Šta je novo?

Cobol i dos memorija

Dzoni_m

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
504
Poena
619
Pokusacu da postavim pitanje plasticno posto nisam programner, ali imam jedan problem. Knjigovostveni program je pisan u Cobol-u i radi pod win9X (odnosno DOS) sistemima bez problema. Kod XP i ostalih NT sistema prijavljuje gresku stack overflow i program zaglavi. Baza je uradjena u ISAM-u. Programer sa kojim sam razgovarao (ko je i autor programa) kaze da treba podesiti kolicinu raspolozive memorije za stack, kao i broj programa koji se vrti u memoriji. Zna li neko kako se to moze povecati u XP???
 
Da probaš možda DosBOX dos emulator?
 
Nije problem emulacija moze i preko virtualPC da se instalira dos ili Win98 i da radi,Dosbox moze, ali se trazi nativno resenje bez emulacije. Jos neko?
 
Ako emulacija nije resenje (a ne vidi zasto ne bi bila), najbolje je da pitas tog programera.
 
Pa pazi program je star ubi boze. Knjigovodje su navikle na njega, a covek koji ga je pisao je mator i toliko ga ne interesuje da se sa tim zeza a da ga prepravlja nema sile. Zna za problem, ali ga interesuje da se resi najprostije moguce. Ljudi su kupili nove racunare na kojima win98 jednostavno ne moze da radi. Emulacija ne, sto zbog nekih tehnickih stvari sto zbog prakticnih. Znaci rekao mi je sta mu pravi problem, po njemu bi prosto povecanje raspolozive kolicine memorije (te stack memorije) u dos modu dalo resenje. Program radi, ali u jednom trenutku zakuje (koliko mi je receno prilikom indeksiranja baze) i tada prijavi gresku i kraj.
 
Nazad
Vrh Dno