Šta je novo?

Da li je ovo jeftin XP?

testthenext

Čuven
Učlanjen(a)
02.05.2004
Poruke
874
Poena
630
http://www.edirectsoftware.com/product.php?product_id=16134

Ja ne znam, ali bih rekao da se radi o DELL OEM windows-u. E sada, da li je legalno tako nesto instalirati na custom do-it-yourself mashinu, ne znam, ali ako oni kazu da jeste i daju sve linkove da se proveri "da li je Windows Genuine?"

Ovakvih ponuda i inace na netu ima dosta, a konkretno po Oanda.com, to je oko 63 Eura, sto je sasvim OK da covek lepo ima legalan XP.

Bilo bi lepo da neko ko se vise razume u ovu materiju prokomentarise to.

Inace, ja licno sav software kupujem na karticu po US rasprodajama (starije verzije) i za sve imam kutije i racune na svoje ime.

Tako sam po smesnoj ceni kupio Photoshop 7 i posle upgradovao na CS (vise od toga mi ne treba)
Imam Discret Max 4.0 legalan, pa LW, pa Office iz 2001, onda After 5.5, pa Dreamweaver i jos dosta malih programa.

Sve ovo zaobilazi domace distributere hohstaplere sa njihovim "up to the sky" cenama a meni omogucava da budem "legalan" za male pare, sto je posebno bitno ako se radi za inostranstvo!
 
Poslednja izmena:
Za sve informacije, vidi na
www.microsoft.co.yu ili
na 011/330-55-00

Nesto mi cena, mnogo mala.
 
Ako su to ona pakovanja na kojima velikom slovima stoji
For distribution only with a new PC i masnim ispisano : Dell, IBM, HP...

Drugo, licencna nalepnica OEM pakovanja OS-a se isporucuje ZALEPLJENA na kuciste sa upisanim akt. kodom, a ne sa CD-ima da je sam kupac lepi.

Verovatno prodavac krsi licencna prava, a i ti kupujuci od njega.
 
Poslednja izmena:
ovo je pirat!
pogledaj na microsoft.co.yu kako izgleda originalni CD
ima hologram, pod obavezno
 
zormanic je napisao(la):
Ako su to ona pakovanja na kojima velikom slovima stoji
For distribution only with a new PC i masnim ispisano : Dell, IBM, HP...

Drugo, licencna nalepnica OEM pakovanja OS-a se isporucuje ZALEPLJENA na kuciste sa upisanim akt. kodom, a ne sa CD-ima da je sam kupac lepi.

Verovatno prodavac krsi licencna prava, a i ti kupujuci od njega.

Da to je skroz tacno. Ja sam u firmi dobio 4 Dell masine sa 4 originalna Windows 2003 Small Business server operativna sistema i lepo pise For distribution only with a new PC
 
Vrh Dno