Šta je novo?

da li je ovaj Sandy normalan ?? :D

evo dva testa koja sam stigao da uradim,"Sinda" je bio dobar pa mi je pozajmio kuler koji ni ne znam kako se zove :) ,ovo je max sto sam mogao iz njega da izvucem a i ima dosta stelovanja biosa sa windows-om sa avx-om,malo vece voltaze trazi linx u odnosu na win bez sp1,i jos nisam izucio podesavanje faza itd,ovo je sve bilo da kazem na brzaka,mrzelo me je da reinstal win da probam i bez avx-a (msm morao bi bas da budem lud :D ) :-devil-:
cini mi se da bi to moglo jos bolje samo da skontam kako da mi napon bude stabilan da kad stavim recimo 4.8 ghz na 1.32v da ne pada ispod,imaju tamo faze itd ali nisam puno to dirao

Hehe,ma nemas frke,inace kuler je TT CONTAC 29 nesto u klasi HYPER 212+....izgleda da si stvarno ubo jako dobar primerak koji trazi dosta manje voltaze od ostalih....bilo kako bilo,znas na koga ces da racunas kada budes prodavao taj simpatican kompletic ;) u protivnom ode glava!:eyebrows:
 
Hehe,ma nemas frke,inace kuler je TT CONTAC 29 nesto u klasi HYPER 212+....izgleda da si stvarno ubo jako dobar primerak koji trazi dosta manje voltaze od ostalih....bilo kako bilo,znas na koga ces da racunas kada budes prodavao taj simpatican kompletic ;) u protivnom ode glava!:eyebrows:

omfg :shock: xexe
 
da da,ima da te vijam snajperom po selu! :d:d:d
 
Dobro nego shto nisi opichio tih magichnih 5ghz na 1.38-1.4v? :trust:
 
Poslednja izmena:
Bogami bombonica primerak. Nek te dobro sluzi!
Zamisli jos da posedujes "malu" azdaju od noctua-e .
 
Poslednja izmena:
Gledam nesto ovaj Asusov Al suite i prikazuje temp za cpu 29C dok je u hwmonitoru temp po jezgrima veca ~10C.
Verovatno je merodavnije da gledam T po jezgrima ali da proverim za svaki slucaj?
 
Hwmonitor daje tacnije informacije nego taj asus probe i al suite.
 
To sam i ja mislio nego cisto da potvrdim. Hvala
Nego, imam neke probleme ( mozda i nije problem). Desilo mi se jednom (ili dva puta) kada ugasim komp (mozda bi i vise nego ga skoro uopste ne gasim) da pri iskljucenju se na monitoru pojavi poruka "Out of range" i ispod, cini mi se, 49.9 (mozda je i drugi broj) Khz. Sta to moze biti?
Jos mi se desilo kada sam skidao hardove da ih ocistim pa kad sam ih vratio (mozda nisam u iste sata portove) zapistalo je 2x, kuleri se vrte ali nema slike. Probao sam na restart ali nista. Onda sam ga ugasio pa upalio i radi sve. Nista nije klokovano. Sta to moze biti?
 
Poslednja izmena:
sto se tice poruke "Out of range" znaci da je graficka podesena u modu koji monitor ne moze da isprati. spusti osvezenje i ili rezoluciju monitora na optimalnu vrednost.
a sto se tice hardova, ako je sada sve ok onda je ok, ne moras da se brines.
 
Hvala na odgovoru.
Ta poruka mi izlazi nakon iskljucenja. Znaci stanu svi kuleri i sve i izadje na monitoru "Out of range". To se ranije nije desavalo. Nije nista strasno samo me je interesovalo sta moze da bude.
Pa nije se ponovo desavalo, videcemo.
 
Nego, ima li jos neko problem sa ocitavanjima napona i temperatura na ovoj ploci? Brljavi mi i preko Al suite-a i preko hwmonitora.
 

Prilozi

  • hwmonitor.JPG
    hwmonitor.JPG
    114.2 KB · Pregleda: 50
Koja je verzija HWmonitora?
Skini zadnju verziju pa probaj sa njom.
 
Evo ponovo problema sa paljenjem. Sinoc sam uzeo da radim reinstalaciju sestri i iskljucio moj komp potpuno. Danas kad sam probao da ga startujem zapistalo je jednom dugo i 3x kratko ( No VGA po user manual-u). Nije pomoglo ni prebacivanje u drugi slot. Onda sam ubacio neku staru PCI grafiku i startovao je normalno. Zatim sam vratio moju i sad radi. Da li da reklamiram plocu? Otkad sam je uzeo samo problemi.:mad:
 
Evo ponovo problema sa paljenjem. Sinoc sam uzeo da radim reinstalaciju sestri i iskljucio moj komp potpuno. Danas kad sam probao da ga startujem zapistalo je jednom dugo i 3x kratko ( No VGA po user manual-u). Nije pomoglo ni prebacivanje u drugi slot. Onda sam ubacio neku staru PCI grafiku i startovao je normalno. Zatim sam vratio moju i sad radi. Da li da reklamiram plocu? Otkad sam je uzeo samo problemi.:mad:

Ja nisam imao takvih problema a imam plochu vec par meseci, koji je bios na plochi?
 
Jesi testirao memoriju?
 
Nisam radio memtest, samo sam pustao Linx sa svom memorijom da radi nekih 7-8 sati (otprilike). Stavicu i memtest nocas da odradi pa javljam kakva je situacija.
Jutros sam updateovao BIOS na poslednju verziju pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa. Javljam sutra kako je prosao memtest.
 
Kako da provrtim LinX sa ukljucenim avx-om, odnosno kako da ukljucim avx?
 
Dobra tema i tačno tako. Da li je ovaj Sandić normalan? 100x40 i voltaža 1.25, puca Linx posle jednog minuta i komp se restartuje??? Sve zezancije C1, CE, Speedstep isključene. memorija na XMP profile 1. Šta je ovo? Temp idu do 50 stepeni za najviši core.
 
Sve ok kad stavim na auto:wall: pfff ne razumem koja stavka zeza? memorija?
 

Prilozi

  • 4Ghz Auto 30min linx.JPG
    4Ghz Auto 30min linx.JPG
    222.3 KB · Pregleda: 52
Ovo je na auto i vcore je trenutno na 1.312. Pod Linxom ide na 1.25. Da nije to puno napona za 4Ghz?
 
Probacu to. Hvala Djape!

Edit: Stavio LLC na extreme i sada je 1.344 još veći vcore LOL
 
Poslednja izmena:
Meni nešto ne štima kako treba. Idle temp u Fantomu sa svim ventovima na najvećoj brzini + Thermalright Venomous su oko 39-40 stepeni. Pritom sam stavio pf14 Noctua uparen sa pf12 za push/pull. Sa 8400 nije prelazilo 30. Probao juče razne kombinacije za 4,5ghz i nema šanse u Linxu pukne posle par minuta jer temp idu do 75c. Prime radi duže oko 10-tak ali opet puca. Pasta je as5. Vcore na Auto ode i do 1.46 a manual sam probao do 1.35. Dal' je moguće da su ovolike temperature ili sam dobio do jajca loš cpu? :( probaću da okrenem kuler da bije ka nazad.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno