Šta je novo?

Cudan problem oko prepoznavanja eksternog HD-a?

Lomnica_city

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
2,721
Poena
380
Zdravo drugari!
Imam jedan cudan problem i vec pola sata pokusavam da utvrdim do cega je i kako da ga otklonim ali ne ide pa mi treba savet nekog ko nije ovoliko iznerviran od pokusavanja svega i svacega bezuspesno kao ja!
Naime imam i vec odavno normalno koristim Transcend StoreJet S-ATA i Fujitsu-Siemens 80GB 2.5"HD,i posto sam juce snimio neke filmove kod druga krenem da gledam jedan od njih,probam da smanjim rezoluciju ekrana u Media Player Classic-u jer je los Divx i kockice su ogromne (a rezolucija ekrana 1680x1050) i cim sam snimio podesavanja film je stao i ostao je samo crni ekran da stoji!?
Posle par minuta cekanja vidim da nesto nije ispalo kako treba,kad sam bio lenj da odradim promenu rezolucije u sistemu i restartujem film tako mi i treba,pa ubih proces jer drugacije nisam mogao da zatvorim MPC,i tada se desi jedna cudna stvar koja mi sad pravi frku!!
Malo sam otegao sa pricom ali evo poente konacno,znaci nakon svega ovog probam ja da ponovo udjem u HD i pustim film u normalnoj rezoluciji ali sad kad pokusam da mu pristupim (StoreJet softver ga je formatirao i namestio kao jedan od lokalnih drajvova,vidi se kao jos jedna particija) umesto da udje u root i prikaze mi foldere on me pita kojim programom da otvori datoteku G:?
Znaci nesto se desilo nakon onog blokiranja filma koji je isao sa njega i sad Windows Explorer ne moze da ga otvori,kad mi postavi to pitanje i navedem mu putanju do Windows Explorer-a u WINDOWS folderu on ga normalno otvori ali ne mogu da stikliram polje da"Uvek koristi ovaj program za pokretanje datoteke tog tipa",a u Properties ne mogu da mu dodelim default aplikaciju za pokretanje kao sto to moze kod fajlova!?
Probao sam da otvorim film iz MPC-a i on normalno radi,fajlove i foldere mogu da pregledam recimo iz ACD See ili iz nekog slicnog programa,ali problem je sto ja MORAM da imam pristup tim fajlovima na normalan nacin,taj HD je najveci deo vremena nakacen na komp i koristi mi kao treca particija jer na kompu imam samo 2GB praznog prostora a ne znam kako bih to postigao,ne znam kako da mu dodelim da automatski startuje Windows Explorer (da ne zaboravim,pokusao sam preko automatske reprodukcije da mu naredim da uvek,bez obzira na vrstu fajlova koje vidi,otvara root u Windows Exploreru ali NECE) pa ako neko ima ideju kako se nesto tako moze odraditi,recimo preko Registry baze... recite?
Pozdrav ,)
 
E bre drustvo bas slaba vajda od vas!?Resio sam problem sam,nisam siguran kako ali malo sam se igrao sa dodeljivanjem slova,promenio sam mu sa G da bude E i jos sam iz ACD See aplikacije otvorio sve skrivene foldere (koji se nisu mogli videti ni kad sam ukljucio da prikazuje skrivene fajlove) i prikazalo mi se par .dll fajlova i par foldera od kojih sam obrisao sve sem Sistem Volume Information i disk se oporavio i normalno se ponasa,samo ne bih znao sta je od ova dva popravilo stvar,ili su oba zajedno!?
Pozdrav ,)
 
bilo je ovde ovog pitanja vise puta. zapatio si neki virus. u root-u tog diska, virus pravi autorun.inf koji dovodi do navedenog ponasanja.
 
Nazad
Vrh Dno