Šta je novo?

CS 1.6 i ATI 9550 problem

EnterSB

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2007
Poruke
213
Poena
319
Imam sledeci problem.
Trenutna grafa je Asus ATI 9550 GE/TD.
Instalirani driver-i su Omega 2.6.75a.

Kada pokrenem CS, dodje se do sledece situacije. Startup prodje Ok, konektujem se na server normalno i sve je to ok. Medjutim, kada pocne igra, i recimo lik cucne, onda mis pocne da koci. Iscrtava mi ostale igrace kako treba, ali vidim da je iscrtavanje na ekranu nekako usporilo. Probao sam da reprodukujem problem sa nekom drugom igrom, medjutim sve je Ok (u pitanju su bili CoD2, Cabal online).

Verujem da je problem sa podesavanjima za OpenGl.

Ne preporucujte predloge tipa "Instaliraj najnovije driver-e". Ne radi graficka sa njima (VPU recovery error u 3D aplikaciji). Ali ako znate kako to moze da se resi, onda je sve moguce. Probao sam da instaliram najnovije Catalyst driver-e, ali ne rade uopste sa igrama u full screen modu.

Hvala unapred.
 
Probaj da podesis u Video sekciji DirectX mod umesto oGL moda.
 
Prebaci na Direct3D.
 
Ne radi. Ako prebacim u DirectX i odem na servere, CS pukne. Misljenja sam da se nesto u vezi kombinacije system-grafika zeznulo, samo ne znam sta.
Nervira me to sto ATI ne popravlja driver-e koji non stop izbacuju VPU recovery error.

Danas sam skontao da ni video kad se pusti ne radi kako treba.
Hladnjak na grafickoj radi, ne pregreva se, ali opet, mozda se to i desava. Samo, ne znam kakvih alatom mogu to da proverim.
 
Poslednja izmena:
Auuuuu, pa ti Omega drajveri su stari Catalyst 5.10, pokušaj da instaliraš "malo" novije drajvere recimo ovde, ako već voliš omega drajvere.
 
probaj da u procesima za hl.exe stavish low priority
 
@RaveN: nece, ne valja ako to radim rucno. to bi tehnicki znacilo da moram na drugaciji nacin startovati taj proces, a posto ga sam Steam startuje, mrzi me da pisem skriptu koja ce to raditi mesto mene.

@DariusIII: da li ovi drajveri garantovano ne prave onu VPU recovery gresku? Desavalo se to i sa Omega driver-ima. Oni su tehnicki isti driver-i, samo drugacije spakovani (ili slicno, tako razumeh).
 
@DariusIII: da li ovi drajveri garantovano ne prave onu VPU recovery gresku? Desavalo se to i sa Omega driver-ima. Oni su tehnicki isti driver-i, samo drugacije spakovani (ili slicno, tako razumeh).

VPU recovery može da se isključi iz samog control panel/control center-a.Da li pravi taj problem stvarno ne znam, ali verujem da ne bi trebalo.Uostalom, probaj pa ćeš videti.Ja sam nekada davno imao 9600XT i problema nisam video sa njome.
 
Problem je sto to u stvari nije VPU recovery problem, on je samo posledica nekog problema sa driver-ima. Ne znam kada si imao 9600, ali ATI je u nekom momentu u**ao driver-e i ne verujem da ce to popraviti.
 
od kada sam flashovao kartu ati9550 na ati9600 sve radi :D
Tako da bih ti to predlozio, imas sve objasnjeno na forumu
(malo search-a) da ne bi sada pisao referate.
 
Poslednja izmena:
@Gorth: hvala na info, pogledacu to. Planirao sam da flash bios-a uradim, ali nisam nasao PCI karticu za slucaj da zeznem nesto :)
 
Nazad
Vrh Dno