Šta je novo?

Codegen 500W, za moju masinu???

vdr1981

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2007
Poruke
1,294
Poena
350
Postao sam pomalo nepoverljiv sto se tice Amperaze na mom sadasnjem napajanju Od 400W koje (bar tako na nalepnici pise)ima 16A na +12v grani.NA istoj grani su zakaceni DVD rezac ,HDD par 12-ca a cuo sam da ovakav i slicni modeli graf.karti trazi min. 15-ak ampera.

I sad,Kolega mi nudi njegovo polovno napajanje,takodje Codegen ali ovog puta 500w(staro otprilike 18 meseci) za nekih 1500 dinarcica.Ovo napajanje ima dve +12v grane ,jedna sa 15A a druga 12A.

Kazite mi ,da li bi ovo napajanje moglo da "nahrani"moju konfiguraciju(makar i privremeno) ili bi to bila losa investicija?
Hvala puno...
 
Uf,niko...A meni se zuri:S:.
Mala ispravka ,napajanje je staro oko godinu dana.evo jos par karakteristika:

Tip napajanja: ATX Dual +12V v.2.0
Interna zastita od kratkog spoja, strujnog udara i prenapajanja
Dva SATA konektora
20-/24-pinski konektor maticne ploce
 
Po meni je to losha ideja. Tvoje napajanje jeste "tanko" ali neces bash neshto mnogo napraviti s tim Codegen-om pa josh polovnim za 20e. Bolje dodaj jos ~30e i uzmi neko normalnije napajanje.
Samo sad da ne pocne opet Chief vs CM vs LC vs ostali. :-devil-:
 
Ako ti taj drug za to napajanje trazi 1500 dinara, onda ti je on sve, samo ne drug...:)
 
Ako ti taj drug za to napajanje trazi 1500 dinara, onda ti je on sve, samo ne drug...:)
(bez PDV-a): 2.752 din.
(sa PDV-om): 2.972 din.
Ovo samo za tvoje obavestenje o ceni ovog napajanja(novog),A drug mu ne trazi toliko za njega nego za napajanje dobija tu cenu u razmeni staro za novo.Pa je prica bila ukoliko mu odgovara itd....
Koliko para toliko i muzike...
 
Poslednja izmena:
Ja moju masinu teram sa 400W Codegen-om. Sve je prilicno OC-ovano, imam 2 osmice i sve radi bez problema. Malo mi zvuci preterano 15A za tvoju graficku. Da je tako do sada bi vec iskusio cudno ponasanje grafike, restartovanje i sl. Mislim da od te transakcije neces videti neku vajdu.
 
Evo krastavac,narucio sam "Corsair CMPSU-520HXEU"

- Podržava najnovije ATX12V v2.2 i EPS12V 2.91 standarde i kompatibilno je sa ATX12V 2.01 sistemima
- Garantovana kompatibilnost sa dual-GPU konfiguracijama
- Efikasnost do 80%
- Active Power Factor Correction with PF value=0.99 provides clean and reliable power to your system.
- Univerzalni AC ulaz 90~264V automatski skenira i detektuje voltažu.
- Ultra tih 120mm double ball-bearing fan
- Prenaponska, podnaponska, zaštita od kratkog spoja...
- Poboljšani modularni fleksibilni kablovi omogućavaju bolje strujanje vazduha kroz sistem.
- Konektori obloženi zlatom
- 8 Serial ATA konektora (4 na 520W).
- Dimenzije: 150mm(W) x 86mm(H) x 150mm(L)
- MTBF: 100,000 Hours
- Standardi: UL, CUL, CE, CB, FCC Class B, TÜV, CCC, C-tick.

Kad je bal ,nek je s' muziku.,)
 

Prilozi

  • CMPSU520HXEU--v.jpg
    CMPSU520HXEU--v.jpg
    8.3 KB · Pregleda: 118
pa 5 godina sto se tice corsa e sad sto se tice up grade krastavac videces
dodas posle jos samo jedno takvo i eto miline1 KW
 
pa 5 godina sto se tice corsa e sad sto se tice up grade krastavac videces
dodas posle jos samo jedno takvo i eto miline1 KW

Ma ok,presudan je bio ovaj uporedni test napajanja na Benchmark-u.Tu je ovo napajanje izguralo neuporedivi jacu masinu od moje(Intel sa 4 jezgra,8800GTS-SLI itd.) tako da npr upgrade na 8800GT ili phenom-a ne bi bredstavljao neki problem.SLI me ne zanima.
 
Nazad
Vrh Dno