Šta je novo?

Cudan Win problem....

VMedic

Slavan
Učlanjen(a)
02.01.2006
Poruke
102
Poena
319
Imam jedan chudan i veoma dosadan problem...naime,posle instaliranja SP2
sve radi savrseno i odjednom (posle par dana ili nedelja),jednostavno desi se sledece:
1) nestane volume control ikonica iz taskbar-a I NEMA SANSE DA JE VRATIM
2) nijedan windows default sound NE RADI i nema sanse da ga ukljucim,znachi,zvukovi sa filmova,mp3 i igre rade,ali zvukovi windows tema ili neke jednostavnije igre i programi koji koriste neke svoje zvukove( Lines,Icy Tower,Clickomania,FlashGet..) jednostavno ne rade
Negde sam prochitao da je ovo chest problem sa SP2 ali nigde nisam nasao reshenje...napominjem da sam vichan chachkanju Windows-a,ali ovo nisam uspeo da reshim...ima li neko ikakvu ideju...
U pitanju su
MSI KT4 (VIA chipset)-plocha
Xwave-6000 -zvuchna
tu su jos i modem,wireless lan,i dosta toga jos ali mislim da to nije vazno za ovaj problem....
P O Z
 
A da li ti je čekirano Place volume icon in the taskbar pod Sounds And Audio Devices u Control Panel-u? A kada odmah ispod tog Check Box-a klikneš na Advanced, da li imaš neke kanale koji su mutirani ili im je Volume na nuli?
 
Mr.Burns je napisao(la):
A da li ti je čekirano Place volume icon in the taskbar pod Sounds And Audio Devices u Control Panel-u? A kada odmah ispod tog Check Box-a klikneš na Advanced, da li imaš neke kanale koji su mutirani ili im je Volume na nuli?

uf......pa ja rekoh....
napominjem da sam vichan chachkanju Windows-a,ali ovo nisam uspeo da reshim...ima li neko ikakvu ideju...ali kad vec pitas,ikonica u taskbaru SE IZGUBILA i nema sanse da je vratim...znachi probao sam sve...ali ne vraca se...
P O Z
 
Pazi, ako se to desava ne prvi vec drugi, treci put, ja bih prvo trazio uzrok, a ne resenje
 
"repair" sa butabilnim xp sp2 diskom.....trebalo bi da ti reshi problem.Jako je teshko ovako dati bilo kakav savet kada neznam dali si ubacio programe za sredjivanje sistema ili neku aplikaciju koja ima konflikt sa default driverima xp-a.
 
DARK SIDE je napisao(la):
"repair" sa butabilnim xp sp2 diskom.....trebalo bi da ti reshi problem.Jako je teshko ovako dati bilo kakav savet kada neznam dali si ubacio programe za sredjivanje sistema ili neku aplikaciju koja ima konflikt sa default driverima xp-a.
Pa znam da si u pravu...medjutim repair nikad nisam radio..uvek sam isao od nule...ajd' da probam i to,ali ne verujem da ce pomoci...sto reche jedan chovek pre tebe,ne znam uzrok...
P O Z
 
dr.Tiristor je u pravu ovaj put, moras da utvrdis zasto se to desava.

1. Da li ti se uopste vidi zvucna u Device manageru?
2. Da li pod Sound Video and Game Controllers u Device Manageru imas Audio Codecs?
 
audiofreak je napisao(la):
dr.Tiristor je u pravu ovaj put,
Pa kako to mislis "ovaj" put, pa valjda svaki... :d
 
Pa kako to mislis "ovaj" put, pa valjda svaki...
Ma jok,obojica lupate :D:p :p
Shalim se naravno......mislio sam da mu preporuchim Repair sa boot cd jer ce tako samo vratiti osnovne resurse xp-a u default vrednost.trebalo bi odradi posao.Jer ako bude ishao u event viewer i trazio konflikte moguce je da izgubi vremena a ovo prvu mu je nekako lakshe...
Obzirom da si napisao da nisi radio repair sa boot cd(eh vi elektronci samo tranzistore znate cvrc ;) ) pokusacu da nabacam ovako:
Stavish da se butuje komp samo sa cd-a jer po nekad je drive spor pa se butuje sa sledece opcije(npr.HD) i preskoci cd-boot.
Izbacice ti jednu poruku u DOS-u i ti pritisni bilo koji taster.Ucitavace ono sto mu je potrebno pa ga malko sacekaj(oko minut maksimum).Izbacice ti opcije.Odaberi instalaciju novog xp-a.Pitace te za repair-manulani tj.konzolarni.Nemoj taj repair da radis vec idi dalje u instalaciju xp-a.Sledece treba da ti izbaci automatic repair.Odaberi i posmatraj sta ce raditi.Podesi vreme u xp-u i ono sto vec sledi.Ostace ti programi svi ali ce xp sebe "vratiti" na defaultne vrednosti.Imaces nekoliko restartova u toku tog procesa ali nemoj da posle svakog restarta poslusas poruku da pritisnes bilo koji taster za boot sa cd-a.Pusti da kompjuter radi sam sve jer ce posle toga naici sa fail koji ce ga voditi ka kraju instalacije.
Eto,na brzaka,po secanju.
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno