Šta je novo?

Da li je resen problem BSoD na SF-2281 kontroleru - iskustva korisnika

Pike

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2007
Poruke
2,087
Poena
390
Posto Cruciala m4 nema kod nas prinudjeni smo na problematicne SF-2281 SSD.

Da li je posle izlaska novog firmware-a resen problem BSoD i da li ima drugih problema ?

Nije lose da ovde na jednom mestu vlasnici ovih SSDa podele iskustva koliko su imali koliko sada imaju i da li uopste imaju BSoD i koji uredjaj imaju.

Koliko vidim mnogi bi nabavili SSD ali se plase problema. Ima li ih ?

Hvala unapred. :wave:
 
Poslednja izmena:
To i mene zanima, konkretno zanimaju me Mushkin Chronos od 120gb i OCZ Agility 3 120gb, pa me zanimaju iskustva ko ih ima, da li su problemi ispravljeni...
 
Mislim da jesu, jer sam citao ovde na benchu sta korisnici istih pisu.
 
Definitivno jesu, bas sam dosta vremena tome posvetio i na drugim forumima i niko vise nema problem, jedino SF-2 sada ima malo duzi boot ali retko (citaj niko) zbog toga ne kupuje ssd :) e da, fw koji ispravlja bug je 332, i kao srecni korisnik, toplo preporucujem Kingston HyperX 120gb
 
Verovatno sada i druge stvari rade sporije ne samo boot. Od kad si stavio novi fw nisi imao ni jedan jedini BSoD ?
 
Ni jedan jedini BSOD a druge stvari ne rade sporije, read/write ostao isti.
 
Hvala na odgovoru. A ucitavanje drugih programa, igara ? Access time ?
 
Ja nisam mogao da primetim te stvari jer sam samo sintetiku izvrteo pre novog fw-a a po sintetici je sve ostalo isto. E sad, sto se tice drugih po forumima, mislim da niko nije nista primetio :p
 
Evo ja imam Kingston HyperX 120GB i radi odlicno. Nisam jos uvek flashovao novi firmware, a za sada sam doziveo jedan BSOD u roku od vise od 3 meseca intenzivnog koriscenja (cesto mi je komp ostajao ukljucen preko noci). Pitanje da li je do SSD-a, ali pretpostavimo da jeste. Inace prica o BSOD-ovima na SF 2281 kontrolerima je prenaduvana. U pitanju je redak bag, dakle javlja se veoma retko, zato su mnogi testeri imali problem da reprodukuju bag. A ovi kojima je non stop pucao sistem, to tesko da ima veze sa tim bagom, pre ce biti da je do neke nekompatibilnosti.
@s16: otkud ti to da se windows sporije ucitava sa novim bios-om, moze neki link?

Vidim da sada na Kingston-ovom sajtu moze lako da se skine novi firmware, vise ne mora da se salje zahtev.
 
Hvala DAS koristan post. Prenesi utiske kad ga flesnes.
 
ja od juče furam Mushkin Chronos 120GB i jako sam zadovoljan kako brzinom tako i time da je na disku pisalo da je 3.3.2 već flešovan. boot se kreće od 10-12 sec (kad je ugašen pa ga upalim), do 16 sec kad instalira neke updateove na startu (logično pošto sam nabacio svež win7), inače čipset je 790GX na SataII sa SataII kablom koji sam dobio uz ploču. planirao bulldoždera ali kad se ispostavilo da je fail, reko bolje SSD i nisam se razočarao. danas probao da renderujem nešto u vegasu, svi fajlovi su bili na ssd-u kao i izlazni i render preview je skoro bio real time, kao da gledam playback :D
 
Ja sam po kupovini Kingstona odmah zveknuo fw 3.3.2 i nisam imao ni jedan jedini BSOD, da kucnem u drvo :)
 
Takodje, posle velike kolicine provedene na raznim forumima posvecenim SF-2, morao bih da se slozim da to i nije redak bag i da je to bio veliki problem. Iako "navijam" za SF-2, i nikad licno nisam iskusio BSOD izazvan SSD-om, velika vecina jeste, i koliko sam primetio najvise na Intel sata kontrolerima, dosta manje na AMD-u...
 
Ja nikada nisam rekao da problema nema, ja samo kažem da ga ja nisam iskusio, a koliko vidim sa novim firmwareom situacija se bitno poboljšala tako da je verovatno situacija sada pod kontrolom.
 
Evo i ja da prijavim hyperx na intelu bez bsod-a...
 
Ja licno nisam imao problem.
 
Malo sam sredio ovaj tred. Idemo, samo lična iskustva bez previše elaboracije.
 
Sto se tice mene, savrseno stabilno radi, fabricki je dosao sa 3.3.2
 
Imao problem, problem resen... SSD iz potpisa... da ne duzim pricu...
 
Nazad
Vrh Dno