Šta je novo?

Cudan zvuk pri startovanju kompa?

bedazzled

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2011
Poruke
476
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovako,kad ukljucim komp cuje se cudno ventilator na grafickoj,onako sto bi se reklo narodski : Dreci i bruji,to potraje dok se ne digne sistem i posle toga mozda minut-dva zvuk se vrati u normalu tj ne bruji vise nista!? Sta bi mogao da bude problem? Konfiguracija u opisu profila!
 
jesi li menjao drajver za grafiku skoro? mozda se kuler vrti na max obrtajima dok se drajver od grafike ne ucita sto je i normalna pojava a tom brujanju je mozda uzrok prasina na samom kuleru.
 
Ocisti kuler od prasine. Ako nastavi da bruji podmazi ga.
 
ocisti kuler i podmazi radi na 100% obrtaja pri srartu zato se cuje
 
Probacu da ocistim kuler :) Cime se podmazuje kuler ?
 
Ljudi imam isti problem,cime da podmazem ventove ,i ako moze neki klip kako se otvara strah me da neplomim nesto?
 
Nema sta da lomis, samo skidas nalepnicu. Podmazite ih kapljicom industrijskog ulja i mirni ste jedno poal god sigurno, ali pre toga obavezno ocistite od prasine. Ako se i dalje cuje verovatno je otisao lezaj i zreli su za zamenu.
 
Posto nisam naso u Ks ulje za masine,mada sam cuo da moze ulje za ciscenje lovackih puski ali pola lovckih radnji se u ks zatvorilo.Ja skinuo nalepnicu mada je imalo ulje nije bilo suvo,ja kanuo kapljicu alkohola dok ne kupim ulje.Prestalo da zvrji,moze da vam posluzi kao prelazno resenje :D
 
Alkohol?! Odlican nacin da ubrzas umiranje ventu. Kupi litijumovu mast i podmazi te ventove da prodisu. (A u medjuvremenu ugasi da ne rade podmazani alkoholom).
 
Pa alkohol dodatno isusuje aman. :)

Imam ja neko bezvezno, a ortak ima kvalitetno ulje za puske.. Javi se na PM da se dogovorimo da skoknes do mene ako te ne mrzi pa da podmazemo to.
 
Ma radi necuje se :D To mi bilo prvo pri ruci.Nece nista da mu fali.Lazy javicu ti se u toku sledece nedelje za adresu,nemogu pre srede imam dosta obaveza.
 
Motorno ulje je isto dobro
 
Po lazyvoj preporuci uzo sinol ulje u lovackoj prici malo iznad gimnazije 50ml 110rsd.Sprej je dosta skup 400rsd.
 
Samo zapamti, jedna kapljica ulja i nista vise od toga. :)
 
Nazad
Vrh Dno