Šta je novo?

Da li obican pisac moze da radi kao RW?

brzi

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2001
Poruke
611
Poena
619
Pitanje mozda zvuci krajnje debilno, ali ipak moram: Naime, poznanik mi je rekao da su pojedini modeli pisaca mogli da rade i kao RW? Koliko je to istinito?

Pruza mi se prilika da uzmem neki pisac (za smesno male pare) sa SCSI kontrolerom (TEAC je u pitanju i nije mnogo rezao) pa me zanima da li je ovo sto je gore navedeno istina.

Uopste imate li neko misljenje o SCSI varijanti?
Pisac je 6x, i za moje potrebe backup-a je to i vise nego dovoljno, a ovo za pisi-brisi me zanima iz raloga da bi mogao da zaboravim na disketu kad nosim podatke na relaciji kuca-posao.
 
Nazalost ne... Snaga kao i modulacija lasera pri RW rezanju su izmjenjena tako da ne vredi cak ni promena parametara u okviru firmware-a ! Jednostavno potreban je noviji multiwrite laser !
Cini mi se da te poznanik malo "lozi" !

Neka me neko ispravi ako gresim !
 
diviner je napisao(la):
Cini mi se da te poznanik malo "lozi" !

Neka me neko ispravi ako gresim !

Oko lozenja nisam siguran, pre bih rekao da je u pitanju i njegovo neznanje. Svakako nije on to apsolutno tvrdio, nego je nesto nacuo.

Svakako, dobro bi bilo da jos neko nesto kaze na tu temu. I naravno, da li SCSI donosi nesto specijalno ili ne. Da li je svaki kontroler butabilan, i kako proveriti?
 
Već ti je opdgovoreno da ne može.
Za 50e možeš da nađeš polovan 4x 4x 24x ide pisač, ako već želiš zamenu za diskete.
 
Ovaj dobijam za 35-40 eura, sa sve kontrolerom. Jos sam siguran da nije narezao "samo XXXX" diskova. Da li se isplati?
 
brzi je napisao(la):
Ovaj dobijam za 35-40 eura, sa sve kontrolerom. Jos sam siguran da nije narezao "samo XXXX" diskova. Da li se isplati?
Isplati se sigurno, pogotovo ako je PCI kontroler, ali ... Ostaje pitanje jeste isplativo ali koliko je upotrebljivo? Za 20dm dobijaš RW.
 
Da kontroler je PCI. To me najvise i vuce (pored toga sto znam izvor uredjaja) , jer verujem da cu jednog lepog dana biti u prilici da vidim oglas(e) za SCSI uredjaj(e) po pristojnim cenama.


Da li je svaki kontroler butabilan?
 
Nije svaki kontroler butabilan, mora da ima bios.
Kontroler koji hoces da uzmes je verovatno star isto kao i taj rezac , tako da ce ti slabo biti koristan u radu sa novijim SCSI uredjaima.
 
brzi je napisao(la):
Da kontroler je PCI. To me najvise i vuce (pored toga sto znam izvor uredjaja) , jer verujem da cu jednog lepog dana biti u prilici da vidim oglas(e) za SCSI uredjaj(e) po pristojnim cenama.


Da li je svaki kontroler butabilan?

Nije svaki SCSI I/O butabilan, ali vecina moze se da natera da budu.
Sama operacija u danasnje vreme ne opravdava razliku u parama izmedju boot i noboot I/O, ali sam u svoje vreme lepe pare mlatio na tome :)
 
Vrh Dno