Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

Omašiću godine možda, ali ajde 2002. Švapski Premiere je prenosio F1 na osam kanala. Gledao na kvarnjaka preko Nexus DVB-S.
 
Omašiću godine možda, ali ajde 2002. Švapski Premiere je prenosio F1 na osam kanala. Gledao na kvarnjaka preko Nexus DVB-S.

Tacno, ne znam da li bas te godine ali tako nekako ( nekoliko godina je u pitanju )....imao si kokpit, kameru na bolidu, rezultate i sl....
Ali, Premiere se placao...to sto si ga ti ( verovatno ) a ja ( sigurno ) :D gledao preko CS-a to je nesto drugo.
Verovatno i sada postoje neki provajderi u svetu koji to rade sa OI ali se to placa...
 
Ma, ja samo pomenuo zbog praistorije. Pomisli čovek da se za tih 14 godina nešto promeni na bolje. A i Švabe su ubrzo ukinule to na satelitu, znam da sam čitao da je bilo nešto papreno, otpadale uši. Za metode "plaćanja" smo se razumeli ;-)
 
Da li neko zna da li postoji brži način za navigaciju u modu "72 sata unazad" osim onog očiglednog - premotavanjem od početka?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Pored premotavanja imas i preskakanje napred/nazad za po 15 minuta "strelicama" desno/levo.
 
Radi samo jednom, pa onda moras da izadjes iz menija. Glupo je, ali radi posao za prvu pomoc.
 
Па не ради се то у менију него током гледања уназад, немој да притискаш док је мени на екрану.
 
Bolje i to nego premotavanje do besvesti.
Hvala.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kad preskočiš tih 15 minuta, exit da izađeš iz menija (da ne čekaš da se sam skloni) pa opet dok ne dođeš do kraja emisije. Ako preskočiš kraj, baca te na live.
Nedostaje mi ono što ima mts-ov iptv da kad gledaš nešto što traje duže pa hoćeš da vratiš par minuta nazad, na sbb moraš sve od početka da motaš ili preskačeš.
Ipak, 100 puta bolje radi nego ceo taj iptv.
 
Fali klik misa na tacno mesto od interesa :)
 
Хм, када сам ја користио Д3, узастопни кликови на стрелице су померали по 15 минута, зар сада мора да се иде у мени па излази?
 
Jok, bre :) Nego kad prvi put pritisnes taster pojavi se meni, pa taster ima drugu funkciju dok je isti prikazan.
 
Можда је код мене било подешено да мени брзо нестаје па нисам обраћао пажњу.
 
Nije, u pravu si. Sa nekom ranijom verzijom softvera je drugačije radilo premotavanje.
 
Sad sam se setio i u čemu je fora. Ranije se, kad pritisneš desnu strelicu i premotaš unapred 15 minuta, nije ponavljivao baner i mogao si da sa nekoliko uzastopnih pritisaka u kratkom roku pređeš dosta. Sad se pojavljuje baner dole a desna strelica ima drugu funkciju kad je on na ekranu i onda mora da se skloni da bi se nastavilo sa premotavanjem. Mislim to ste već znali ali možda se neko ne seća kako je bilo pre "unapređenja" softvera.
 
Ako nema bolje onda je i to super. HD kanali koji nemaju. 5.1 zvuk a zna se da inace pustaju. HD kanali sa nalepljenim titlom koji ne mozes ukljuciti ili iskljuciti po zelji? Inace ti si zadovoljan risiverom koji se automatski gasi posle par sati rada da satro stedi hdd pa ne mozes snimiti nista sto traje preko toga (sa reklamama).

HD kanali preko SBB, a i ostalih kod nas, nisu ni 50% kvaliteta satelitskih HD kanala (npr Sky UK, Sky Deu)... Zavisi dosta i od sadržaja, ali često deluje kao da je SD kvalitet na HD kanalu. Dok do nas dođe 1080i kvalitet slike, biće 4K standard na zapadu...
 
^Tacno je.
 
Pa to je zato što i naše televizije imaju loše kamere i opremu. Strani kanali su nešto bolji.
 
Да ли је овде реч о правом HD садржају или о програму који иде преко HD, вероватно RTS HD, канала? Ако је реч и о неким другим, какве везе има опрема наших са програмом странских телевизија?
 
Да ли је овде реч о правом HD садржају или о програму који иде преко HD, вероватно RTS HD, канала? Ако је реч и о неким другим, какве везе има опрема наших са програмом странских телевизија?

Biterate je problem (skidaju da bi imali vise mesta za guranje sto vise kanala).

Kad RTS tj RTS HD preuzima prenose napr. lige sampiona njihova oprema nema nikakve veze, neki satelitski kanali u 1200 izgledaju bolje nego RTS HD.
 
RTS HD nema veze s HD... Čak i HBO kod nas u HD varijanti je dosta lošija slika nego poljska, češka i holandska varijanta koje sam gledao dugo preko satelita. Discovery showcase HD sam ranije gledao preko Sky italia paketa, slika je bila 300% bolja nego na istom kanalu kod nas u nazovi HD formatu. Čini mi se da FOX HD imaju odličnu sliku, H i H2 su korektni, BBC Earth je isto ok kao i Disc Science HD... ovo ostalo malo veze ima sa 1080i.. O kvalitetu zvuka da i ne pričamo
 
RTS HD nema veze s HD... Čak i HBO kod nas u HD varijanti je dosta lošija slika nego poljska, češka i holandska varijanta koje sam gledao dugo preko satelita. Discovery showcase HD sam ranije gledao preko Sky italia paketa, slika je bila 300% bolja nego na istom kanalu kod nas u nazovi HD formatu. Čini mi se da FOX HD imaju odličnu sliku, H i H2 su korektni, BBC Earth je isto ok kao i Disc Science HD... ovo ostalo malo veze ima sa 1080i.. O kvalitetu zvuka da i ne pričamo

Da dodam da je kvalitet slike na kanalima TLC, FLN, Nick JR očajan, Travel HD onako, varira. Za TLC znam da može bolje pošto je isti kanal kod Pošte bio mnogo boljeg kvaliteta. Meni je za sve kanale kvalitet slike 50-60%.
 
Da dodam da je kvalitet slike na kanalima TLC, FLN, Nick JR očajan, Travel HD onako, varira. Za TLC znam da može bolje pošto je isti kanal kod Pošte bio mnogo boljeg kvaliteta. Meni je za sve kanale kvalitet slike 50-60%.

Kvalitet tj verovatno jacina signala nema veze sa kvalitetom slike.

Kvalitet samo pokazuje nivo signala, kod digitale je: ili ima ili nema slile, tj kad je kvalitet slabiji dolazi do kockanja, ako je preslab onda slike ni nema.

Pomenuo sam gore Bitrate, pa napr RTS HD ima negde oko 7 MBit-a a ide u 1920*1088 za primer neki satelitski kanali idu i preko 12 Mbit-a a imaju rezoluciju 1280*720 i izgledaju mnogo lepse.

HBO nemam (nisam uzimao paket) ali predpostavljam da idu tek nekih 3-4 MBit-a i sa tim sigurno ne mogu da imaju neki kvalitet slike.

Oni to svesno rade tj obaraju Bitrate-ove da bi imali sto vise resursa za bilo sta drugo.
 
Kvalitet tj verovatno jacina signala nema veze sa kvalitetom slike.

Kvalitet samo pokazuje nivo signala, kod digitale je: ili ima ili nema slile, tj kad je kvalitet slabiji dolazi do kockanja, ako je preslab onda slike ni nema.

Pomenuo sam gore Bitrate, pa napr RTS HD ima negde oko 7 MBit-a a ide u 1920*1088 za primer neki satelitski kanali idu i preko 12 Mbit-a a imaju rezoluciju 1280*720 i izgledaju mnogo lepse.

HBO nemam (nisam uzimao paket) ali predpostavljam da idu tek nekih 3-4 MBit-a i sa tim sigurno ne mogu da imaju neki kvalitet slike.

Oni to svesno rade tj obaraju Bitrate-ove da bi imali sto vise resursa za bilo sta drugo.

Pričaš o bitrate-u i kvalitetu, jel to sve MPEG-2 ili MPEG-4? Onih par kanala koji su prešli na MPEG-4 BabyTV, NatGeoWild imaji pristojnu sliku. Npr. isti crtać, na Mini je odličan, na Nick JR katastrofa.

A što se kvaliteta slike, koja je kod mene od 50-60%, jel to ok ili treba da se žalim. Jačina signala je od -1 do 0dBmV.
 
A što se kvaliteta slike, koja je kod mene od 50-60%, jel to ok ili treba da se žalim. Jačina signala je od -1 do 0dBmV.

Da probam da objasnim, ovo sto si napisao se odnosi samo na prijemni signal (tj jacina i kvalitet i nema veze sa kvalitetom slike). Slika ce ti biti ista sa 60% kao i sa 100% i kvalitet ti je zadovoljavajuci cim ti ne kocka :) , nije to analogni signal da bi imalo uticaja. Brkas dve razlicite stvari.

Nesto sto utice na kvalitet same slike je rezolucija + bitrejt a ne prijemni signal.

Sto se tice tih kanala koje spomenuo koji su presli u mpeg4 ja ih nemam, imam samo one slobodne kanale na digitaliji pa ove koje nemam ne mogu ni da vidim kakav im je bitrate i ostalo.

Nisam uzeo njihovu digitalizaciju nije mi nesto neophodna iako bi mi cena bila ista kao i sada.
 
Da li neko moze da mi kaze ima li razlike u kvalitetu slike (hdmi) izmedju Amiko 8140 ili 8260 sa risiverima koji se dobijaju besplatno?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nakon poslednjeg update-a softvera problem se nije reprodukovao. Izgleda da su ga opravili :)
Od tada se desilo jos jednom iliti desava se i dalje, ali daleko redje. Realno - prihvatljivo mi je da resetujem djubre jednom mesecno :)
 
Da li neko moze da mi kaze ima li razlike u kvalitetu slike (hdmi) izmedju Amiko 8140 ili 8260 sa risiverima koji se dobijaju besplatno?


Sent from my iPad using Tapatalk[/QUOTE

Imam Amiko HD8260+ i neke razlike u kvalitetu slike u odnosu na risivere koji se dobijaju nema.
 
Koji box se najbolje pokazao?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno