Šta je novo?

Core 2 Duo ready matične ploče

ASUS P5B DeLuxe FAVORIT No.1 !!!
 
Stavio sam link ne znam da li ste pogledali.
DFI Infinity 975X
 
Poslednja izmena:
Wild Boy je napisao(la):
Sta je ono oko socketa :zgran:
relacijski "heat pipe" sistem hladnjenja:mosfet-nortgbridge-southbridge.To je sve vishe popularno.Povezivanje ovih komponenti moze da ima posledicu ravnomernijeg zagrevanja svih ovih delova ali i malko veceg zagrevanja nekih komponenti koje ne moraju biti toliko tople.
No videcu ako kupim takvu plochu.
 
DARK SIDE je napisao(la):
relacijski "heat pipe" sistem hladnjenja:mosfet-nortgbridge-southbridge.To je sve vishe popularno.Povezivanje ovih komponenti moze da ima posledicu ravnomernijeg zagrevanja svih ovih delova ali i malko veceg zagrevanja nekih komponenti koje ne moraju biti toliko tople.
No videcu ako kupim takvu plochu.

Ma znam sta je silent-pipe, mislio sam na ovo
 

Prilozi

  • GAmotherboard.jpg
    GAmotherboard.jpg
    32 KB · Pregleda: 140
To su isti ti novi mosfeti kao kod Albatrona, bar sam ja tako skapirao.
 
zerbah je napisao(la):
To su isti ti novi mosfeti kao kod Albatrona, bar sam ja tako skapirao.
ne mogu da tvrdim sigurno ali mislim da nije isto..pogledaj izgled komponenti kod albatrona,,,,
 
Ja mislim da su to ili oni kalemovi jer postoje 3 slicna takva oko socketa kod moje ploce(stavljenih u plastiku najverovatnije da ne bi "cvrceli") mada kod mene se jasno vidi boja bakra dok se ovde vidi bela boja pa su mozda u pitanju i neki cipovi za regulaciju napona mada je to manje verovatno.
 
Poslednja izmena:
zerbah je napisao(la):
To su isti ti novi mosfeti kao kod Albatrona, bar sam ja tako skapirao.

Izgled mosfeta nam je nepoznat posto su ispod hladnjaka
Nesto za peglanje napona je sigurno ,)
 
ove komponente su prve klase.deluje obecavajuce.
Epox:
Za epox je jushe pushten ovaj link na xtreme ;)
I dalje albatron,intel i sada gigabyte prednjache po kvalitetu u Conroe ready plochama.Kao da se utrkuju.Kuku,kolike li ce biti cene sa ove ploche sa Rubycon i sanyo komponentama?:d :-devil-:
PS
Inache ova gigabyte plocha ima skupe komponente ali je njesra jedan pci slot.Krelci!:wall:
 
Poslednja izmena:
Meni bi ova Gigabyte plocha bash onako fino legla - SLi mi nece trebati josh dugo vremena (nadam se), a kapiram da bi ona trebala da bude jeftininja od albatrona i intela.
 
zerbah je napisao(la):
Meni bi ova Gigabyte plocha bash onako fino legla - SLi mi nece trebati josh dugo vremena (nadam se), a kapiram da bi ona trebala da bude jeftininja od albatrona i intela.
Sve je to lepo.Neznam shta ce i kad ce od svega ovoga stici kod nas.Nema razloga da ne nabave i sad jer ce se prodavati ionako>RAdice na Preslerima i ostalim 775 cpu a posle moze Conroe.
Mnoge ploche su stavljene i zvanichno na sajttove.Samo da se nashi sete da naruche.:whip:
 
Abit se pojavio takodje sa Conroe ready plochom.
Broadwater P965 : AB9 i AB9 Pro.
Ono shto ove 2 ploche izdvaja je :
Podrska za memoriju 800mhz.Za sada Asus i Abit nude ovu pogodnost.
1 pci express slot(pametno,pogotovo za nashe trziste).
Nedostatak je : samo 2 pci slota.Obzirom da imaju samo 1 pciexpress onda bi trebalo da bude barem 3 pci slota.No dobro.
layout ploche je malko interesantan a tome doprinosi i pozicija heatpipe cooling system-a.
Evo slike.....
 

Prilozi

  • 1678_large_Top view.jpg
    1678_large_Top view.jpg
    400.2 KB · Pregleda: 117
Evo i golog Gigabyte-a :) nove MSI , Foxconn i ECS ploce.
 
Poslednja izmena:
Spacemaster je napisao(la):
Ako u skorije vreme ne nabavim neku 975X plocu,onda kroz manje od mesec dana bi mozda mogao da porucim jednu od ove deve ploce,sta mislite koja bolja
http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=307&model=1179&modelmenu=1
http://www.gigabyte.com.tw/Products...w.aspx?ProductID=2295&ProductName=GA-965P-DQ6

Uradjeno.I sta mislite,merkam Gigabytea,ali nisam siguran,ima veoma kvalitetne komponente,i bolji raspored istih,opet ponavljam sta misli grupa mudraca!
 
Poslednja izmena:
Koji je naziv ove sa 2 pcie slota?
Zanima me ta, jer na ovu sa jednim izgleda ne mogu da montiram zalmanovo hladjenje...
 

Prilozi

  • ga-965.jpg
    ga-965.jpg
    196.4 KB · Pregleda: 77
  • motherboard_productimage_ga-965p-dq6_big.jpg
    motherboard_productimage_ga-965p-dq6_big.jpg
    95.1 KB · Pregleda: 83
Nazad
Vrh Dno