Šta je novo?

Da li ima negdje ZTE Blade telefon

Telefon mi je skroz zanimljiv, da ne planiram kupovinu TV-a pazario bih ga sigurno. Cekam licne utiske od nekog od buducih vlasnika.
 
Telefon mi je skroz zanimljiv, da ne planiram kupovinu TV-a pazario bih ga sigurno. Cekam licne utiske od nekog od buducih vlasnika.

Evo ja vec nekoliko meseci imam ZTE Blade sa OLED ekranom (nestalo, sad su svi LCD) iz Engleske. Koliko sam ja razumeo opsirne informacije sa blade.modaco.com unutra je isti procesor kao i u HTC Legend, sa cak 512MB RAMa. Mane su:

1 - wifi puca svaki put kad ode u sleep. Resenje - ima app (Captivate Keep Alive) koji mu ne da da ode u duboki sleep (vec samo ugasi ekran), pa konekcija ostaje, ali se primetno brze trosi baterija, jedva spoji dan
2 - kamera u kombinaciji sa onim providnim okom na poklopcu daje prilicno lose rezultate, nocu nikakve
3 - ne moze SIP, jer se automatski ukljucuje speakerphone (nema spasa)

Ovde se vidi gde sve u Evropi ima ZTE Blade: http://android.modaco.com/content/z...list-of-different-blade-models-on-the-market/

U Madjarskoj bi trebalo da je oko 140e. Za te pare bi u Srbiji bio hit, ljudi koji imaju Desire kazu da ih Blade impresionira (za te pare).

Na modaco ima 300 custom romova ( http://android.modaco.com/content/z...rrent-known-available-roms-for-the-zte-blade/ ), svaki sa po 500 updateova, najbolji je japanese-jellyfish

Ja sam samo rootovao telefon da bi sa Titaniumom uklonio Orange prchkalice, nemam zivaca da probavam romove - jer mi Android Chess, Notepad, Jorte, Alarm, Maps i FMRadio rade kako treba.

Ako neko bude prodavao ovaj telefon u Srbiji sa garancijom za 150- evra ili bez garancije za 120e ja kupujem devojci jedan, i brata nagovaram da sebi i zeni uzme po jedan. I kupujem jos jedan, da se nadje :)

Poz!
 
1 - wifi puca svaki put kad ode u sleep. Resenje - ima app (Captivate Keep Alive) koji mu ne da da ode u duboki sleep (vec samo ugasi ekran), pa konekcija ostaje, ali se primetno brze trosi baterija, jedva spoji dan
3 - ne moze SIP, jer se automatski ukljucuje speakerphone (nema spasa)

1 - onda bi bolje rešenje bila aplikacija koja bi svaki put po dizanju iz sleepa uradila automatsko rekonektovanje ,

3 - a SIP bi bio ?
 
1 - onda bi bolje rešenje bila aplikacija koja bi svaki put po dizanju iz sleepa uradila automatsko rekonektovanje ,
3 - a SIP bi bio ?

1 - Ima i takav app, zove se Blade Wifi Fix. Ako ti wifi treba samo kad je upaljen telefon to je onda to. Onaj drugi app, Captivate Keep Alive omogucava da ti je phone non-stop online preko wifi (pa mozes da primas email notifikacije in real time etc). Razumeo sam da se GPS isto gasi kad ode ekran u sleep, 3G radi non-stop bez problema.

3 - SIP - sipdroid, csipsimple. Uzgred, nisam probao i ne znam kako radi skype na Bladetu, ali od Desire korisnika cujem da preterano trosi bateriju, tako da..

@joejoe

Hvala za info. Kakva je situacija sa baterijom, trajanje?

Meni baterija traje komotno ceo dan (24+ h), punjenje uvece (wifi non stop on, gmail polling, malo price, malo sms, malo sah (puno trosi), malo HyperJump). U poslednje vreme non stop drzim ukljucen taj app koji brani duboki sleep i onda mi baterija traje od 09 - 01h, znaci osetno krace. Iako je baterija od 1250mAH, po meni drzi kao i na svakom drugom smartphone - ceo dan.
 
bi li nam dao oznaku baterije, da vidim ima li alternative .. ? :)
 
Battery Lithium-Ion 1250mAh (4.7Wh)
Nominal voltage: 3.7v DC
Charge up voltage: 4.2v DC
Model: Li3712T42P3h444865
Standard: GB/T 18287-2000
ZTE Corporation

Eto oznake, samo nema potrebe budziti bateriju, dobra je i ovako :)
 
Ovog phona u Svici vise nema,tako da nazalost.... Nishta od kupovine ;)
 
jok i nema ;) da vidis kako Igoritza prepakuje baterije, i dobija chudo, ne bi tako pricao :p

elem, ima jedna domaca firma koja sastavlja litijum jon baterije od celija koje dobijaju preko, i ako uzmes od njih i ako znas sta radis, svaka baterija moze skoro da se duplira po duzini trajanja, kako za mobile tako za sve ostale uredjaje. e sad - ako me neko pita zasto onda to proizvodjachi ne rade - beats me. neam pojma, samo znam da je svaki uredjaj na litijum jonu u mojoj kuci sa custom made baterijom.
 
Ok, upiše me onda i za jednu custom bateriju., ako to čudo neće da se zapali. :D
 
Whoa, danas sam prvi put saznao za ovaj fon. Definitivno best buy masina.
 
Dobra je, traje ceo dan :)
Nekako imam utisak da ljudi olako spuste kriterijume kad je baterija u pitanju samo da bi nagurali neke megaherce i megabajte. Ali opet to sam samo ja....

Pa ne spuste al ne mozes i megaherce,megabajte veliki displej, wifi,gps i da ti baterija traje 5 dana. U sutini pitanje koliko traje baterija ne moze biti nepreciznije nego sto jeste,cinjenica je da je svim smart telefonima to slaba tacka e sad koliko traje pa zavisi koliko i za cega koristis phone.(nekad ga istrosim za manje od dana, nekad mi izdrzi 3-4dana)
 
Baterija je u globalu "problem" svih modernih telefona i proizvođači bi uskoro trebali da nađu neku bolju alternativu lijonu inače ćemo se vratiti na to da nosimo ogromnu bateriju nakačenu na telefon:
old_mobile_phones_010.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Puno.

Drugar iz finske kaze da ih tamo dele skoro dzabe. Bez pocetnog placanja sa 6e/mesecno 1year ugovorom koji daje 512kb/s 3G flatrate. :)
 
Uh da nemam u sledecih mjesec dana velikih troskova (kao sto imam) uzeo bih i ja jedan...Ali na zalost nece se imati sredstava, a i nije mi preko potreban jer sam zadovoljan i trenutnim telefonom :S
 
Poslednja izmena od urednika:
Hoce li moci 2.3 na blade? Kako uopste funckionisu nove verzije. Mogu odmah da se stave ili to moraju proizvodjaci telefona da izdaju oficijelne romove dok ljudi stavljaju custom mnogo ranije?

Sorry za nubovska pitanja :D
 
Koliko sam ja uspeo da primetim, svi koji su stok zamenili sa 2.2 su komentarisali kako dosta bolje rade konkretni telefoni, grafika je super glatka, ne secka i tome slično, to sam uglavnom po youtube tu gledao...
 
Mislim da ovo ne bi trebalo da bude preteran problem. Ima kvalitetnih foruma gde se u sitna crevca opisuje ceo postupak. Evo i jedan video baš onako da mali bata shvati kako se to radi :d

 
Pošto je ovo ipak tema "Da li ima negdje ZTE Blade telefon" mislim da je pametnije da se preselimo u podforum Mobilni telefoni. Ja sam već otvorio temu [ZTE Blade zvanična tema] i okačio i tamo ovaj video.
 
Interesantno! I više od toga.

PS Samo me interesuje kad će Kinezi da prestanu sa crno sivom kombinacijom. Totalno demodirano.
 
Izezetno zanimljiv x5. Odlicno izgleda a ni specifikacije nisu nimalo lose!
 
CPU freq: 806.4 MHz - Izuzetno interesantno a i lepo izgleda, čak lepše od blejda!!! pitanje je samo koliko
će biti lako i koliko će uspešno moći da se prebaci na engleski ta kineska verzija, da li će ostati neki repovi
u vidu hieroglifa na sistemskim porukama isl...

huaweiideosx5handson21-1294364151.jpg



ccc, ovaj igoritza samo baci kosku :)
morao sam da pogledam X6, i mmmmm, meni se mnooooogo sviđa barem kako izgleda, speks. nisam pogledao...

huawei-ideos-x6-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Sirius9 - nema tu neke prevelike filozofije, to moze cak i bez custom rom-a da se osposobi na full engleski, cak mozda i srpski.
kinezi prilagodjavaju firmware za uredjaj, tako sto prekopiraju sa nekog postojeceg telefona. tako je i na tabletima. a sve kinesko na njemu je zapravo neka aplikacija/dodatak za android.

Pa, predpostavio sam da je tako nego je moje iskustvo zasnovano na nekim sistemima koje nije bilo moguće tako lako prilagođavati, sa androidom nisam imao susreta...
U svakom slučaju, tim bolje.
Ali realno gledano situacija na tržištu postaje apsurdna, na svakih nekoliko meseci se izbacuje po nekoliko novih modela android telefona od svih većih proizvođača i
svi su lepši, brži, bolji i skuplji.... gde je tome kraj, kao da su majice u pitanju pa da ih menjamo totalno posle 6 meseci...
 
Pored dizajna koji mi je malo previse ćoškast, X6 je sasvim dobar uredjaj. 1ghz snapdragon, hdmi i 4,1" ekran. Evo snimaka oba Huaweia sa nekog sajma:

[youtube]2sMbtWn32G4[/youtube]
 
Dobro, sve je to pitanje šta se kome sviđa, ja recimo volim te "čokoladica" ćoškaste telefone.
Nego, price tag mu je malo velik ako pogledaš da recimo samsung I9000 košta slično a ima
amoled ekran i ogromnu bazu korisnika tako da možeš da pronađeš šta god te interesuje oko
njega dok Huawei može jedino cenom da se probije kod nas, takvo je tržište, mi prihvatamo
samo dve stvari ili da bude jeftino ili da piše HTC, Samsung, Nokia (koja je ispala iz igre juče, preključe)...
 
4.3 inča ali ista rezolucija kao i blejd koji ima skoropa inč manji displej !!!
ali ukusi su različiti, nekome više znači kvalitet a nekome kvantitet :d
 
'Bem ti, ovaj Skate je cigletina i ima tragično glupo ime! Ali zato Android 2.3, Flash plejer, malo brži procesor, LED blic i bolja kamera. Nigde ne kaže ništa za bateriju. :(

Aj da zagrizem metak, Igore, ako bude moglo ovo da se uzme u Kini (nemoj samo da bude kineski interfejs), ako ti se onako dopadne kako se ponaša u radu i cena mu ne bude drastično veća nego Blade, uzmi mi jedan Skate, pa kud puklo da puklo.

Mada probaj prvo i ove Havajce, vidi jesu li čemu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno