan kandidat koji bi trebao da zameni smorni iTunes.
Spor je, delovi interfejsa imaju ponekad slab odziv. Nema enqueue (neverovatno), fali mu dosta opcija...sve u svemu vidi se da je u zacetku. Probacemo na Mac-u.
 
Poslednja izmena:
Ne.
Probao sam ih sve, nema ne cimaj se. Tool player, MacAmp, Audion...glupost do gluposti, beskorisni programi. Prihvati da glupi iTunes ne cita losseless formate, prihvati da je koncipiran totalno *****ski i da nece stici Winamp za sledecih 50 godina.
Kamo srece da postoji Foobar za Mac. Evo Songbird nisam probao i to ce biti 1. stvar koju cu da probam sutra kad upalim Mac pa cu da javim utiske.

Prosto, to je tema koju sam ja potezao x puta i uvek dobijao neka polovicna resenja pa sam odustao. iTunes je dobar samo za MP3 a ako zelis da slusas lossless formate kao ja, na primer, osudjen si na VLC. Ako zelis da slusas radio stanice, osudjen si da ti uvek secka, da ti ucitava listu dve stotine godina, da ti sortira pesme totalno debilno iako ti to nisi trazio... Katastrofa!

EDIT: Probao sam Songbird na Windowsu, ovo je super! Ima i podrsku za lossless (doduse moguce zato sto imam FLAC instaliran). Za sada ozbiljan kandidat koji bi trebao da zameni smorni iTunes.
Spor je, delovi interfejsa imaju ponekad slab odziv. Nema enqueue (neverovatno), fali mu dosta opcija...sve u svemu vidi se da je u zacetku. Probacemo na Mac-u.

Hmm..U pravu si ..Probao sam one alternative i ipak ostajem na iTuesu :wall: , ALI samo zbog Cover Sutra-e .. Da nema Cover SUtra-e (sa svojim odlicnim precicama),verovatno bih i sam presao na Songbird ..

Inace stvarno mi nije jasno zasto neki ljudi hvale iTunes?
 
zato sto me je naterao da sortiram svoju muzicku arhivu :D (neupotrebljiv je ako se ne unesu pravilno ID tagovi... kad se to jednom uradi mnogo je zgodniji za pretragu od setnje po folderima na harddisku)
 
Ne vredi ostajem na iTunes-u :( ovaj Songbird je preterano siromasan. Pih...
 
Mene itunes isto zivcira, sta god ljudi pricali winamp je hiljadama kilometara ispred.

Dakle, nema dobre alternative? :(
 
Ne.
 
iTunes je mnogo vise user friendly. Bolji sistem za pravljenje listi. Burnovanje. Formati enkodovanja. Besplatan je! Podcast! Radio stanice.

Koristim ga vec skoro 2 godine i nemam nameru da se odvajam od njega.
 
/me se grize za jezik :trust:
 
A wine ne radi lepo pod mac-om jer je meni foobar radio super pod njim i linux-u ?
 
Ja sam vala problem resio, instalirao sam Windows u Parallels VM i puknuo ga na drugi space :) Milina bre.
 
Pokreces citav windows zbog winampa? :)
Ja imam XP u parallelsu takodje, ali mi deluje glomazno koristiti to samo zbog winampa.

Je l' probao neko cog? http://cogx.org/development.php
Malopre sam ga instalirao, vidim da ima privremenu playlistu, ali mi se opet ne svidja kako radi kad se ubaci dosta muzike.

A tek itunes, ne znam kakvu masinu bi trebalo imati ako bi neko kojim slucajem ubacio npr. 100 gigabajta muzike.
 
Poslednja izmena:
E stvaarno..WM zbog Winampa..cisto preseravanje. Jesi ga probao instalirati preko CrossOvera? To bi imalo više smisla.

Cog nije ni prineti Winampu, a ni iTunesu.

I ne vidim kakve veze ima koliko giga muzike imaš "u" Tunesu? Njegova baza je samo jedan xml fajl.
 
Recimo, prekopirao bi ih u "itunes music folder", tako da na istom hard disku vise ne bi imao 100 gigabajta nego 200 gigabajta potpuno iste muzike. Jedna od genijalnih opcija, ukljucena po defaultu.
A kad je meni sa par gigabajta mp3a nepregledan, kako bi tek bio sa 10X toliko.

Zna li neko kako da podesim da na prvo mesto dodje kolona artist, ili truck number, a onda kolona sa nazivom pesme? Ne uspevam to da poredjam na taj nacin, uvek prvo ide kolona "name", a to mi je apsurdno.
 
Imas dve mogucnosti. Ili da prevuces tu muziku u iTunes folder, kazes iTunesu da on upravlja muzikom i resortira ti svu muziku prema tagovima (ako imas urednu kolekciju, ovo se podrazumeva), a zatim, naravno, obrises svoj stari mp3 folder ili ka kazes iTunesu da ti je putanja do mp3 foldera drugacija, pa je namestis na taj postojeci mp3 folder. Tu opet mozes, a ne moras ukljuciti opciju autosortiranja po tagovima.
Znaci kolicin je i dalje 100GB, samo kad je to sve u iTunesu imas pride jos jedan xml fajl.

A kolone se sortiraju tako sto ih uhvatis za ime kolone i vuces na levo ili desno. Takodje, desnim klikom na jednu pd kolona dobijas i mogucnost dodavanja novih kolona.
 
da ali name kolona mora uvek da bude na prvom mestu....
 
E stvaarno..WM zbog Winampa..cisto preseravanje. Jesi ga probao instalirati preko CrossOvera? To bi imalo više smisla.

Cog nije ni prineti Winampu, a ni iTunesu.

I ne vidim kakve veze ima koliko giga muzike imaš "u" Tunesu? Njegova baza je samo jedan xml fajl.

Fanatizam je fanatizam! :) Instalirao sam ga zbog jos nekih stvari (IE, Nokia PC Suite-a...) ali i zbog Winamp-a.
I ne osecam problem u radu. To je najbitnije.
 
ja winamp smatram veoma nestabilnom aplikacijom na brdo sistema sam vidjao da pobrljavi a meni se redovo desi da zaglavi (razne verzije)
dok mi se iTunes bas svidja narocito ma Hackintosu dok sam ga pre neki dan instalirao na XP-u i gde sam razocaran optimizacijom... volume slider secka, kad ubacuje pesme prakticno blokira ceo PC koliko ga optereti.. ver 7.6.1.9
 
Ljudi,postoji WinAmp i za OS X,u verziji 0.71 ili slicno,sto je navodno,ekvivalentno winampu 5.3.

Nisam jos probao,ali hocu verovatno ..
Inace ,po mom misljenju najbolji player za Windows mi je Aimp. To je Winamp i Foobar u jednom ..
Extra je ..

Pozdrav!
 
gde ima taj WinAmp 0.7 za Mac OS X?
 
Prikacio sam ga,pa ako nekom treba...
 

Prilozi

  • WinampMac-0.71[1].zip
    178 KB · Pregleda: 81
10x! ;)

EDIT:
lol! pa ovaj WinAmpMac je za Classic system :D
 
Poslednja izmena:
krastavac ovo je samo za PPC Macove. Ovaj WinAmp ne radi pod Intel Macovima?
 
nije PPC nego je Mac Classic OS - ne radi pod Mac OS X - treba ti Mac OS 9 ili 8... :)

u prevodu - matoro ko biblija.
 
Poslednja izmena:
Sound Jam lici na winamp nije toliko los...ko bas nevoli iTunes....
 

Prilozi

  • sound jam manja.jpg
    sound jam manja.jpg
    305.5 KB · Pregleda: 180
Jabuka+Shift+3 ti napravi ScreenShot ;)

(Jabuka+Shift+4 - ti daje opciju biranja regiona za ScreenShot)

SoundJam - "Latest release 2.5.3 / 04/11/2001" - i ovo je matoro ko biblija :D vise niko ni ne pravi playere po uzoru na WinAmp - iTunes je 6 puta bolje resenje ali sta ces: moc navike je cudo :d
 
Kovač, ne radi se o navici, već o potrebi. Meni lično ne treba uopšte ultra-turbo-mega fancy full sa dodacima player i baza pjesama, već mi treba najobičniji mp3 player, koji će da radi samo to. Ne treba mi baza, pošto sve pjesme odavno već snimam na diskove, ne trebaju mi tagovi, jer sam to odavno već sortirao po folderima, ne treba mi visualizations i ta ostala sranja. Treba mi samo player.

Idealno bi bilo da neko napravi mpr widget koji podržava playlist-e. To bi bio pun pogodak. A čudi me da se niko nije sjetio to da napravi...
 
stoji, ja koristim ToolPlayer jedino sto mu fali je playlista, odnosno ima playlistu ali nema listu :D

ja samo primecujem da svi playeri na Macu kopiraju funkcionalnost iTunes-a a ne WinAmp-a... jeste lose (u smislu da nemas izbor) ali to je stanje stvari... :/
 
Vrh Dno