Šta je novo?

Cpu temp u minusu

jbl

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2005
Poruke
1,348
Poena
349
Cao svima,pokushavam da reshim nekako ovaj problem i nikako da uspem probao sam da menjam biose i ne vredi,znaci problem je sto mi cpu temp uvek stoji na -48 i ne mrda,koristim druge programe koji mi pokazu stvarnu temp ali ja sam bash zapeo za ovo i zanima me dali ima neko mozda neko reshenje? Hvala unapred :)
 
a koliko ti u biosu pokazuje cpu temp?!?!
 
u msi core centru mi pokazuje -48 u speed fanu isto kao i u biosu jedino u core temp beta mi pokazuje "realno" 43-44 .Mene najvishe zanima kako to u biosu da ispravim i dali je moguce.Inace za vlasnike ove ploce izashao je novi bios 1.40 dobro radi ali mi ni on nije reshio ovaj minus
 
Poslednja izmena:
Ti racunaj da ti pokazuje 48c u plusu i ne obaziri se na to vise :D
Doduse i mene bi nerviralo, priznajem...
 
Pa aj bar da je tako da pokazuje dobro a da je minus ispred to bi josh iskulirao ali fazon je sto on ne mrda sa -48 nikad.Cwelle ti me pitash koji program koristim a ja prethodno napisao,pa mi posle kazesh da promenim bios a i to sam uradio daj nesto novo :)
 
ma jos se nije otopio tecni azot... zbog toga je ;)

ocigledno je da ti ne radi termalna dioda na ploci. moguci razlozi:
-pametnjakovici je nisu stavili ni predvideli, jer misle da je pored one u jezgru nepotrebna,
-stavili, ali ne radi,
-stavili, ali nije lepo zalemljena...

pametan savet za tebe: ako nemas drugi problem, ne diraj to (pre nego sto drugi problem nastane)

u speed fanu mozes da biras koju ce ti temperaturu i pod kojim imenom prikazati (configure opcija)
 
skineš kuler i kad cpu nabije temperaturu ti onda dobiješ jedno 48-50C u plusu :D
to ti je jedino rešenje ako baš hoćeš da ti ispisuje toliko u plusu.





P.S.sorry na off - nisam mogao da izdržim:guitar:
 
postoji jedna mogucnost koju mozes da probas:
u speedfanu - configure - advanced da menjas kroz opcije za temperature sensor diode 1, 2 i 3 dok ne "proradi"

dok ne pocne zaista da se menja temperaturu povremeno, i da bude 30-60C znaci da nije pravi. ako ti ispise nesto tipa 100C ima komp da ti zapisti ko lud, treba samo smireno da vratis na staro (to znaci da nije ni taj ;) )

posledice nastale stete (naravno) snosis sam.
opet s druge strane, ako nesto unistis eventualno, kad budes kupovao nove komponente, biraj neke druge i eto resenja :d
 
mozda je otisao senzor temperature za cpu? onda tu nema pomci
 
Vrh Dno