Šta je novo?

Commandos: Strike Force Demo

hejvule

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2004
Poruke
849
Poena
319
Za sve ljubitelje serijala izasao je demo tezak "samo" 638 MB . :banana:
Mozete ga skinuti odavde .
Inace puna verzija bi trebalo da stigne u Evropu 17 marta 2006.
 
Komandosi u FPS fazonu???
 
blah,mislim da nije ni vredno skidanja.najverovatnije ce biti samo bleda kopija CoDa.
ne znam sta im je to trebalo.commandos serial mi je bio jedan od najboljih.
ali zbog igraca kojima su stari commandosi bili previse kompleksni dobijamo jos jedan tupavi FPS.

nadam se da gresim,
ako ne bude nista prece na listi za download skinucu i ovo pa javljam utiske,,,
 
Za sve ljubitelje serijala? Ja nazalost ovu igru ne smatram nastavkom serijala... Back to Commandos 2...
 
Pored toliko fpsova oni nasli da komandose menjaju
 
ajde neko za adsl-om da downloaduje i podeli sa nama utiske...
 
Floyd je napisao(la):
jel moze wireless?
javljam utiske sutra....

Nemoze covek trazi adslom :d evo stavi0 sam adslom pa cu vam javiti sutra utiske.
 
Poslednja izmena:
@floyd: samo sa adsl-om.bezicno nikako :d
 
jee bash sam pre neki dan video moj disk commandos 1 i setio se dozivljaja ....ne verujem da ce moci da prenesu u FPS onaj feeling ..
 
igra je smece a la call of duty....mislim jos je gora od doticne....povraca mi se kad vidim onaj kompas na kojem je obelezen cilj do kojeg moramo doci...
 
nadam se da ovim nisi mislio da je cod smece
 
nije smece...samo je smor....ali commandos je zato oboje
 
pa smor jeste posle duzeg igranja
jednom predjes i taman dovoljno da ne smori
 
DaChaS je napisao(la):
jee bash sam pre neki dan video moj disk commandos 1 i setio se dozivljaja ....ne verujem da ce moci da prenesu u FPS onaj feeling ..
Jaoj kad se samo setim keca :)
nikada mi nije bilo jasno zašto su izbacili iz keca zarobljavanje.
 
I jel probao neko Demo? Igra na osnovu trailera koje sam do sada video deluje zanimljivo i izgelda da ima dobru atmosferu, kao i grafiku. Stavio sam Demo da se skida, pa ocekujem da ce biti gotovo do veceras. Cim probam igru, javljam utiske. ;)

Pozdrav. :wave:
 
NE svidja nekako nema atmosfere iz keca kao da su je uradili na brzinu mada cemo videti finalnu verziju. Ipak bih vise voleo da mi vrate filling iz 1-ca nego iz dvojke. Prosto nemoze da se dozivi ponovni osecaj kada neprijatelju stavis "oko" pa cekas da vidis da li ce te primetitii ili ne. Nekako je isuvise vestcko.

Zelim da vrate osecaj iz keca, ali samo da bude lepse graficki uradjeno. Potvrdilo se da je svaki nastavak igre losiji od originala.
 
Hahaha, upravo sam igrao demo, ovo je tragikomično :d Reklo mi par ljudi da je krš, a ja budala kao rekoh da ipak probam :D Sreća pa nisam ja skidao nego pokupio od ortaka! :) Smeće!!!
 
:lupko: Eto, taman sam zaboravio na ovu igru. Sad sam se setio da nisam obrnuo trojku. Moracu da nadjem diskove pa da prebrinem i to... ;)
 
Cwelle je napisao(la):
:lupko: Eto, taman sam zaboravio na ovu igru. Sad sam se setio da nisam obrnuo trojku. Moracu da nadjem diskove pa da prebrinem i to... ;)

Pa poslacu Vam ja...Ali da li Vi jos igrate igrice...???
 
Dakle, demo je stvarno ocajan.
Recimo, prva misja u kojoj mozes da vodis Green Bereta i Snipera, a pored tebe trce i pucaju likovi iz norveskog pokreta otpora. E sad, jedini koji pucaju na nemce si ti sa likom koga vodis i ti norvezani, a onaj drugi lik za to vreme samo stoji i niti se mrda niti puca niti mozes da mu kazes da recimo gleda u nekom pravcu i da puca, znaci nema nikakav AI.
I desi mi se da tog drugog lika tesko rane, i onda on krene da zapomaze, a ja ne mogu da ga izlecim. Naravno, ako ga pre pocetka borbe sklonim negde u zaklon nece ni biti ranjen, ali se postavlja pitanje cemu onda vodjenje vise likova ako oni nemaju ni minimalnu autonomiju.
Igra izgleda kao bilo koja pucacina, nema u njoj nicega sto bi moglo da se poveze sa igrivoscu originalnih Commandosa.
Zakljucak: kada izadje, izbegavati u sirokom luku.
 
Odigrao sam Demo i evo mojih utisaka o igri. Igra nema apsolutno nista zajednicko sa predhodnim delovima (osim imena :p ) i sada vise lici na npr. CoD ili MoH, nego na dobre stare Commandos-e. U Demo-u mogu da se odigraju dva nivoa: prvi u kome je paznja usmerena na akciju (klasican FPS, znaci ubi sve sto mrda, a u ovom slucaju su to Nemci), dok je drugi stelth (cilj je da se sunjate kako bi nezapazeno prosli pored Nemaca). Na drugom (stelth) nivou protivnike mozete da lisite zivota vatrenim oruzjem (njihova upotreba nije bas pametan potez, zato sto ce te u tom slicaju tesko proci pored neprijatelja nezapazeni :) ), nekom vrstom dimne bombe koja moze odjednom da ubije vise protivnika koji se nalaze u njenoj blizini (da ne bi i vas ubila potrebno je da stavite gas masku), kao i da ih zadavite klavirskom zicom. Inteligencija neprijatelja, kao i vasih saboraca nije bas na zavidnom nivou (cak bih mogao da kazem da su dosta glupi ;) ) i tu ne bih imao vise sta da dodajem, zato sto je Tales vec napisao kakve sve situacije mogu da vam se dogode tokom igranja. Eliminacijom nekog od neprijatelja, mozete da uzmete njegovu odecu (kao i da zamenite oruzje sa onim koje trenutno imate kod sebe) i tako budete manje upadljivi neprijateljima. Pritiskom na taster TAB mozete da birate sa kojim ce te komandosom da igrate. Problem je samo sto ostalim komandosima (znaci ne sa onim sa kojim vi igarte) ne pada na pamet da uzvrate neprijatelju paljbu, a ako se slucajno desi da je uzvrate, nije od velike koristi zato sto su dosta ne precizni). Inace u igri postoje tri nivoa tezine i to: easy, normal i hard. Ni na hard nivou tezine eliminacija neprijatelja nije neki izazov. Sto se grafike i zvuka tice, tu nema sta preterano da se pise, zato sto spadaju u neki danasnji prosek. Sta reci za kraj? Ako ste igrali predhodne delove ili ste fan Commandos serijala, probajte i ovaj deo (da vidite kako serijal dobrih igri moze da se upropasti ;) ), a ako niste bolje odigrajte neke od predhodnih delova sigurno ce ostaviti bolji utisak na vas. Da ne davim vise, ovaj tekst zavrsavam recenicom kojom sam ga i poceo: ova igra nema apsolutno nista zajednicko sa predhodnim delovima.

Pozdrav. :wave:
 
eglisic je napisao(la):
Pa poslacu Vam ja...Ali da li Vi jos igrate igrice...???
Ne igram igrice, samo igre. ;)
Uzgred, manji je meni problem da nadjem diskove nego da mi ih posaljes iz Sikirice (City-ja :d ).


2Twi$teR: Ipak je ovo samo demo. Valjda ce krajnja igra biti bolja.
 
Konacno stigao i demo na red za skidanje ali bolje da nije.
Prvo sam se iznervirao kada sam video da je rezolucija u demou
zakucana na 800x600 ( mada mozda sam piglu pa nisam uspeo da promenim :d ) .
Drugo igra je u fazonu da mozes da koristis stealth fore , uzimanje uniforme i drugo,
a moze i smajser u telo bez razmisljanja.Znaci opusteno dignes buku i pokosis ih
ko da igras COD .Potpuni fijasko -napravise jos jedan FPS i upropastise dobar serijal.
U demou mozete voditi snajperistu ,spijuna i zelenu beretku kroz 2 nepotpune misije.Zanima me gde su ostali likovi ??
Bolje da su napravili neki hibrid sa biranjem izmedju 2D klasicnog Commandos prikaza
i FP 3D-a,to bi po meni bila ok kombinacija,ovako je igra izgubila atmosferu totalno.
Ako neko hoce recept za unistenje dobrog serijala- Commandos Strike Force je prava
stvar.
 
hejvule je napisao(la):
Bolje da su napravili neki hibrid sa biranjem izmedju 2D klasicnog Commandos prikaza i FP 3D-a,to bi po meni bila ok kombinacija,ovako je igra izgubila atmosferu totalno.
Ti bi dakle da se napravi 2D FPS, ili pak 3D izometrija? :)
Nemoj ovo da shvatiš kao napad na tebe, ali uopšte ne kapiram šta želiš, baš kao ni mnoge na ovom forumu. Ja bih najviše voleo da se napravi nešto poput Obliviona, Deus Exa, Total Annihilationa, Chrome Specforce-a i PESa 5, zaista... :d Ali nemam ni ja predstavu kako bi to izgledalo :D Svi imaju kao neku predstavu o mešavini nekih igara, a čak i kada dobiju to onda to nije dovoljno "revolucionarno".
 
Cwelle je napisao(la):
Ne igram igrice, samo igre. ;)
Uzgred, manji je meni problem da nadjem diskove nego da mi ih posaljes iz Sikirice (City-ja :d ).


2Twi$teR: Ipak je ovo samo demo. Valjda ce krajnja igra biti bolja.

Pa Vi znate odakle sam, cestitam...!!!a odakle ste Vi???
I kad da Vam posaljem , o svom trosku...???
 
Cwelle je napisao(la):
2 Twi$teR: Ipak je ovo samo demo. Valjda ce krajnja igra biti bolja.

Cisto sumnjam da ce finalna verzija igre biti bolja od Demo-a. Kakav je Demo, takva je i igra. ;) Videcemo sta ce Spellbound uraditi sa novim Desperados-ima, zato sto ce i njih iz pticije perspektive prebaciti u trece lice. Ako budu kao novi komandosi, sto se mene tice bolje da se ni ne pojavljuju.
 
filipenko je napisao(la):
Ti bi dakle da se napravi 2D FPS, ili pak 3D izometrija?

Neka vrate kao sto sam napisao u stari dobri i brzi 2D i da vrate onu atmosferu iz 1-ca. Da im napisemo pisance za vracanje jer ovo stvarno nema smisla sta su radili sa mojim voljenim komandosima pogotovu kad se iznerviram ukucam sifrice i bang, bang po nemcima.
 
Nazad
Vrh Dno