Šta je novo?

Cod2 Wtf

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kai-tracid

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2005
Poruke
24
Poena
304
Znam da imam sheet od graficke ATI 9600 ali zar ne mogu da igram COD2 na dx9.10 fps a sa vise likova pocinje slide show.Na dx7 lici ko da igram HL1.Ova igra me je naterala na kupovinu nove graficke.Sutra kupujem 6600GT mada kako vidim igra secka i na najjacim karicama.Bolesno losa optimizacija ili sta.Da su makar stavili dx8.1.Mada kako sam video lik je pokrenuo igru na 9600 u 1024x768 sto je kod mene prakticno nemoguce.Treba da napomenem da mi je graficka zestoko overklokovana imam 768 MB memorije al` ne vredi moram da dam poslednje pare na 6600GT.Sumnjam da ce i tada igra hteti lepo da ide.
 
Ajde za pocetak malo da se smiris. Sve sto si naveo nema veze sa mozgom. Meni igra radi SAVRSENO sa 6600GT i 1GB ram-a. Znaci, nema nikakve bolesne optimizacije. Pitam se o cemu to trabunjaju likovi sa ovog foruma. FEAR mi radi savrseno, QUAKE mi radi savrseno, SVE mi radi savrseno. Ti bi ocigledno hteo da igras na ULTRA MEGA TURBO detaljima a mene to ne zanima pa je verovatno u tome problem. Ili na nekoj 28546378x12349126 rezoluciji. Ili imamo drugaciji trip sta znaci kada igra dobro radi. Stvarno me vise nervirate. Ovo je moja poslednja poruka ovoga tipa, a vi samo citajte i dalje poruke odavde i lozite se da vam nista nece raditi i tako necete nista ni igrati.
 
Neznam sta da ti kazem,ja na masini iz potpisa za dx stavim na auto,details na high i za cudo lepo radi na 1024x768 naravno u widescreen modu (super sto su stavili tu opciju) ali se zato stvarno greje masina samo tako!Cudna stvar,ovako komotno mogu da igram i Call of Duty ali ne i Call of Duty United offensive,ili moram da smanjim detalje ili da igram u 800x600 a zasto novija igrica radi isto tako dobro kao i prva beats me ali hvala im do neba!! :) Samo jedan problem se i meni javlja (da ne otvaram novi tred,nadam se da se ne ljutis) :Na ucitavanju otprilike svake trece misije stane na pola i cuje se"onaj zvuk",izadjem u windows i vidim poruku tipa:"DirectX has encountered an irecoverable error,please refer to...",otvori se savetnicka strana u Firefox-u i kaze da treba sve da bude na enable u dxdiag,sto i jeste ali kad opet otvorim Call of Duty 2 ide sve super jos 2-3 misije!?E da,kad ide ona prica sa animacijama (pocetak igrice,promena kampanja) ja cujem samo ton a kad daju uputstva za misije sa slikama u slajdovima to radi super,ima li to neke veze sa verzijom Direct X-a,sumnjam da moja kartica saradjuje lepo sa Direct X 9.0c?Na kraju igrice se ipak vidi onaj"filmic"sa vojnicima u akciji i to me bas zbunjuje,zasto radi tako selektivno!?
Pozdrav ,)
 
2Civil:
Ovim nista nisi pomogao,covek lepo pita za savet a ti se ljutis kao da ti je neznam sta uradio a nisi ni lepo procitao jer se ljutis bezveze kako njemu ne radi na dosta slabijoj grafickoj od tvoje (ATI 9600) a na igici lepo pise:"nVidia - The way its meant to be played",sto ipak znaci da postoji bolja optimizacija za nVidia,makar ona bila 51:49% u korist Vidia-e ali opet... ako necete da nam pomognete nemojte da se ni ubacujete sa ovakvim komentarima!
Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
Civil je napisao(la):
Ajde za pocetak malo da se smiris. Sve sto si naveo nema veze sa mozgom. Meni igra radi SAVRSENO sa 6600GT i 1GB ram-a. Znaci, nema nikakve bolesne optimizacije. Pitam se o cemu to trabunjaju likovi sa ovog foruma. FEAR mi radi savrseno, QUAKE mi radi savrseno, SVE mi radi savrseno. Ti bi ocigledno hteo da igras na ULTRA MEGA TURBO detaljima a mene to ne zanima pa je verovatno u tome problem. Ili na nekoj 28546378x12349126 rezoluciji. Ili imamo drugaciji trip sta znaci kada igra dobro radi. Stvarno me vise nervirate. Ovo je moja poslednja poruka ovoga tipa, a vi samo citajte i dalje poruke odavde i lozite se da vam nista nece raditi i tako necete nista ni igrati.
Ajd sto lazes druge da ti na 6600GT igra radi savrseno, ali sto lazes i sebe...
I niko ovde ne "trabunja" o zahtevnosti jer igra jeste 2X ZAHTEVNIJA OD FEAR-a, a izgleda losije od doticne igre. Sve u svemu ogromni promasaj razvojnog tima i sto se mene tice jedino logicno resenje je NE IGRANJE iste dok se ne dozovu pametim (citaj izdaju patch koji ce resiti ovo). Mislim ako nisu u stanju da naprave igru da radi glatko na max detaljima u 1024x768 BEZ AA i AF na 6800GT onda neka se manu posla jer onaj "dx7" mod predstavlja vredjanje kupaca i to nema nikakve veze sa onim logotipom "The way it's meant to be played", sem u slucaju kampanje: "Kupite 7800GT jer je vasa 6800GT prevazidjena i kao takva totalno neupotrebljiva" + jos dobijete Call of Duty 2 uz nju, a sve to za nekih 300-320$, tako da vas sama karta kosta cca 250-270$ (igra u USA kosta 49.99$). Situacija sa ATI kartama je po tom pitanju jos gora.
 
1. Ova igra je OpenGL - DX je stavljen samo orientaciono.
2. Postoji ogroman tred na temu CoD2
3. 9600Pro je slaba kartica za moderne igre.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno