Šta je novo?

Da li je probao neko Tux racer u Linuxu?

DusaN

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
4,911
Poena
805
Zanima me da li je neko probao ovu igricu i da li i kod njega ide sporo? (2-3 frejma, max 5). Inace imam built by ATi Radeon 32 SDR i jedva sam namestio OpenGL da radi. Trenutno sem Tuxa jedino sto imam da koristi OpenGl je ona vizuelizaciju za XMMS i ona radi bez problema.
 
DusaN je napisao(la):
Zanima me da li je neko probao ovu igricu i da li i kod njega ide sporo? (2-3 frejma, max 5). Inace imam built by ATi Radeon 32 SDR i jedva sam namestio OpenGL da radi. Trenutno sem Tuxa jedino sto imam da koristi OpenGl je ona vizuelizaciju za XMMS i ona radi bez problema.

Uh, igra je zarazna kao lepra! :D GF2 MX 100/200 Innovision 32 MB (dakle krs) sljaka odlicno.

Pozdrav!
 
Re: Re: Da li je probao neko Tux racer u Linuxu?

luka.l je napisao(la):
Uh, igra je zarazna kao lepra! :D GF2 MX 100/200 Innovision 32 MB (dakle krs) sljaka odlicno.

Pozdrav!

Pa ne znam bas sta je zanimljivo u voznji pingvina niz padinu, ali ako ti tako kazes ok.:)
Nego, da li ti pricas o Linux ili Win verziji, posto meni Win verzija ide bez problema, ali zato Lin verzija:(
 
Re: Re: Re: Da li je probao neko Tux racer u Linuxu?

DusaN je napisao(la):
Pa ne znam bas sta je zanimljivo u voznji pingvina niz padinu, ali ako ti tako kazes ok.:)
Nego, da li ti pricas o Linux ili Win verziji, posto meni Win verzija ide bez problema, ali zato Lin verzija:(

Pricam o linux verziji pokretanoj iz Andraka :D .
 
Sto se Linux-a tice najverovatnije su ti potrebni bolji drajveri za graficku. Kako se Ati odnosi prema Linux-u proveri na njihovom sajtu. Mozda nadjes bolje drajvere od tih koji se instaliraju automatski.
Sa NVIDI-om to pomaze :)

Pozdrav...
 
Sto se tice drajvera, oni koji idu uz Linux i Xfree rade ali bez OpenGl-a, pa sam morao da instaliram neke druge. ATi ne pravi Linux drajvere za svoje kartice (sem za FireGL seriju koji mogu da se koriste i Radeon8500 karticama) vec samo da specifikacije cipova pa onda ko hoce moze da pravi drajvere.

Izleda da sam pronasao u cemu je problem, sa oficijelnog sajta Tux racera
[code:1]Linux
NVIDIA TNT2, GeForce series, GeForce2 series, GeForce3 series, nForce
Other cards with complete OpenGL 1.2 compatibility should work but are not officially supported.
[/code:1]
 
Ima dva nvidijina drajvera; koji je koji moze da se vidi u /etc/X11/XF86Config-4 :

1. ovaj sto dolazi uz XFree86 (Section Device, Driver nv)
2. driver sa nvidijinog sajta (Section Device, Driver nvidia)

Ukoliko se radi o drugom, remujte (u istom fajlu) u sekciji Modules sve glx zajebancije, posto Driver nvidia donosi svoje OGL 1.3 ekstenzije. Ukoliko zafrkava, probajte i sa removanjem "dri" i/ili "pex5" modula.
 
Nazad
Vrh Dno