Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

sad videh termalnu 23,5 pri opterećenju. to je odlično, možda malo da povećaš napon i staviš 3.8 ili 4.0, a možeš i da ostaviš na 3.6 :)
 
Ja sam 955 neko vreme drzao na 3.6 ghz na stock voltazi, posto sam video da nisam nista dobio time, mislim nista posebno , vratio sam na 3.2 ghz i smanjio voltazu na 1.2 :) ne prelazi 45c i ne vrti kuler od CC120 preko 900rpm - a :) sve radi perfektno stabilno 100W vuce mesto 115 :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga koristio 4godine na stock, tx3 ga hladio. Nijedan jedini problem, odličan procesor :)
 
Probao sam 3.8Ghz na 1.4V i dobio BS nakon 5min, a margina je bila izmedju 17 i 19°c. Da li znate sta treba podesim da mi memorija radi na 1600 kad stigne? Ima neki mnozac, da li je dovoljno da samo njega povecam?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Uzevsi u obzir odnos cene i performansi, ovo je vrhunski hladnjak.
Cudno je to sto su neki imali problema sa montazom. Licno sam ventilator postavio veoma lako. Sekunde su u pitanju.
Imam Intel i5 6500 koji sa ovim hladnjakom uziva. Pod opterecenjem nikada do sada nije presao 35 stepeni. U stanju "mirovanja" temperatura iznosi od 20 do 25 stepeni.
 
Odlican hladnjak.Temperatura u prostoriji 21 stepen.

Untitled.jpg
 
Uzevsi u obzir odnos cene i performansi, ovo je vrhunski hladnjak.
Cudno je to sto su neki imali problema sa montazom. Licno sam ventilator postavio veoma lako. Sekunde su u pitanju.
Imam Intel i5 6500 koji sa ovim hladnjakom uziva. Pod opterecenjem nikada do sada nije presao 35 stepeni. U stanju "mirovanja" temperatura iznosi od 20 do 25 stepeni.
Koja je temperatura prostorije u oba slučaja bila?
 
Meni je to malo nemoguce.... Moj i5 4460 ne prelazi 60c tokom linx testa..

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Uzevsi u obzir odnos cene i performansi, ovo je vrhunski hladnjak.
Cudno je to sto su neki imali problema sa montazom. Licno sam ventilator postavio veoma lako. Sekunde su u pitanju.
Imam Intel i5 6500 koji sa ovim hladnjakom uziva. Pod opterecenjem nikada do sada nije presao 35 stepeni. U stanju "mirovanja" temperatura iznosi od 20 do 25 stepeni.
A da das neki SS, da vidimo to cudo?!
 
Je li normalno da 2 jezgro uvek bude koji stepen tolplije ili sam opet nesto zeznuo sa stavljanjem paste ili hladnjaka?

Screenshot_1.png
 
Jutros sam postavio ovaj hladnjak i cini mi se da mozda imam problem..prvo..u idle modu hw monitor prikazuje temperature ovako 22,20,18,17,14 pa 30 i to sve u razmaku od 5 sekundi i tako vrti u krug...dok pri obicnom surfingu temp ide i do 45c i odjednom spadne na 20..mislim da sam pastu staviio lepo
 
Koji je proc ? Cime meris temperature i da li si sve lepo postavio ? Vent,stegao srafice ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je intel sa lepljenim IHsom onda ti je sve jasno.
Mada sam video negde i da su AmDovi cpuovi patili od toga, apu linija... Ciganisanje klasicno.
 
fx 6300 je u pitanju...sve sam stavio dobro...hwmonitor je u pitanju i coretemp, svejedno je
 
Pa ne bas, jedini.
Open hw monitor mi lepo radi, AOD pratim samo kada je u pitanju termalna margina, tj gledan pri oc kako se ponasa.
 
Narucih danas ovaj kuler,posto me ubi ova el. vodenica za kafu od box kulera,pa me interesuje koja je dobra pasta?
 
Arctic MX-4 ja koristim i zadovoljan. Nisu neke velike razlike u temperaturama izmedju iole krstenijih pasti. Imam i neku Cooler Master E2 koju sam dobio kao poklon izvinjenja od firme što mi je sklapala konfiguraciju. Iskoristio malo samo da zamenim pastu na pak racunara u firmi. Dacu ti ostatak, ako si u BG-u. Mogu i da ti pošaljem, ali da plaćaš poštarinu, i ne isplati ti se, mislim.
 
Ja koristim noctu-u godinama jer nije elektroprovodljiva i ne mislim hocu li nesto zeznuti. A temp su prilicno dobre.

Ово је послао 6п!
 
Cooler Master IC Essential E1, dobra i nije skupa
 
Ne mogu sada da neđem u kojoj temi je neko rekao i ostavio sliku neke četiri crne gumice koje su ranije išle uz ovaj hladnjak, ali ih više ne daju.
Neka vrsta podloške je u pitanju.

Da li neko zna šta je to tačno, čemu služi i gde može da se dokupi?
Jer planiram do Nove godine da kupim ovaj kuler.
 
Ja koristim pastu koja je stigla uz ovaj kuler, dolazi u tubi, fx 6300 na 4.3ghz ne prelazi 45c u stress testovima i full load gamingu. I to u letnjim danima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Odlican je CM E1 dok za E2 nemam reci hvale, takvo njesra nevidjeno ... :mad:

Inace MX2 i MX4 sam oduvek gledao kao must have :)

Untitled2-1.png

Ljudi sta cemo sa Zenom i ovim CC120 , nebih da se oprostim tako lako od njega :(
 
Haha, a ja mu ponudio E2 moju. Nisam primetio da joj fali nešto, osim što je malo teža za nanošenje. Sada imam MX2 na mojoj masinici. Hladan procesor na 4,4 sa CC120. A za Zen se i ja pitam. Mislim, ako budem bio lud da menjam platformu posle manje od godinu dana od sklapanja konfiguracije, biću lud i da kupim drugi cooler :) Samo, ko zna šta će biti BB tada.
 
Zdravo svima, kad vec pričate o termalnoj pasti, sastavljam fizički prvi put ceo komp. Otisao u E**i da kupim pastu i oba prodavca u glas - ako nisi nikada to radio ranije, zovi nekoga da ti pokaže prvi put, da ne upropastis procesor.

Istina je da nikad nisam samostalno sastavljao komponente, niti gledao kako neko drugi to radi i YT mi je jedini vodič. Sad me strah da ne zabrljam i da kompletnu konf. (novu, u delovima) odnesem u neki servis da mi sastave. I opet necu ništa nauciti. Bar neki tips&tricks.

Inace, prosecna Windows internet/office mašina, integrisans grafika i slično.
 
Koja pasta? Vrlo bitna info.

Ово је послао 6п!
 
Nazad
Vrh Dno