Šta je novo?

Cooler Master HAF 932

Kojom logikom si dosao do toga da nebi povecalo cenu? na 1 kom zanemarljivo, a na 10 000 komada ?
Retko ko od proizvodjaca kucista boji i iznutra.
animaN ga je valjda obojio iznutra, bilo bi lepo da vidimo slicice :D
 
O koliko tacno povecanjanju cene (procentualno, u odnosu na cenu kucista) se tu radi. Ako ja to mogu zavrsiti sa 250din za crni lak u spreju, 50 din za 2 lista smirgle i 50 din papirne trake, koliko njima treba para da ucine isto to..
Vidis, sad sam dobio ideju, ja cu moju unutrasnjost ofarbati u mlecno belu (Bela 01) samo kad budem imao volje za tim..
 
Ne znam gde bi to uzeo po tim cenama ali nije ni bitno. :)

CM je velika firma, i u to farbanje bi usli dodatni troskovi: energija, boja i sve potrebno za pripremu farbanja, pa i neki zaposleni i sto je takodje vazno vreme. Tako da nije to tek tako ako izmeniti, postoji tu nogo faktora a podigli bi cenu kucista i pitanje je na koliki bi odziv to naislo kod kupaca jer ko god zeli crnu unutra rado ce to sam odraditi itd. Tako da... ti kupi HAF pa ga ofarbaj u mlecnu sam. :d
 
Evo, 2 farbare pored mene imaju po tim cenama. Jesam kupovao letos ali nemamo inflaciju od 100%.
Evo, ja zelim crno unutra ali me mrzi da to radim.
Kuciste se ionako farba u fabrici, samim tim nije potrebna dodatna snaga. Kuciste se i iznutra premazuje nekom farbom (ovo nije aluminijumsko kuciste), samim tim nece biti ni dodatnog pripremanja za farbu.
Nisam se dobro izrazio u prvom postu, hteo sam reci da ne bi znacajnije (u odnosu na cenu kucista) podiglo cenu. Ionako je kuciste celicno pa kontam da imaju dobru zaradu po jednom prodatom HAF-u, a druga stvar je sto je kuciste ionako u nekom darkerskom fazonu pa smatram da kome se svidja HAF, da mu ne bi smetala crna unutrasnjost.
 
ja ti opet kazem, ne primeti se, dakle jedino ako se nagnes na 2cm od prozora pa gledas unutra
jos ja imam tracere pa je donekle i osvetljeno
jedino ako stranicu okrenes prema sebi stavis je npr desno od monitora
ako vec mora biti crno, pa ti uzmi antec 1200, ionako je bolje kuciste (po meni)
samo sto je precenjen kod nas, u americi, cene su iste za ova 2 kucista (+5$ za 1200)
 
Ovo kuciste nista posebno... High Air Flow sa tim ventilatorima od 230mm zna da bude zeznuto leti kad je velika vrucina u sobi... Posto Prednji i sa strane 230mm ventilatori su intake, leti oni bacaju veliku vrucino u kuciste, tako da to kuciste onda nista nevalja :(
 
ako si se registrovao samo da to kazes, bolje da nisi
temperatura u kucistu ne moze nikako biti niza od one vani, tako da je to sto si rekao - glupost jer ce na bilo kakvo kuciste vioka vanjska temperatura uticati
po tebi, ako nema ventilatora, bice hladnije unutra, jer je vani vruce... jedino ako za kuciste imas frizider
 
Poslednja izmena:
Znaci kad dodje leto ti gledas da upalis sto manji ventilator za sobu jer ce veci da duva topao vazduh u tebe ... :wall:
 
HAHAHAHAHA kavu sam dobrodoslicu dobio... Stvarno neam reci... Znate, ja imam Cooler Master Cosmos S... Ono ima jedan intake ventilator sa strane 230mm on sluzi da hladi plocu... Primetio sam da on duva samo vruc vazduh u plocu, resio sam da ga iskljucim i dobio sam bolji rezultat... Dok je bio ukljucen, temperatura ploce je bila 35C a kad sam ga iskljucio bila je 30C...
 
Poslednja izmena:
pa kakvu ocekujes?
mozda je tebi radijator pored leve strane kucista, mi to ne znamo
to sto ti je cosmos dao bolje rezultate tako, je verovatno zbog unutrasnjeg rasporeda ventilatora, vazduh se mesao i nije dobro cirkulisao i stvarali su se toplotni dzepovi


kao sto rece, minus, ti mora da se leti ladis onim ventilatorima za chipset :d
poenta ventilatora je da pravi protok vazduha, a ne da ga greje ili hladi (jer to ne moze)
ako ti 23cm ubacuje toplo sa strane, ubacivala bi i 12ka i bilo koji drugi vent
ili ti imas grejace na tom ventilatoru :D
 
Neam ja radijator pored ploce nego mi komp gori 24 sata pa je mozda zbog toga pregrejan, al opet, meni se cinio taj 230mm ventilator vise kao smetalica nego regulator protoka vazduha xD Zato sam ja to prokomentarisao, nisam mislio da vas naljutim... No hard feelings... xD

P.S. A i neverujem da bi mi se tako lose mesao vazduh u Cosmosu, ipak je to 100% Kickass kuciste, ima vrlo visoke ocene svugde i jako je skupo, tako da ja mislim da je Cooler Master ipak mislio o regulaciji vazduha al eto meni se ti rezultati nesvidjaju.. Ja inace u kucistu imam dosta ventilatora: 1 230mm intake s leve, 1 120mm gore exhaust, 1 pozadi exhaust 120mm, i jedan spreda 120mm intake... Procesor ima Intel Stock Cooler xD A ploca mi je striker II formula i ima neku dzidzabidzu "Advanced Thermal Solution" tako da stvarno neznam dal i to zna da kvari protok vazduha posto ona izbacuje vrucinu iz heat pipe-ova...
 
Poslednja izmena:
iduci put, kada budes komentarisao, napisi: ja mislim...
ovako ispade kao da tvrdis :D
a onda cemo te opet razuveriti :d samo ne ovako burno :D

edit: wow, ako si tako procitao onda mora da je najbolje kuciste koje ima da se kupi :)
btw, mozemo da procitamo u 'moja masina' sta imas od komponenti, i hvala na tome
 
Poslednja izmena:
Koliko su "tiha" mesta za hardove?
Odnosno koliko ubija vibracije harda u osnovnoj varijanti bez bilo kakvog budzenja?
Hvala.

ps smorise me vise BA i matori maxtor moram da trazim drugo resenje :(
 
Prilicno.
Tise nekih 20% nego na antec 900, nemam sa cim drugim da uporedim.
 
Kojom logikom si dosao do toga da nebi povecalo cenu? na 1 kom zanemarljivo, a na 10 000 komada ?
Retko ko od proizvodjaca kucista boji i iznutra.
animaN ga je valjda obojio iznutra, bilo bi lepo da vidimo slicice :D
Ne, nisam josh, ali definitivno ocu! ;) i to veoma brzo
:wave:
 
say hello to... HAF Mini :)

HAF_mini.jpg


HAF_mini_front.jpg


http://www.thinkcomputers.org/index.php?x=articles&id=112
 
Mini je HAF je zakon!
Vise mi se svidja V8 cooler, TR ne lezi dobro glupe opruge su oslabele koliko vidim, moracu da ga reklamiram.
 
odlican ce biti ovaj mini samo ako cena bude bila konkurentna :)
 
Ili je HAF Midi?
Mozda izbace i HAF mini jednom, mozda HAF MiniBOX
 
Stvarno nije los, bice tesna borba sa Antec 902, samo da su i CM HAF mini(midi) ofarbali crno mat iznutra, stvarno ne bi znao za kog da se opredelim.
 
Kako stoji stvar sa Xigmatek Dark Knightom ili Vendettom 2 i ovim kućištem? Uzeh ga ali bi trebao i kuler za cpu da mijenjam pa gledam koji bi mogao unutra.
 
Review-ovi... HAF 922. NinjaLane i XCPUs.

Hmm, možda i moje novo kućište... :)
 
samo jos kad bi ih bilo kod nas u ponudama.. jel zna neko da li ima igde da se pazari kod nas?
 
Ja imam HAF vec godinu dana i nakon bezbroj skupih kucista koja sam koristio ovo je definitivno najbolje.
 
Kako stoji stvar sa Xigmatek Dark Knightom ili Vendettom 2 i ovim kućištem? Uzeh ga ali bi trebao i kuler za cpu da mijenjam pa gledam koji bi mogao unutra.
Imam Xigmatek Achilles u HAF932 pa baci pogled na dimenzije i uporedi, bez problema je nakacen i ima lufta jos do kulera na stranici ... :wave:
 
Pa gde i da imas problema u HAF-u sa trpanjem bilo kakvih stvari u njega. Kuciste je veliko u svakoj dimenziji
 
Nazad
Vrh Dno