Šta je novo?

Da li cekati ...

Vlajo

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2008
Poruke
333
Poena
365
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, prodao sam svoj ljubljeni 8800gt (vrlo pristojno je udat) i sad tavorim na
6200 (samo da palim komp).Treba mi savet: da li cekati septembar-oktobar i sta uzeti (sta se najavljuje) do 300eu.Da li cekati 4870x2 ili ce nVidia nesto da nas iznenadi (prijatno, nadam se)
 
Poslednja izmena:
Uzmi sad jednu 4870 i ljepota ili ako vec oces da potrosis svih 300e uzmi 2 komada 4850 i baci ih u crosfire. ;)
 
Moj ti je savet da sacekas. Ako nista drugo, cene ce jos da padaju.

poz
M.
 
ma od chekanja nema nishta :)
 
Dakle, prodao sam svoj ljubljeni 8800gt (vrlo pristojno je udat) i sad tavorim na
6200 (samo da palim komp).Treba mi savet: da li cekati septembar-oktobar i sta uzeti (sta se najavljuje) do 300eu.Da li cekati 4870x2 ili ce nVidia nesto da nas iznenadi (prijatno, nadam se)

Ista prica. Prodao 8800GT i uzeo 4870 koji sabija. E sada, malo bucan i moras malo da editujes u CCC vent., ali je kartica bruka. Nisam imao para za 280GTX, a i mozes da se izivljavas ako hoces 2x4870 u CF. Ako uzmes 4870, kupi malo prostranije i kvalitetnije kuciste i zavrsio si posao.
 
Poslednja izmena:
Ako zelis nesto da igras sada kupis ili HD4870 (kasnije mozes dodati jos jednu za CF) ili odmah 2x HD4850. Ako nemas potrebe za igranjem, iscooliraj i sacekaj jesen.
ps: Za koliko si prodao 8800GT ako nije tajna i koju? ;)
 
sacekaj i onako je lepo vreme pa smo manje za kompom. a leto zacas prodje.
 
ps: Za koliko si prodao 8800GT ako nije tajna i koju? ;)[/QUOTE]


Prodao sam Gainward BP8800gt sa onim heatpajpovima 512/256, uzeo od coveka
xfx 8600gt fatality i 100e.Inace ako se prodaje samo za lovu tesko moze da se uzme ova cifra (u stvari nikako jer takvu novu mozes za te pare da uzmes).
Kuciste mi je prostrano (svojevremeno krvavo placeni Chiftek, pa ja skoro promenio napajanje).Sada i nema sta da se igra do septembra, pa mislim da cu sacekati.
Ova 8800gt je bila cudo kad se pojavila, ali cuda ne traju dugo.
Odlucio bih se ja za neku od karti i sada, ali sve su klonovi, sve isto.Kad bi bila recimo 4870 sa boljim hladjenjem (pa neka je i skuplja) ili gtx280 jeftinija.Mislim da cu sacekati.
 
nisam mislio u prodavnicama ;) (obrati paznju na smajlija)
 
jedno mora da se zna, kad pojeftini gtx280, ne verujem da će 4870 isto koštati. opet će biti tri puta jeftinije a malo lošije.


ps. u međuvremenu si odgovorio sa smajlijem ok, jel to znači da već odlazi?
 
Poslednja izmena:
@schnelkin: ne odlazi jos. videcu sta ce doneti g200b pa cu odluciti tada.
 
Uzmi sad jednu 4870 i ljepota ili ako vec oces da potrosis svih 300e uzmi 2 komada 4850 i baci ih u crosfire. ;)
Ovde ti je sve receno.Inace cekanje moze da bude u nedogled.Uvek ce se pojaviti nesto novo i tome nikad kraja
 
već na proleće izlaze nove grafičke od atija, serija 5xxx. sigurno će biti puno bolje od 4xxx, plus 40nm. najjači model više neće biti sastavljen od dva čipa već će biti native dual core GPU.
ali što bi čekao kad ni 4xxx nije još kod nas zaživela.
 
Nazad
Vrh Dno