Šta je novo?

Da li je bolje preci na Prenesi 250 sa Pro200?

benchaman

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
899
Poena
319
Dakle kakva je razlika izmedju ova dva TP-a??

Evo ovako, ja imam post paid tp Pro200, pretplata je cinimi se oko 900din bez pdv-a. To obuhvata 200sms poruka i 200 besplatnih minuta od kojih je 160 ka telenor mrezi i 40 ka ostalim.

Sad sam video da tp Prenesi250 kosta neznatno vise, tj 1000din bez pdv-a ali taj tp ukljucuje 250 sms poruka (50vise nego pro200), 250 besplatnih minuta (ne znam na kojemreze se odnose, d ali na bilo koju ili ima podela slicno kao na pro200?) i nesto jeftiniji razgovori nakon utrosenih besplatnih minuta. Istina vidim da se naplacuje uspostava veze, ali za pro200 ne znam da li se naplacuje...

Vidim da pise na sajtu da je moguce vratiti se na stari tp, sto mi odgovara ukoliko mi se prenesi ne svidi.

Kod prenesi mogu lagodno da uzivam u besplatnim minutima i u sledecim mesecima ukoliko ih ne utrosim (sto se krastavac ne desava ali ajde).

Zaokruzivanje je na sekundu, isto kao i na pro200.

Dakle da si sam nesto propustio i sta mi predlazete?

pozdrav!
 
Predji definitvno,imas 250 poruka i 250 min. u domacem saobracaju(sve mobilne mreze i nacionalni pozivi).Uspostava veze se NE naplacuje dok imas besplatne minute.
 
Poslednja izmena:
ok, hvala, sacekacu jos do kraja meseca pa cu preci, ali dotle da cujemo jos nekoga. Da li je neko imao nekakvih problema, bilo sta, da li postoje neke zackoljice i sl.? Ipak mozda ima nesto sitno ispisano sto ja nisam video ili cak nesto i da nije napisano :)
 
Naplata uspostave veze se naplacuje tek nakom utrosenih besplatnih minuta. Velika prednost je to sto minute mozes da trosis nezavisno od mreze koju zoves (nacionalne mobilne mreze i fiksna mreza). I za 100 din vise dobijas 50min i 50 SMS poruka vise.
 
znaci nema nekih zackoljica i sitnih slova? Cisto pitam da ne bi bilo iznenadjenja, a i da li je tacno da mogu posle da se vratim na pro200 kako pise na sajtu?
Sve cu to pitati u KS, ali prvo da proverim ovde :)
 
Trebalo bi da možeš da se vratiš, kao što obećavaju.
Ja sam napravio isti prelaz o kome ti razmišljaš. Još u julu, kada se pojavio Prenesi paket.
Minute pošteno obračunavaju, pošteno prenose. Nema skrivenih troškova, a da ja znam.
Preporuka.
 
hvala svima
@kibicer da li i kako kontrolises broj potrosenih minuta i poruka, kako kontrolises koliko su ti prebacili u sledeci mesec itd. Postoji li neki servis za to i kako on funkcionise?Kontam da bi nesto trebalo da postoji,... Posto na Pro tp nema nikakve kontrole osim ako sam ne pazis na brojac.
 
Isto je i na "Prenesi", isti softver je u pitanju. Dakle, trenutno stanje ne možeš videti.
Oslanjam se na brojače u telefonu.
Kodom *100#, dobiješ poruku koliko si preneo minuta/SMS-a iz prethodnog meseca.
Na računu (recimo, za avgust), nije eksplicitno prikazan broj preostalih minuta SMS-ova koje prenosiš u septembar mesec. Kao što nije prikazan broj minuta/SMS-ova "donetih" iz jula.
To je loše, to mogu da promene.

Evo, baš ću da postavim pitanje na Portalu :)
 
Poslednja izmena:
postavi im to pitanje, a ja cu da ih smaram u KS krajem ovog meseca. Malo je trulo da nema kontrole...
 
Pazi, navodno, do kraja godine treba da dobiju novi softver, koji će to omogućavati (ovo sam čuo sa više strana, ali nikada zvanično). Trenutno, kontrola u realnom vremenu nije moguća, i to razumem.
Ali, nema ni jednog razloga da račun ne sadrži te podatke. Bespotrebno se ostavlja prostor za sumnju.
 
ovo za novi softver obecavaju vec dugo, jos od dana Mobtela,... jednom sam i ja uputio pitanje i rekli su uskoro, a proslo je vec >godinu dana :)
A ovo za rn treba izboksovati!
Bas sad gledam reklamu na TVu da i MTS reklamira neki mix paket :)
 
Ako nista drugo na pocetku meseca brojace u telefonu na nulu.To na pro paketima nije imalo smisla, a ovde ima mada obecavaju novi softver do kraja godine.E sad da li ce softver biti real time ili budzevina kao na mts-u ostaje nam da cekamo do decembra.
 
Softver ce biti gotov do 1.11.2007. onda sledi testiranje od strane telenoraca koje treba da bude gotovo do 10.12.2007. tako da eto jednog novogodisnjeg paketica od telenora. ovo je nezvanicna informacija od relativno pouzdanog izvora - marketing sluzba telenora. :d
Mt:s mix je copy-paste prenesi paket, ali naravno povoljniji po mt;s kalkulatoru poznatijem pod imenom Deset para, druze. :D
Bice.
 
Poslednja izmena:
ok, ja prelazim na Prenesi250 tp.
Recite mi je li mogu ja otici pred kraj meseca i reci da od 1. iduceg meseca bude tp Prenesi 250, da ne razmisljam da li je presek 29. ili 30. ili tamo 5. u mesecu?
Pa meni je vise muka od Pro200 samo zbog toga sto uvek nafuram vise od onih 40 minuta prema nac. pozivima... ali redovno zgazim i prema 063 :))) Vidim da je Prenesi250 najaci paket u Okviru Prenesi paketa. Moram jos pogledati Pro400 ali i tu me smara sto je podeljena minutaza, pa cu verovatno ipak uzeti Prenesi250.
Edit: vidim da imamo info od insajdera, pa ako moze da kaze da li se slucajno nesto sprema za NG, da li ce biti nekih novih TPa i sl.?
 
Poslednja izmena:
Ako nista drugo na pocetku meseca brojace u telefonu na nulu.

Da, to nije problem.
Ali, sad kad čitaš račun, ti vidiš šta si potrošio u avgustu, a upitom na *100# vidiš šta si preneo u septembar. Posredno možeš izračunati koliko si preneo iz jula u avgust.
Osim takvom matematikom, taj podatak ti, od Telenora, u ovom momentu nije dostupan.

Dakle: i postojeći softver obezbeđuje da se napravi ovakav račun:
Uneo si x minuta, potrošio y (detaljan prikaz), pa u naredni (sada već tekući), si preneo z.
Pri čemu je x+250-y=z (Prenesi 250)
Naravno, isto i za poruke.

Tako bi moralo biti.
 
ok, ja prelazim na Prenesi250 tp.
Recite mi je li mogu ja otici pred kraj meseca i reci da od 1. iduceg meseca bude tp Prenesi 250, da ne razmisljam da li je presek 29. ili 30. ili tamo 5. u mesecu?

Preko portala ti je najlakse,pa probaj oko 29-og,30-og septembra ili okreni cc pa pitaj.
 
Najiskrenije, od svih novih paketa, najbolji je taj Prenesi. Samo mi je krivo sto nisu stavili i neki paket tipa Prenesi 400 ili makar Prenesi 300/350.
 
to za nas sa pro400 :D
 
Nazad
Vrh Dno