Šta je novo?

Cudan zvuk na ploci I815, Pomoc! Help!

arpix

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2005
Poruke
51
Poena
309
Cao svima!!!

Ljudi dalise nekom desio da instalira zvucnu karticu ... i sve prodje regularno i pojavi se problem...
A problem je da kada se pusta muzika nije bitno preko WinAmp, Mediaplayer pa cak i zvuk u filmu je ubrzano?

Inace ploca je Qompakov Intel 815 integrisana muzicka!!!
Posto je stara konfiguracia na Hdd u sam nasao drajvere za MaxSound
ja to instalirao pojavi se ista boljka!!!

Skinem ja windows postavim nove drajvere Win Me prepozna da je AC97 zvucna... ali nista nemenja opet je zvuk isti!!!

Dali je moguce da je hardverska greska posto sam probavao razne drajvere
a bogami i nov windows sam nainstalirao medjutim nista nije promenilo!!!

STA MOZE DA BUDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????? :wall: :wall: :wall:
 
Poslednja izmena:
Pogledaj da kojim slucajem nije procesor overklokovan. Ukoliko je veca brzina PCI magistrale od standardne (valjda bese 33 MHz) moze doci do problema ove vrste.
U svakom slucaju pokusaj sa sajta proizvodjaca maticne ploce da skines drajvere za zvucnu.
Pokusaj sledece: Winamp->Options->Preferences->Plug-ins->Output->Direct Sound->Configure->Stikliraj Allow hardware acceleration i Create primary buffer
Pozdrav
 
i ja imam i815 na msi le5. kada se klokne cpu, automatski se gasi zvucna. meni je isto pravio probleme na win98. umeo je da ugasi skroz zvuk ili da se isto desi ko tebi. update-ovao sam bios i prestalo je. na xp-u nema nikakvih problema. kada mi se to desilo, kupio sam cmi zvucnu i ugasio zvuk na ploci. tako sam mogao sa klokovanjem da imam zvuk.
uglavnom, vidi za update biosa. trebalo bi da moze.
 
Proveri da li ti je u AC97 Configuration setovanje "Key" na nuli. Ako nije - to je to.
 
Nazad
Vrh Dno