Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
COVID-19 / Koronavirus

@DukeLander

Kolika je cena ?
Ovde je pala isto.
Oko .52c ( US centi)
 
Poslednja izmena:
Predlog je da ne pratite vesti uopste ako zelite da sacuvate razum, samo ovo oko promena vezano za vanredno stanje.

Em ovi iz struke daju konfuzne informacije, em ljudi koji prenose naprave "gluvi telefoni" situaciju pa jos vise izlude ljude.
 
Izgleda da smo mi poslusni budale. Tona autombila na ulicama od 8. Gledam iz sobe na Novom Beogradu
 
To je služba :)
Živimo u policijskoj državi ako nisi znao :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jurija Gagarina - prodje po koji auto. Nego, tramvaji voze?
 
Ja ne gledam na ulicu, ali čujem tu i tamo neki tramvaj da prođe(Jurija Gagarina).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izgleda da smo mi poslusni budale. Tona autombila na ulicama od 8. Gledam iz sobe na Novom Beogradu
Ima i ljudi koji rade nocne pa imaju ausvajz od firme. Plus lekari, medicinsko osoblje, vojska, policija, nije da nece biti automobila na ulicama.
Naravno, ima i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a uvek, ali i gde bi isao realno kada je sve zatvoreno?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko proguglah, u pitanju je samo preporuka, i to samo za javnu upravu. Inače je na poslodavcu da li će poslati radnika kući ili ne, a znamo kakva je većina poslodavaca. Mada je to vest od pre 3 dana, možda je sad drugačije, a ja nisam propratio. Inače, kolega u kancelariji mu je težak bubrežni bolesnik sa tuđim bubregom, i on redovno radi...
Taj kolega ti je u životnoj opasnosti.
 
https://twitter.com/MioStojkovic/status/1240702907051212801
u odgovorima su linkovi ka istraživanjima, koliko sam primetio


Hydroxychloroquine je odlican, a i manje toksican po organizam od chloroquine, jer omogucava povecani unos jona unutar celije. Takav kakav je, ogromna je sansa da ce biti jedan od sastojaka buduce terapije izlecenja, verovatno i vakcine. Zink, zapravo zink(II) se u slucaju korone pokazao kao najperspektivnije resenje jer inhibira proces umnozavanja virusa unutar celije. Pomenuti azithromycin ima dosta nuspojava i najverovatnije ce se umesto njega koristiti quercetin, iliti kvercetin kod nas, koji gotovo da nema nuspojava, bukvalno je dzaba i ono sto je najvaznije, u pitanju je ionophore, zinc ionophore, u bukvalnom prevodu transporter jona unutar celije, tj. onogucava unos jona kroz membranu celije.

Link:
https://watermark.silverchair.com/c...5voPdUGoy50EzeAoSikato3LiACkC2ualqeOfcwgPc_Jk
 
Azitromicin se trosi i sakop i kapom u Srbiji tako da ako je to lek , bezrbizni smo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
E takve kao kao što je tvoj drugar i slične bih pohapsio i kažnjavao i to žestoko. Klasične dezinformacije, dizanje panike, stvaranje haosa......
Grozim se takvih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
Pa uhapsen je taj "pametnjakovic" sto je na viberu pustio tu laznu vest i sirio paniku medju ljudima tom lazi.
 
U komentarima se navodi da FDA nije odobrio lek, vec da su zapoceli testiranje.

Nisam dalje trazio sta je istina ali on je cirkus ako je toliko lupio. Ne bi mu bio 1 put.

Citao sam i ja, odmah ispod tog komentara je komentar da je lik iz FDA stojao pored njega. Jos nisu zvanicno odobrili ali vec je odobren na nekim drugim mestima pa ce uskoro i kod njih najverovatnije.
 
Hydroxychloroquine je odlican, a i manje toksican po organizam od chloroquine, jer omogucava povecani unos jona unutar celije. Takav kakav je, ogromna je sansa da ce biti jedan od sastojaka buduce terapije izlecenja, verovatno i vakcine. Zink, zapravo zink(II) se u slucaju korone pokazao kao najperspektivnije resenje jer inhibira proces umnozavanja virusa unutar celije. Pomenuti azithromycin ima dosta nuspojava i najverovatnije ce se umesto njega koristiti quercetin, iliti kvercetin kod nas, koji gotovo da nema nuspojava, bukvalno je dzaba i ono sto je najvaznije, u pitanju je ionophore, zinc ionophore, u bukvalnom prevodu transporter jona unutar celije, tj. onogucava unos jona kroz membranu celije.

Link:
https://watermark.silverchair.com/c...5voPdUGoy50EzeAoSikato3LiACkC2ualqeOfcwgPc_Jk
Azitromicin je sa ovih podneblja. Razvijen potpuno u Zagrebu, u Plivi, početkom osamdesetih. Prodali royality Pfizeru, ošašavili se od para, i sve pojeli skakavci...
Taj deo Plive (biotehnoligija) je danas u 100% vlasništvu Pfizera.
 
Nadam se da ovo za hidroksihlorohin nije neki internet hoax. Nelogično mi je da Kinezi nisu to objavili a radili su na tome. Zašto bi iko krio tu informaciju? Hidroksihlorohin nije nešto posebno štetan i ne vidim razlog da se odmah ne krene sa primenom ako postoji i minimalna šansa za uspeh. Bolje išta nego ništa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno