Šta je novo?

Cooler Na NorthBridge-u

DaChaS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
309
Poena
320
Na Abitovoj NF7-S plochi deshava mi se da cooler na NorthBridge-u krchi pa sada shta ...sa chim je najbolje da se on podmaze chitao sam ovde da je dobar wd 40 e sad kako da nanesem i ....jel ima nesto sto treba da se zna kada bih menjao taj kuler poshto cena stvarno nije velika
 
Kupi u MB Soft-u Titanov cooler za "graficku" koji oces jer glat leze na North Bridge a nije skup. Jer ja sam svoj vristavac podmazao sa WD-40 ali nije cuto ni mesec dana, a i da to uradis moras ga skinuti pa... :smash:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam te razumeo, dali si kupio?Ako jesi koji od ona dva modela. Pitam te zbog raspona rupice na ploci. :smash:
 
Mislim da je svejedno, dobijaju se oba sa vise plocica, ali skuplji ima vise bakra, veci je (50X50 - 40X40) i ima jednu plocicu vise (4 - 3). Pa ako ti je raspon rupica veci od 40 onda uzmi manji, ako nije mozes veci tj. izmeri.

Poz!
 
ako hoces da ga podmazes nikako nemoj da koristis wd40 vec iskljucivo sinteticko motorno ulje i to neko sto gusce.
 
mdm je napisao(la):
Kupi u MB Soft-u Titanov cooler za "graficku" koji oces jer glat leze na North Bridge a nije skup. :smash:

Pa jel to reshenje bolje od kupovine Cooler Masterovog coolera za chipset
koliko vec kod tebe radi..Jel ovaj kuler (sadashnji) skidam sa zadnje strane matichne ploche...
 
DaChaS je napisao(la):
Pa jel to reshenje bolje od kupovine Cooler Masterovog coolera za chipset
koliko vec kod tebe radi..Jel ovaj kuler (sadashnji) skidam sa zadnje strane matichne ploche...
Evo iskopao sam neko staro uputstvo sto sam pisao:

Skines plocu, sa zadnje strane, paralelno ispod NB videces dva plasticna jezicka ako tako mogu da ih nazovem. Uzmes klesta i stisnes jedan po jedan jezicak dok se na spoje da mogu da prodju kroz plocu. Kada izvuces jezicke kroz plocu izvucices i cooler. Ocistis NB i kuler od zvake alkoholom ili cime vec hoces. Uzmes novu pastu, stavis je u maloj kolicini na NB. Rasisis jezicke na kuleru i opet ih probodes kroz plocu. Kada to zavrsis stisni NB da bi pasta lepo legla. Posle dva, tri ili vise dana (u zavisnosti od paste) dobices nize temperature, jer je pasti potrebno neko vreme da se lepo uhvati i da izvsi neke hemijske procese ili sta vec.

Na koji CM-ovhladnjak mislis, na Blue Ice ili na pasivni?
 
I meni se na istoj ploci cuo NorthBridge kuler. Tacnije, drao se :crash:.
Posto mi bilo dosadno uzeo sam hladnjak od CPU kulera, pa sam ga seko (bio je presirok), bushio (dve rupe za shrafove), polirao i na kraju stavio Artic Silver 5 i zasrafio. Izgubio dva dana svog zivota. Necu da kazem da je loshe, jer je max FSB skocio za 5-6 MHz, ali ja ga ionako drzim na 200. Ali moj ortak lepo ode u radnju i za 300 dinara kupi pasivni CM, ocisti pastu, zalepi ga i eto... Nije se posteno ni isprljao :d.
Valjda je poenta da ti ni ne treba aktivno hladjenje, ako ti ploca radi na 166 ili cak i tih 200 MHz. Uostalom, nForce2 Asus, DFI i jos mnoge druge imaju pasivne hladnjake i to ko zna kako je nanesena ta pasta ispod. Ja kad sam skinuo NF7 kulercic, blago sam se najezio. Samo 2/3 cipa je i bilo prekriveno i to nekom belom, shugavom. Tako da lepo ocistis, stavis pasivni i uzivas. Osim ako ne drzis FSB na 220+, onda zaboravi da sam bilo sta napisao.
Malo sam oduzio, ali to ti je to. Na gomilu...
Pozdrav
 
NiTro je napisao(la):
Na koji CM-ovhladnjak mislis, na Blue Ice ili na pasivni?

Mislio Sam na Blue Ice ali razmishljam da li ce se on opet da prosvira pa mozda ipak ...ma uzecu verovatno oba pa cu da experimentishem :)
tnx za odgovore
 
Nemoj da uzimas Blue Ice posto se on lepi na chipset i nekako mi ta njegova trakica ne uliva poverenje da provodi dobro toplotu izmedju njega i chipseta. Jedino ako hoces da se igras sa mesanjem super lepka i termoprovodne paste pa da ga tako zalepis. :) Mnogo bolje resenje je da uzmes Titan-ov cooler za grafike i njega da postavis.
 
roknes lepo pasivni cooler na nb i uzivas (nema vise buke), a i ne greje se puno.
 
Tako sam i ja uradio, stavio sam CM-ov plavi pasivac, i lepo radi.
 
Fanove podmazujte tovatnom pastom na svakih 6mes.Ja sam stavio plavo oko,ali samo kuler, stegne se Abitovim grilom.To je dobar fan, ja ga imam godinu dana i nisam ga podmazivao jos.Steta sto ga vise nema u prodaji,telo sam stavio na juznom mostu. Pogledajte mod.kuc. cas od plexija.Poznato je da se NF2 chip set greje,kad sam video da se juzni greje (sonda) 60c stavio sam na njega hladnjak. :smash:
 
Poslednja izmena:
DaChaS je napisao(la):
Pa jel to reshenje bolje od kupovine Cooler Masterovog coolera za chipset
koliko vec kod tebe radi..Jel ovaj kuler (sadashnji) skidam sa zadnje strane matichne ploche...

Pa kao sto sam vec rekao a i Velkod isto uzmi Titana, jer sam probao CM i ODLEPIO se! (na srecu nije nista polomio!) Tako da NE uzimaj ga ni po koju cenu, osim da nasrafis njegov kuler na postojeci hladnjak sto na tvojoj ploci ne moze, zato jedino Titan!
 
umalo da zaboravim da ima i malo boljeg i lepseg resenja od titan-a i kosta 11€. samo je pitanje da li se moze namontirati na sve ploce.

CF202-NBL.jpg
 
Poslednja izmena:
boban56 je napisao(la):
Fanove podmazujte tovatnom pastom na svakih 6mes.J

Kakva je to pasta (nisam chuo ) ako moze objashnjenje cena ...gde itd

Ovaj Spire skroz ok izgleda .....ali najverovatnije uzimam pasivni ...poshto kad se sve sabere izgleda mi kao bolja varijanta ...kakav je ovde izbor jel ima nesto sto je neko vec koristio i zna da ok radi
 
Poslednja izmena:
velkod je napisao(la):
umalo da zaboravim da ima i malo boljeg i lepseg resenja od titan-a i kosta 11€. samo je pitanje da li se moze namontirati na sve ploce.

CF202-NBL.jpg


Lepo, nema sta, ali gde ga ima za 11 e ???
 
velkod je napisao(la):
umalo da zaboravim da ima i malo boljeg i lepseg resenja od titan-a i kosta 11€. samo je pitanje da li se moze namontirati na sve ploce.

CF202-NBL.jpg

Ne pise li tu Spire? ili je to postalo drugo ime za Titan! :D
 
@DER NIEBELUNGEN
ima ga u eurolinku recimo :)

@mdm
gde zuris! hajde sada opet procitaj post slovo po slovo. :D
 
e on bi mi se super slozio sa cpu coolerom. :) video sam ga jos pre ali nazalost na CM sajtu a ne uzivo. :(
 
@Velkod:
Ups!
Sorry, moja greska! :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno