Šta je novo?

Da li dodati ovaj jeftin DDR3 Exceleram?

A M G

Slavan
Učlanjen(a)
30.11.2007
Poruke
1,087
Poena
410
Video sam ovaj RAM i pomislio kako bi bilo gre'ota ne dodati jos 2x2GB na postojecu konfiguraciju iz profila.

I postojeci Geil radi na 1600MHz cl 9, pa verujem da ne bi trebalo da ima nekih neslaganja medju memorijama, ipak, ne bih da pojurim s kupovinom pa da se posle ispostavi da memorije nisu kompatibilne.
Zato ovde trazim iskustva i savete, da li slobodno da se upustim u shopping ili ne? :D
 
posto se radi o dva nezavisna kanala treba da bude sve ok, vazno je da na istom kanalu memorije budu iste, jer im memorijski kontroler pristupa kao jednoj celini.

tj. na drugi kanal bi mogao dodati i 2x4gb memorije i sve bi bilo ok
 
Poslednja izmena:
U tom pravcu sam i ja razmisljao, ali reko' da pitam i druge ljude, da me ispadne da je ova kombinacija u onih par % kada memorije ne trpe jedna drugu.
Najverovatnije cu u toku dana otici do WinWin-a da vidim da li ih imaju na stanju.
 
Greota jeste memorija je džabe ali ako nema primene nećeš nikakvu razliku primetiti pre neki dan sam ubacio 2x4gb u sistem testa radi znači ukupno sam imao 12gb ddr3 i razlika naspram 4gb u Win7 nema je tj. ja je nisam video sve je istom brzinom učitavalo, u prevodu SSD je prava kupovina a memorija ako baš mora...
 
Poslednja izmena:

Ja sam danas preko sajta WinWin-a narucio memoriju i pokupicu je u njihovoj radnji u Nisu, u kojoj sam danas vec bio i ima je na stanju. Da sam narucio iz Emmi-ja, morao bih da platim postarinu, pa bi mi izaslo na isto. Ipak mi je nekako sigurnije kada mi je radnja u gradu, da za ne daj Boze ne moram da je saljem u Beograd.

Greota jeste memorija je džabe ali ako nema primene nećeš nikakvu razliku primetiti pre neki dan sam ubacio 2x4gb u sistem testa radi znači ukupno sam imao 12gb ddr3 i razlika naspram 4gb u Win7 nema je tj. ja je nisam video sve je istom brzinom učitavalo, u prevodu SSD je prava kupovina a memorija ako baš mora...

Pa realno ne radim nesto toliko zahtevno sto bi uposlilo svih 8GB, ali sam odlucio da se castim jer je cena zaista niska, a i dobro se osecam kada kupim nesto novo za komp! :D
Kada bude doslo vreme da se prelazi na DDR4, ovu cu moci da prodam mozda cak i po visoj ceni. Tako sam prodao godinu dana staru DDR2 memoriju za istu cenu za koju sam je uzeo, a mogao sam jos skuplje, jer su tada cene DDR2 memorija bile skocile.
 
Da se ne lazemo, ja sam presao sa 4x1Gb ddr2 na 2x4Gb ddr3 1600Mhz i komp radi dosta rasterecenije, kada napucam firefox tabovima a slusam flac albume u winampu sa zahtevnim anunaki skinom+ msn, skype i photo filtre program.. nema laga kao ranije [e8400 na 3,75Ghz i 4Gb rama]. Ok, sada imam i dosta jaci cpu ali pratim i zauzece rama, 8Gb je milina danas za 90% stvari a i treba se castiti kada su cene smesno niske.

I skoro svaki dan se uverim koliko je komp zver u sustini sa 8Gb rama i naklokovanim Phenomom ali se takodje uverim i u to da je hdd najvece ogranicenje danas :) Iako imam black, ovakve konf placu za ssd-om :)

Sledece jeseni jedan mora da uleti u kuciste, Intel od 120Gb npr :D
 
Zatreba rama pre ili kasnije a kad je ovako jeftin steta je ne kupiti ga. Mozda je samo bolje ici na 2x4 a staru prodati. Ja sam tako uradio.
 
Kupio sam memoriju i stavio je u komp, nista nisam morao da podesavam u BIOS-u, sve radi iz prve - hvala Bogu. :)
Malo mi je cudno sto se Windows skor za memoriju smanjio sa 7,5 na 7,4. Zar ne bi trebao da se malo poveca ili barem ostane na istoj vrednosti?
I jos nesto, CPU-Z mi prijavljuje da memorija radi u dual channel modu, sto je ok, ali mi nije jasno zasto je DC mode unganged? Da li je bolje ganged ili unganged?
 
Unganged :)
SSD je je prava stvar, ima 64Gb sad Kingston kao moj malo preko 8 soma.
Najbolja investicija ikada koju sam napravio.
 
Poslednja izmena:
postoji i opcija Ramdisk .

mnogo brže i od SSD-a , if ju get maj mining ... ;)
 
Imam problem sa memorijom, bas sam se iznervirao! :mad:

Prvih sat-dva je sve bilo ok, zadovoljan sam bio kako kompjuter radi. Onda sam pokrenuo BF2 i poceo je kompjuter da se restartuje i da mi se igra iskljucuje sama od sebe. Pokrenuo sam 3D Mark Vantage i on je poceo da se iskljucuje, bukvalno kao da sam stisnuo ALT+F4. Prvo sam mislio da je problem u Geil-u, pa sam njega izvadio a ostavio Exceleram. Medjutim, problemi su se nastavili. Posto sam bio zauzet, tek malopre sam uzeo da pustim MemTest i ima sta da vidim - nije dosao ni do 25% a izbacio bar desetak gresaka! :crash:

Sutra idem da vratim memoriju i uzmem drugu, ako nemaju - trazicu pare nazad!
 
A zasto ne prodas tu tvoju memaru u i jednostavno ne ubacis 2 modula po 4Gb, reinstaliras win ako treba i uzivas? :)
 
Odneo sam je danas u servis i serviser se malopre javio da kaze da je memorija jos uvek u masini na testiranju, da to traje vec neko vreme i da za sada ne prikazuje nikakve greske.
Malo mi je to cudno posto je meni u roku od pola sata MemTest prikazao desetak gresaka! :trust:
Nadam se da nece da pocne ubedjivanje kako je neispravna memorija ispravna! :cigar:

P.S. Ako mi odobre reklamaciju, mozda budem i uzeo 2x4GB, videcu sta imaju na lageru i koliko to sve kosta.

P.P.S. A sve je tako lepo radilo dok nisam odlucio da odradim upgrade memorije... :S:
 
si siguran da nije do nekog slota na ploci ?
 
Siguran, stavio sam staru Geil memoriju u ista dva slota u kojima je bila Exceleram memorija i radi sve bez problema ceo dan.
 
Odneo sam je danas u servis i serviser se malopre javio da kaze da je memorija jos uvek u masini na testiranju, da to traje vec neko vreme i da za sada ne prikazuje nikakve greske.
Malo mi je to cudno posto je meni u roku od pola sata MemTest prikazao desetak gresaka! :trust:
Nadam se da nece da pocne ubedjivanje kako je neispravna memorija ispravna! :cigar:

P.S. Ako mi odobre reklamaciju, mozda budem i uzeo 2x4GB, videcu sta imaju na lageru i koliko to sve kosta.

P.P.S. A sve je tako lepo radilo dok nisam odlucio da odradim upgrade memorije... :S:

Moraju da ti uvaze reklamaciju po novom zakonu, nisi zadovoljan sa memorijom, bez obzira da li je ispravna ili ne. Uzmi neku drugu memoriju npr Kingston 2x2GB ili ako imas kesha 2x4GB.
 
Malopre mi je stigla poruka iz servisa u kojoj mi serviser porucuje da je memorija preko 16h radila u GoldMemory testu i da nije bilo gresaka?! :sceptic:

Da li je moguce da MemTest za 20-ak minuta prijavi greske a GoldMemory za 16h ni jednu? :trust:

Sto se tice podesavanja na kojima je memorija bila, to je bilo 1600MHz sa latencijama 9-9-9-24 na 1,65V, dakle fabricki setup.

Kako stvari stoje, ima da odem i da se pozovem na zakon da zelim drugu memoriju, pa makar morao i da doplatim.
 
Ne daj se zaHebavati, trazi pare nazad ili drugu memoriju, ako imas dodaj za 2x4 ...
Kingstoni su uvek pouzdani ali malo skuplji od nekih drugih proizvodjaca (placa se kvalitet krastavac), meni exeleram evo radi odlicno (kuc kuc kuc) a pre je radio isto tako dobro Kingston ...

U sl. da te ipak w. barabe "izrade" i vrate ti te koje si reklamirao, sam nadji i istestiraj u GoldMemory u 1. i 3. slotu i u 2. i 4. slotu.
GoldMemory nema sta da radi 16h, dovoljno mu je ako ima gresaka 1-2 prolaza max 3 , meni je svaka memorija koja je crkla u 2. ili najkasnije u 3. prolazu pokazala gresku, obicno su vec u 1. prolazu davale signal crveni.
Budu li OPET pricali da nije do memorije ti odma u prodavnicu i trazi pare nazad... Vodi racuna o vremenskom roku!
Koliki je rok za vracanje robe? Sedam dana, petnaest, koliko?
"taćka vel'ka ko maćka"
 
A cekaj, memaru testiraju na nekoj drugoj masini? Onda je do tvog win mozda ;)

Ali u svakom slucaju ti savetujem da prodas Geil i uzmes 2x4Gb, neki krsteniji.
 
Malopre mi je stigla poruka iz servisa u kojoj mi serviser porucuje da je memorija preko 16h radila u GoldMemory testu i da nije bilo gresaka?! :sceptic:

Da li je moguce da MemTest za 20-ak minuta prijavi greske a GoldMemory za 16h ni jednu? :trust:

Sto se tice podesavanja na kojima je memorija bila, to je bilo 1600MHz sa latencijama 9-9-9-24 na 1,65V, dakle fabricki setup.

Kako stvari stoje, ima da odem i da se pozovem na zakon da zelim drugu memoriju, pa makar morao i da doplatim.

Ako je istina da je njima radila memorija bez problema, onda se ta memorija i tvoja ploca ne slazu, sto i nije tako redak slucaj. Trazi drugu memoriju.
 
Jutros sam otisao u servis, momak koji radi mi je pokazao dve masine i u svakoj se desetak sati zasebno testirao po jedan modul. Nije bilo gresaka u GoldMemory testu. Posle razgovora sa njim, stavio je oba modula u dual channel na jednoj masini i pustio MemTest, da proveri hoce li onda biti nekih problema. Dosao sam sat-dva kasnije i video da ni tada nije bilo gresaka. Osecao sam se kao lazov, da sam izmislio da mi ispravna memorija pravi probleme. Srecom, momak je bio sasvim korektan i konstatovao je da je pomenuti Exceleram jednostavno nekompatibilan sa mojom plocom. To je i napisao u izvestaju koji sam potom odneo u WinWin prodavnicu. Tamo sam uzeo Patriot Signature memoriju od 2x4GB. Danas sam se malo igrao, koliko sam imao vremena, krstario netom i pustio MemTest da prodje 50%, vise nisam mogao. Hvala Bogu, nema problema, nadam se da je ovde kraj mojoj memorijskoj avanturi! :) Potrosio sam duplo vise novca nego sto sam planirao za upgrade koji mi realno nije ni bio potreban, ali sta da se radi, tako je to u zivotu! :D Ovaj Geil planiram da prodam, posto mi je sada visak! ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam bas taj patriot 2x4 gig danas upario sa 2x2 exceleram i prvi put je usao u win najnormalnije, drug, treci put puca explorer gadgeti sve zivo..
probam ja na 1333 mhz sve def, ista prica..
ostavim samo patriota da vidim kako se kloka, neesam zadovoljan, vratim exceleram i nastavim..
inace testiro sam 12 gig sa gomilom programa, virrtuelnom masinom, i islo je zauzece do 5 gig max i apsolutno nije bilo razlike imzmedju 6 i 12 gig..
eto neko moje misljenje..
 
Nazad
Vrh Dno