Šta je novo?

Da li je rezolucija na tabletu 800x480 dovoljna za aktuelne igrice?

SPAVAC

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
450
Poena
630
Dakle brat hoće da uzme klincima što jeftiniji tablet, pa mi je zapao za oko Vivax TPC-7152, dual core 1,5, 512 rama (znam da je malo, ali nema jeftino sa 1gb) ali je rezolucija 800x480. Pošto ne igram igrice na tabletu, nemam pojma da li bi im radile aktuelne igrice, ili su na tabletima igre počele da traže više rezolucije?

Ono što mi je dobro kod ovog tableta je što ima Android 4.4 a košta samo 6 hiljada...
 
Poslednja izmena:
Aktuelne igrice i 512MB rama nikako ne mogu da budu u istoj rečenici :) Što se tiče toga da li podržavaju rezoluciju, pa pola telefona ima tu rezoluciju a igrici nije bitno da li je tablet ili telefon, tako da tu nemaš problem, ali RAM će svakako da te ograniči.

p.s. Ima akcija kod Telekoma tablet za dinar
 
Koliko je to inča? I, koja mu je gustina piksela (ppi - pixel per inch). U vreme kada se na telefonima nalaze ekrani od 400+ ppi, ta rezolucija može da bude prilično zrnasta. Memorija od 512 MB na KK ne mora da bude veliki problem, jer on uspešno barata memorijom.
Da podsetim na izreku iz mog rodnog kraja - "jeftina čorba, meso iza vrata". I na jednu englesku - "nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino".
 
Sve je to meni jasno, ali nema bolje za te pare. Ja imam malo jači tablet, pa ne mogu da pretpostavim da li će tako mala rezolucija možda sprečiti da se instaliraju neke nove igre...
 
bar ce moci da instalira gba,nes,snes i tako te emulatore ako je za decu
njima ce biti super te igrice
 
Kad prčkaju moj tablet, uglavnom igraju kojekakve angry birdse, cut the rope 2, bad piggies, talking ovaj, talking onaj, interesovalo me samo iskustvo ako neko ima 800x480 da li ga to sprečava da instalira iili nađe na marketu neke igre,,,
 
Nista ne sprecava. Sve te rezolucije su podrzane i nema sta da brines.
Ta rezolucija je za 7" ako sam u pravu losa ali nije nista katastrofalno i navikne se oko, posebno ako nije gledalo FHD na toj dijagonali. ;)

Ta rezolucija je do pre 2-3 godine bila neki standard za low/mid-range modela tableta/telefona a i sad je zastupljena kod jeftinih telefona. I mislim da bas zbog nje neces imati problem sa pokretanjem igrica tj. trebale bi da rade dobro. Mada ne znam ni koji je to dual-core. Ali ne bi trebalo da bude problema.
 
Mada ne znam ni koji je to dual-core. Ali ne bi trebalo da bude problema.

VIA WM8880 - dual core Cortex A9 @1.5GHz CPU i Mali400 MP2(dual core) GPU.

Koliko videh po netu na par mesta koje sam na brzinu našao, performanse su negde malo ispod Galaxy S3 telefona, na tako niskoj rezoluciji bi trebalo da je OK.

Budući da je na tabletu 4.4 KitKat, trebalo bi da može da se izbori sa svega 512MB ram.
 
Poslednja izmena:
Odlično, ova dva odgovora su mi trebala :)
 
Neke igrice i na 1gb rama zakucaju a kamoli na 512, onaj despicable me i jos par sam probao na tim vivaxima, uzas.
 
subjektivno sve. kad slikam na telefonu nije mi problem 640x480 rezolucija, a kad čitam na tabletu problem mi je i 2500x1600.

glavna stvar je: nikad ne znaš koliko je neki ekran loš/dobar dok ga ne staviš uz bolji.
 
Sve je to meni jasno, mene je samo interesovalo da mi neko ko ima iskustva sa tim kaže da li će igre raditi na 480x800, pošto ja ne igram igrice pa nemam pojma.

Nista ne sprecava. Sve te rezolucije su podrzane i nema sta da brines.

Evo pošto je brat kupio, mogu da zaključim da se ipak neke igre uopšte ne pokazuju u play storu na tabletu, recimo Angry Birds GO. Ne znam da li je do rezolucije ili 512 mb rama. Skinuo sam apk i instalirao, ali radi kilavo... One koje su na play storu i instaliraju se rade korektno, npr. cut the rope 2, where is my water 2, lego star wars,...
 
Poslednja izmena:
Mozes da igras tj ako uopste otvori ali ce biti kockice. Brat je kupio sinu tipa taj vivax da se igra malo, pa sam ga i cackao. Bolje da je dodao jos malo para ili kupio nesto polovno za te pare. Boje su isprane maksimalno
 
Apsolutno se slažem, nema nikakvog smisla uzimati trenutno nešto sa tom rezolucijom i bez giga rama, ali nisam ja odlučivao.

Ipak, ne znam da li je do ovog primerka, ali boje su korektne. Prvi primerak koji smo uključili u prodavnici je imao neku grešku sa ekranom, pa smo zamenili. Moguće je da ima dosta odstupanja od primerka do primerka...
 
Sve je to meni jasno, mene je samo interesovalo da mi neko ko ima iskustva sa tim kaže da li će igre raditi na 480x800, pošto ja ne igram igrice pa nemam pojma.



Evo pošto je brat kupio, mogu da zaključim da se ipak neke igre uopšte ne pokazuju u play storu na tabletu, recimo Angry Birds GO. Ne znam da li je do rezolucije ili 512 mb rama. Skinuo sam apk i instalirao, ali radi kilavo... One koje su na play storu i instaliraju se rade korektno, npr. cut the rope 2, where is my water 2, lego star wars,...


Znam da je sestrin sin bez problema igrao Angry Birds i neki Air Hockey na Samsung telefonu sa 512MB, ali to je možda bila starija verzija igre.
 
Nazad
Vrh Dno