Šta je novo?

Cudan problem sa mreznom kartom

cikajowa

Cenjen
Učlanjen(a)
21.08.2010
Poruke
325
Poena
170
Imam probem sa lan karticom, koja prosto prestane da prima podatke posle odredjenog vremena(send radi, resive ne). Sat, dva... Nema pravila. Ali to se desi samo u igrama, kada surfujem ne, mogu surfati ceo dan nece prestati da radi lan .
Prvo mi padne na pamet kabl. Promenim pet komada ispravnih, ne vredi isto.

Kupim novu lan karticu, formatiram komp i dignem novi sistem.
Primetim da dioda na novoj lan karti sija crveno, i ako radi sve odlicno,100mbit,sve radi(dok ne prestane da prima podatke) Ne vredi isto, prekid posle sat.

Zanimljivo je, da cim restartujem komp sve radi ok, naravno opet prekid posle pola sata sat bez pravila.
Ono sto mi pada na pamet, ploca ili mozda napajanje.
Imate neku ideju? izludeh od ovog
 
Poslednja izmena:
Isključi power managment za karticu.
Koji win imaš?
 
Imam Xp , gde da iskljucim to? Mislite da ima veze ,ipak se desava i posle nove intalacije sistema i drajvera?
 
Odeš u properties kartice,klik na configure,zadnji jezičak desno power managment,odštiklaš: allow computer to turn blablabla...Pritisneš OK!

@ multiplex
Ne prekida prilikom surfa,samo u igrama....??
 
Poslednja izmena:
Iskljucio, ista prica.
Kolike su sanse da ploca zeza ?
Uzemljenje je ok, tesko da moze ono da prekine prijem podataka.
Kada pukne lan, ikonice kompijutercica u uglu pored sata sijaju i dalje. Kada otvorim status, Send brojke rastu, dok resiving stoji zakucano i ne radi mreza i net. Posle restarta sve ok, cim pocnem igrati online cs recimo, posle pola sata sat ,puf opet isto
evo neki podaci iz everesta ako nekom nesto znace :wall:

untitled2.jpg

untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Switch.. u koji ide adsl modem
ne verujem da ima veze,probao sam i drugi switch i kabl nema svrhe
 
Ne bi trebalo da je maticna.... da puca i kad surfujes onda bi postojala mogucnost.
Bas cudan problem. Probaj sa dugim napajanjem ako mozes.
 
Switch.. u koji ide adsl modem
ne verujem da ima veze,probao sam i drugi switch i kabl nema svrhe

na drugom kraju nije switch, nego ruter koji je opet spojen na drugi ruter :)
vidi se po opsegu adresa na slikama

gateway (i DHCP server) je 192.168.0.3
a DNS je 192.168.1.1

probaj da vidiš kako je bez prvog rutera na koji si spojen - i ubodi kabl direktno u internet ruter
 
Znači dupli NAT za početak može biti problem. Stavi adsl modem u bridge mode i PPPoe konekciju naruteru napravi pa testiraj par dana.
 
nema to veze,15 kompova je utaknuto taj switcher svi rade bez greske. KAda uzmem kabl iz bilo kog i utaknem u ovaj,desava se isto.Pre 2 god na ovom kompu je otisla lan karta integrisana na ploci,ona radi ali uopste ne prima podatke.Tada sam stabio dodatnu u slot i radila je do sada kako treba,probao sam i da prebacim lan karticu u drugi slot, nista..
 
A kako je otišla prošla kartica? Jesi li siguran da je taj računar uzemljen?
 
Ovako ide redom:

Pre dve god crkla integrisana lan kartica na ploci,radi vidi je komp ali ne prima podatke.Stavljena nova lan u slot sve radi.
Pre par dana problem sa tom lan karticom u sred igre online(pocela je i pri surfu),prestane da prima podatke(prestane da radi net i lan naravno)
Kupio sam juce novu lan karticu,sa kojom je isti slucaj kao i sa prethodnom.
Formatirao,promenio kab,mesto u switchu slucaj isti, posle nekog vremena prestane da prima podatke

Novost je sto sada osim sto prestane da prima podatke,sada nekada i izbaci da je kao kabl iscupan,precrtani kompijutercici u cosku i ako je nov kabl(nebitno koji menjao sam ih 10 svaki isto) regularno utaknut.. Prosto neverovatno.. Kao da sam iscupao kabl,a nisam.I prestane da sija ona lampica na lan kartici pozadi.
I pazi sada,ne moram restart,samo disable-enable i sve proradi!
 
U njenim Properties nadji stavku Power Saving pa je isključi. Neznam koje win imaš ali trebalo bi da piše nešto kao Allow Computer To Turn This Device Off To Save Power.
 
Hvala svima na pomoci,problem je bio u Allow Computer To Turn This Device Off To Save Power

Jos je neko to rekao u prethodnim postovima,i ja sam to iskljucio,ali nisam restartovao komp posle iskljucivanja i desavalo se da opet puca mreza.
Sutradan kada sam ukljucio komp ,vise nije bilo problema,tako da je verovatno do toga
 
Nazad
Vrh Dno