Šta je novo?

Cudne linije na fotografiji [graficka? Maticna?]

SBSL

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2004
Poruke
261
Poena
319
Ewo ovako pre vise od godinu dana sam izneo sledeci problem ali sam tada mislio da je nesto do samog fotoaparata...
Nekako sam (pomocu drajvera) resio problem ali sam tada doticni prodao pa nisam vise imao prilike da vidim problem..
Naime pojavljuju se cudne linije na slikama kada se iskopira sa aparata... Linije nisu uvek iste cak ni na samoj fotografiji kad ponovo skinem...
Monitor sam odbacio kao problem jer sam probao na 2 razlicita, naravno rezultati su bili isti...
Cak sam promenio i 2 graficke kartice ali (fx 5200 i neki ASUSov model 6200 TD) ali se problem opet javlja, ovo sam sve radio na maticnoj ploci ASUS 7v8x-x (na toj ploci je problem) dok se na drugoj ploci sa obe kartice ne javlja problem, tako da sam dosao do zakljucka da graficka kartica nije, da li je moguce da se problem javlja zbog maticne ploce, napominjem da do sada u svakodnevnom radu nisam imao problem tako da nikad nisam imao sumnju da je maticna ploca riknula...

Ewo i fotografije:

problemqa5gz5.jpg
 
Jedina stvar koja mi pada na pamet je korupcija prilikom prolaska kroz USB. Probaj neku PCI USB karticu.
 
Mislis da je nesto do USBa na toj maticnoj ploci?
Pazi na drugoj ploci je sve ok, sa obe karte...
Dobar zakljucak mogu da ti priznam da nisam ni malo iznenadjen, naime i fajlove na npr. USB FLASH sam sporije kopirao pa cak je dolazilo i do kocenja...

Jendo pitanje, znaci ako bi stavio PCI USB karticu sve sto se preko toga radi nije vezano za defaultne USB portove, kao da ne postoje?
 
Poslednja izmena:
probaj novije drajvere za plocu.
 
Jer moze mala pomoc koje da skinem?
Na ASUSovom sajtu sam pronasao drajvere za tu plocu (socket 462) ali ima i pod opcije: lan, utilities, audio, bios itd, itd...
Mozda i da uradim update BIOSa? Ali sam pre 2-3 god imao neki mercury fotoaparat i nisam imao problema prilikom skidanja fotografija...
 
Poslednja izmena:
kliknes na drivers pa skines via 4 in 1 drajvere,
a poribaj i usb host drajvere.
ostali su za audio i za lan.
 
I jedne i druge sam skinuo i instalirao, sistem se resetovao a problem je ostao... :(
p.s - Stare drivere nisam obrisao jer ne znam gde se nalaze pa sam ih instalirao poreko starih.. Da li moze to tako kao sto sam ja uradio? Ako ne moze gde da pogledam koji su trenutno drajveri za maticnu i kako da ih obrisem pa inst nove...
 
Poslednja izmena:
Jendo pitanje, znaci ako bi stavio PCI USB karticu sve sto se preko toga radi nije vezano za defaultne USB portove, kao da ne postoje?

Da. USB portovi na addin kartici nemaju veze sa onim na ploci!
 
Uzeo sam addon karticu sa 4 USB prikljucka (Connex) postavio sam se u PCI slot ali onda se pojavio problem.. Naime ubacim npr. flash memoriju, treba mu dosta vise vremena od standardnih usb portova da prepozna uredjaj, zatim ga prepozna ali kad hocu da vidim sadrzaj flash memorije on kaze da ubacim F:/ drive (a on je ukljucen), isto se desava i sa aparatom, prepozna uredjaj ali kad udjem u ikonicu za aparat zakoci...
Instalirao sam drivere connex pci usb 2.0 - via...
A postoje i neki umesto VIA pise NEC...
Maticna je gore navedena...
Sta da radim? U cemu je problem...
 
Ja sam imao identičan problem...na kraju je bilo do kombinacije hard-a tj dva Maxtora 80gb SATA u RAID0 modu i ploče ABIT NF7-S rev2.0... tako da može da bude i do SATA kablova ili kombinacije harda i ploče :(
 
Nazad
Vrh Dno