Šta je novo?

Cudan problem sa monitorom pri paljenju desktop

AmilDinsio

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
476
Poena
320
Pri paljenju desktop racunara umesto da se upali monitor krene da blicka ona zelena dioda na njemu. Prvo sam mislio da je crkao skroz, medjutim posle 3,4 minuta pali se zuta lampica kao kad ide u standbuy i ja pritisnem bilo koje dugme na tastaturi i on se upali i onda normalno radi. U pitanju je stariji 4:3 TFT monitor Philips 190C mislim iz 2007. U pocetku se to ponekad desavalo i tada nije blickala ova zelena lampica ali se isto nije palio i kad ode u standbuy onda sve normalno. Ne verujem da je graficka jer je integrisana u procesoru AMD Triniti serija A8-5600K.
 
Sa tim starijim monitorima takve stvari neispravni kondenzatori vole da prave. Tako da rastavljaj monitor i vizuelno ih proveri (za početak). Ako su naduveni, krenuli da cure, itd... naravno zamena.
 
Pregledaj malo oglase na KP, ja sam pre par meseci nasao neki LG od 19" wide za 500din, u odlicnom stanju. Nije cak ni previse mator. Uzeo ga za komp na vikendici.
 
Videcu da otvorim zimus kad budem imao vremena, pa ako ga popravim nosim ga i ja u vikenduicu preko leta. Uzeo bih nesto do 100 evra i dvoumim se izmedju ova dva:
PHILIPS 23.8" IPS 243V7QDSB
VIEWSONIC 21.5" VA VA2215-H
 
Kupuj novi, pošteno je odslužio svoje, popi pivo u njegovo ime i pozdravi se dok još uvek ima snage...
 
Nazad
Vrh Dno