Šta je novo?

Cudan problem sa grafickom

D@m|r

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2005
Poruke
428
Poena
319
The X Files - Potrebna pomoc Moldera

Sinoc uzeo da popravljam komp od drugara, navodno pisti nece da se upali. Skontam ja tu ubrzo da je problem do graficke. Uzeo iz nekog drugog racunara graficku ubacio kod njega kad ono radi komp :) Reko aj cisto da probam iz te pokvarene masine da ubacim u tu drugu iz koje sam vadio delove kad ono radi hmmm??? Nabavim ja tu i trecu masinu da probam isti slucaj, graficka iz te pokvarene masine radi.

Probao sam ja mislim sve zivo :D
- drugu memoriju
- napajanje
- reset biosa
- delove ocistio od prasine
- vadio sve napolje i drzao par min bez baterije (i procsesor)
Ali sve to bez uspeha :D

Znaci graficka iz masine od drugara radi na druga dva racunara a nece kod njega. A graficke iz tih drugih masina rade kod njega bez problema :D WTF
- graficka iz pokvarenog kompa 8600GT
- graficke iz druga dva kompa 8500GT i 2600XT

Komp od drugara je AMD, a druge dve masine su Intel. Sta se desava?
 
Razlika u napajanjima?
 
Probao sam sa napajanjem od 450W neki no name krastavac, ali nista bolje nije ni u njemu a radilo je sve tako godinama...
 
Pokusaj i flash biosa. Ko zna mozda do toga.
 
Nemoj se zezati sa tim no-name napajanjem sahranices sve sto imas u kompu. Pogotovo sa 8600gt koja zdere struju ko nenormalna. To sto pise 450w na njemu mogu da okace macku o' rep.
 
Ako se ne varam, 8600gt vuce vise struje od 2600xt ali ne bas toliko koliko je ti sad ocrni. Normalno radila (dosta dugo) na codegenu 400w sto mu dodje pa skoro isto kao no name napajanja. Ako je to radilo dugo vremena bez problema ja bih pre tipovao na napajanje. Probaj neko bar malo kvalitetnije i obavezno 24-pinsko, jer grafa vuce struju sa ploce.
Probaj i sto ti je Sobomo napisao.
 
Proveri plocu na kojoj nece da radi 8600 pregledaj da li ima naduvene kondezatore? Mozda je ploca dobro ne napaja ili je pred vrisak?;d
 
hd2600_power.gif

power-load.gif

power-idle.gif

uporedjivanje
 
Aha vidim, probacu drugo napajanje (jace) ali mi cudno da nece ni u bios da udje mislim pisti kao da nema uopste graficke. I bez graficke isti beep kao i kad je ubacim. Provericu i kondenzatore.
 
Vrh Dno