Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moratorijum na kredite banke moraju objaviti na svom sajtu do 21.3 a najkasnije početi primenjivati od 31.3.2020 godine. U tih deset dana možete odbiti moratorijum u suprotnom po isteku 31.3 podrazumeva se da ste pristali na isti.
Moratorijum ne može biti kraći od 90 dana odnosno od trajanja vanredne situacije.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Мени је већ требало да скину рату за кредит. Обично је то било пола сата после поноћи, сад је скоро 2 сата ујутро.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Malopre na ulazu u firmu mi izmere 38.3. Ja reko ne radi taj aparat, nema sanse da imam toliku temperaturu a da je ne osecam.Ja prso ko lajsna iz nekog razloga i krenem koloma u rikverc, zamalo kolegu da udarim. Izasao iz kola sacekao 5 min izmerili mi ponovo i naravno nisam imao. Aparat je merio temp vazduha u kolima a meni bilo upaljeno grejanje.
 
Ja imam temp već 4 dana 37, 2-3-4. Ne radim anravno, kljukam se cink-magnezijum mixom, omega 3, vitaminom d, selenom i vitamin c od 500mg dnevno. Kad se krećem raste do 37,6, zato ležim. Ne curi mi nos, mada mi je zapušen i grebe me grlo. Kroz firmu nam je prošla gomila Nemaca.

Zvao sam call centar, rekli su mi da ne idem kod lekara bez 38 temp.

Koliko traje peruod inkubacije virus i koji su simptomi u toj fazi?

Svuda ima kakvi su sinptomi u punoj bolesti, ali ne i u inkubaciji...
 
Malopre na ulazu u firmu mi izmere 38.3. Ja reko ne radi taj aparat, nema sanse da imam toliku temperaturu a da je ne osecam.Ja prso ko lajsna iz nekog razloga i krenem koloma u rikverc, zamalo kolegu da udarim. Izasao iz kola sacekao 5 min izmerili mi ponovo i naravno nisam imao. Aparat je merio temp vazduha u kolima a meni bilo upaljeno grejanje.
Takođe, ti ir merači, morali bi da su prethodno pola sata na temperaturi na kojoj se meri... npr, ne bi smelo da mu stoji u nekoj prijavnici na 20 stepeni a da izlazi da meri ljudima napolju na spoljnih 5.
 
Kako da odrzavam FPP3 masku? Kako se odlaze i to. I ne mogu da nadjem nigde koliko puta smem da je koristim.

Sve su papirne i platnene maske jednokratne.
Sve se posle uptrebe bacaju.

E sad, mi balkanci bi to da koristimo stalno jer drugih nemamo...

Ideje:
1. Natopiti i isprati 70% medicinskim alkoholom
2. Oprati u masini na 95C ili otkuvati u loncu sa deterdzentom (duze vreme kuvati, ne minut-dva vec 15-20-30') pa sušiti na suncu

Opet cu ponoviti da su sve te maske jednokratne.
Da se unutrasnjost maske ne dira nikad i nicim sem svojim nosem, a spoljasnjost (koja je "kao" najkontaminiranija) se dira tek toliko da se stavi i namesti maska i posle skine pa baci...

Ove FFP3 (N99) maske imaju ventil, on je plasticni, ostetiti ce se na toploti.
Veoma je upitno kako ce se ponasati svi slojevi maske, pogotovo unutrasnji koji i daju taj nivo zastite od N99.

Treci put cu reci da su maske jednokratne. :(
 
Ja imam temp već 4 dana 37, 2-3-4. Ne radim anravno, kljukam se cink-magnezijum mixom, omega 3, vitaminom d, selenom i vitamin c od 500mg dnevno. Kad se krećem raste do 37,6, zato ležim. Ne curi mi nos, mada mi je zapušen i grebe me grlo. Kroz firmu nam je prošla gomila Nemaca.

Zvao sam call centar, rekli su mi da ne idem kod lekara bez 38 temp.

Koliko traje peruod inkubacije virus i koji su simptomi u toj fazi?

Svuda ima kakvi su sinptomi u punoj bolesti, ali ne i u inkubaciji...

Pa u periodu inkubacije nemas nikakve simptome.
 
Da li nešto može privremeno da zameni masku kada se ide u prodavnicu i sl?
 
Ja imam temp već 4 dana 37, 2-3-4. Ne radim anravno, kljukam se cink-magnezijum mixom, omega 3, vitaminom d, selenom i vitamin c od 500mg dnevno. Kad se krećem raste do 37,6, zato ležim. Ne curi mi nos, mada mi je zapušen i grebe me grlo. Kroz firmu nam je prošla gomila Nemaca.

Zvao sam call centar, rekli su mi da ne idem kod lekara bez 38 temp.

Koliko traje peruod inkubacije virus i koji su simptomi u toj fazi?

Svuda ima kakvi su sinptomi u punoj bolesti, ali ne i u inkubaciji...

Simptomi su da se telo bori protiv uljeza, nepoznatog, znaci uveleto je virus verovatno ce temp biti 37 na pocetku pa dize do 38.1 pokusava da ga ubije vecom temp.
Kad pocnu simtomi moze da bude glavobolja, jaka, cudna, onda ide suvo grlo, preko grla hoce da napadne pluca, tad je vazno da ga kvasis tecnoscu, ne bi bilo lose ni da se ispira povremeno povidon jodom za grlo, ne moze da skodi da drzis grlo sa sto manje bakterija, jedino ako imas neki problem koji pise na uputstvu od povidona.
Sve to traje 3-4 dana, ako 5 dana nije otislo na pluca resio si se korone, 7 dana se izbacuje virus i posledice iz tela.
Tih prvih 3-4 dana bi trebalo i da je dosta povecan puls od uobicajenog, posto srce vise pumpa krvi.
Nos ne bi trebalo da curi, moze da se desi vrlo kratko, al ne drasticno dugo, ako curi 2-3 dana onda verovatno nije korona.
Temp ces sigurno imati povisenu posto se telo bori protiv stranog tela.
Sad kolika ce biti zavisi od coveka do coveka.
Ako ode na 38.1 mozda mozes da popijes nesto sto deluje na tebe da je spustis malo, nikako ibuprofen, moze paracetomol, aspirin C....
U prvih 3-4 dana je bitno da se pije dosta tecnosti, cajevi, supice razne, voce, sve ono kao sto bi pio kod nekog drugog virusa.

Nije bitno ko ti prolazi tamo, bitno je da znas da se virus lako prenosi i da ce ga na kraju imati 60-70 % srba, sto znaci jedno 5 miliona ce ga prelezati, ovo je inace zvanicna strategija drzave, koju se vise puta ponovili.
 
Poslednja izmena:
Ja imam temp već 4 dana 37, 2-3-4. Ne radim anravno, kljukam se cink-magnezijum mixom, omega 3, vitaminom d, selenom i vitamin c od 500mg dnevno. Kad se krećem raste do 37,6, zato ležim. Ne curi mi nos, mada mi je zapušen i grebe me grlo. Kroz firmu nam je prošla gomila Nemaca.

Zvao sam call centar, rekli su mi da ne idem kod lekara bez 38 temp.

Koliko traje peruod inkubacije virus i koji su simptomi u toj fazi?

Svuda ima kakvi su sinptomi u punoj bolesti, ali ne i u inkubaciji...

U inkubaciji ne postoje nikakvi simptomi.

Ako imaš koronu,onda upravo boluješ. Ali jako je moguće da imaš i neku običnu prehladu ili ono što ljudi sa decom po vrtićima zovu "...ma neki virus". Kroz sve nas u kući je slično prošlo od sredine januara do sredine februara.
Tvoje simptome, ili još slabije, imaće i >80% onih koji zaista obole od korone. I niko vas neće testirati niti posebno tretirati, jer za vas nema ni mesta ni vremena, a i nema šta posebno da vam se radi.

Verovatno će kada sve prođe, određeni deo populacije na principu slučajnog uzorka testirati na antitela (provera da li ste ikada imali virus korone), da bi znali koji je stvaran pocenat virulentnosti/zaraznosti (ako se to tako kaže :trust: ), i koji je tačan procenat smrtnosti. Takođe, iz procenta onih koji imaju antitela, znaće se koji deo populacije je stekao imunitet, pa će znati i koja je verovatnoća ponovnog širenja istog virusa.

E sada, kome se iskomplikuje, (ukapirao sam da to nije odjednom u par minuta, već se ima fore par sati pa i dana), vode ga u bolnicu. Ako se jako iskomplikuje, mora na respirator (aparat koji na mehanički način tera pluća da rade).
I nada se da će biti respiratora za sve kojima su potrebni. Ovo je zapravo i najveći problem cele ove zaraze. Sposobnost zdravstvenog sistema da se izbori sa velikim brojem onih kojima se zakomplikuje.
 
Ovde lockdown, naredili da se zatvori sve što nije esencijalno, nemam pojma kad ću imati priliku da se opet ošišam, videćemo za par meseci gomile čupavih ljudi kako izlaze iz stanova. Ide mi servis i tehnički pregled za auto, ne mogu da ih obavim. Čekam da mi stigne odgovor za državljanstvo, ne radi pošta. Polako mi i pasoš ističe, biće veselo ako i ambasada ne bude radila.
 
NShappy
Simptome moras da imas, e sad mozda ih neko nece ni osetiti jer je navikao da sa tim simtomima bude na nogama, ili su za njegovu detekciju vrlo blagi, omladina sigurno nece ni obracati paznju, kod nekog ce se desiti da kad se pojavi virus njegov imuno sistem ce ga ubiti jako brzo, sto bi rekli u prvih 12-24h, pa nikada nece ni znati da je u tom trenutku imao bilo kakav virus.

Da dodam da je jedan od prvih simtoma malaksalost, umor, neko ce osetiti da je umoran a da nije nista radio, to moze da se oseti sad kad je vecina u izolaciji, kad ne mrda iz kuce, osetice da nista nisu radili a iz nekog razloga su malo umorni.
 
Poslednja izmena:
Ovde lockdown, naredili da se zatvori sve što nije esencijalno, nemam pojma kad ću imati priliku da se opet ošišam, videćemo za par meseci gomile čupavih ljudi kako izlaze iz stanova. Ide mi servis i tehnički pregled za auto, ne mogu da ih obavim. Čekam da mi stigne odgovor za državljanstvo, ne radi pošta. Polako mi i pasoš ističe, biće veselo ako i ambasada ne bude radila.
Mašinica u ruke i sam na keca, dvojku, šta već hoćeš i gotovo. Ako se kod nas isto desi, masinica je spremna :)
 
Ja sam se osisao i bukvalno pola sata posle toga uveli zabranu rada za frizerske salone i slicno :D
 
Ko je lud da kupuje ne zapakovan hleb sad? I ambalaza zapakovanog mora da se pere,samo ga praviti nista drugo
 
Mašinica u ruke i sam na keca, dvojku, šta već hoćeš i gotovo. Ako se kod nas isto desi, masinica je spremna :)

Ćale juče šišao burazera, a ja prenosio sestri putem Vibera, koja je davala instrukcije [emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To sa umorom je tačno. Juče sam spavao ceo dan, a ne mogu ni ništa da gledam/čitam jer se umaram i skače mi temp. Sad je žena sašila vrećice i napunila ih je solju, pa držim na glavi jer mi smanjuje glavobolju. Plus mi je povećan bez razloga. Nadam se da nije korona, jer u kancelariji su svi manje više zdravi.

Inače, 4 kolega je u zadnjih mesec dana preležalo zaista teške viruse/gripove da su momci završavali na infuziji sa tempnod skoro 40c.

To je bilo pre ovog haosa, mada otkud znamo da je prvi registrovan zapravo 1. oboleli
 
Ti si kuci u SU?
Bude li ti gore (znatno gore), temperatura blizu 39C i otezano disanja (fali ti daha, ne mozes duboko da udahnes...) zovi dr pa da te pokupe "marsovci" i voze za bolnicu, ne zezaj se i izoluj se sam u jednu sobu da ne siris po ukucanima (sad vec "malo" kasno)...
 
Pa nije nista strasno, skoro svi cemo to prelezati, pogotovo mladji, izolacija i jeste cilj da stariji od 65 godina podpadnu pod tih 40-30% koji se nece zaraziti.
Al stariji hetli-nehteli neki ce da preleze.
Ta brojka od 60-70% koje ce se zaraziti je efekat vakcine, zato se stalno ona ponavlja.
Pazi u vremenu kad je korona oko nas treba biti svestan ako imas simtome koje ima korona infekcija onda moras biti svestan da ako imas takve simtome mozda imas korunu, i da zracis oko sebe, i ako imas takve simtome da radis na sebi tih 3-4 kriticnih dana, da se lakse izboris da ne postane zaraza.
Cak i da nije ona velike su sanse da jeste zbog toga sto mora da je prelezi 5 miliona srba.
Ako je ne prelezis onda podpadas u onih 2 miliona koji nisu, al tad moras da postujes karantin skroz, izolacija maks, posto je virus vrlo zarazan, ja verujem jos vise nego sto se zna jer se takvom brzinom siri da je to neverovatno.
 
Zamolio bih da se ne širi panika i da se ne daju "dijagnoze" javno.
 
hahah, oplakao sam bukvalno :d

izgleda da je ovaj lek za malariju stvarno delotvoran, bas dobra vest, kako li se to moze nabaviti kod nas?
 
Falcon
Da skroz si u pravu, zato su tu modovi.
+1
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno