Šta je novo?

CMR3 - secka i tachka !!!!!

notax

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
01.07.2000
Poruke
3,675
Poena
710
Poludecu!!!!!
Znam da nema veze sa konfiguracijom i performansama iste.
Nikako ne mogu da namestim CMR3 da radi kako treba.
Jednostavno secka, i izgleda kao da je problem sa refrashh-om.
SVE ostale igre rade OK. Nema veze sa rezolucijom. Deshava se i na 640X480X32 i na 800X600X32. Chudno je to sto na pochetku (sveza instalacija) je manje izrazeno, a sto se vise igra, sve vishe secka.

Konfiguracija je :

KX7-333, [email protected]=1710 Mhz, 512 Mb DDR-a na 180 Mhz FSB, ATI 8500, WinXP, drajveri poslednji Omega(na osnovu 3.10).

Nije u pitanju nista od komponenti, niti drajvera, jer mi se pomenuti problem desavao i na ATI 9000, i pre toga na GF2 Ti, i to jos od CMR2, a sada i na CMR3. Where do I do wrong ?
 
notax je napisao(la):
Where do I do wrong ?

Ti nigde.....Igra je prepuna bug-ova,i to se zna od prvog dana kada je dosla........
 
Hm, zanimljivo. Ja se secam da je sa patchom igra letela na MX400, morganu i 256 DDR-a.

BTW. Poslednji OMEGA drajveri su za catalyste 4.1...
 
Ja znam da iz nekog razloga jedino ta igra radi u ME 2 puta brze... i to sa patchom bez njega puca svaki cas...
 
Twix je napisao(la):
...



Ti nigde.....Igra je prepuna bug-ova,i to se zna od prvog dana kada je dosla........

Nije igra prepuna bagova, nego Catalysti...na Nvidiji radi kako treba i leti...
 
Ali nikako mi nije jasno zasto ljudi na ATi-ju koriste eksterne refresh utilitije, kad se za D3D lepo moze podesiti zeljeni refresh u okviru samih drajvera (za OGL treba iskoristi RivaTuner - po meni najbolji util za overrajdovanje refreshratea)
naravno vaj post nema veze sa Notaxovim problemima sa CMR3-kom ;)
 
Catalysti pate od takozvanog "stuttering"-a, iliti u prevodu otprilike ono sto Notax opisuje. Manje vise je neizbezno, a nazalost stuttering je izrazito ( mozda najvise ? ) uocljiv u voznjama, kada dekor oko kola treba da promice glatko i izuzetnom brzinom - tada i najmanje zastajkivanje ili stucanje dolazi mnogo do izrazaja.

Posto od igara koristim samo voznje, znam da se to javlja cesto, previse cesto...kad se javi, obicno moze da se umanji ili cak potpuno izbegne, ali resenja su u domenu crne magije i alhemije, tako da nemam nazalost neki konkretan savet osim eksperimentisanja do besvesti...

Chudno je to sto na pochetku (sveza instalacija) je manje izrazeno, a sto se vise igra, sve vishe secka.
Jel' se seca neko one price koja je kruzila kad je CMR3 izasao, naime da je u igru ugradjen neki sistem koji "onim" verzijama ( koje mi koristimo ) postepeno degradira performanse ?
 
Yup, to pise i na uvodnoj spici :mrgreen:
 
notax je napisao(la):
Poludecu!!!!!
Znam da nema veze sa konfiguracijom i performansama iste.
Nikako ne mogu da namestim CMR3 da radi kako treba.
Jednostavno secka, i izgleda kao da je problem sa refrashh-om.
SVE ostale igre rade OK. Nema veze sa rezolucijom. Deshava se i na 640X480X32 i na 800X600X32. Chudno je to sto na pochetku (sveza instalacija) je manje izrazeno, a sto se vise igra, sve vishe secka.

Konfiguracija je :

KX7-333, [email protected]=1710 Mhz, 512 Mb DDR-a na 180 Mhz FSB, ATI 8500, WinXP, drajveri poslednji Omega(na osnovu 3.10).

Nije u pitanju nista od komponenti, niti drajvera, jer mi se pomenuti problem desavao i na ATI 9000, i pre toga na GF2 Ti, i to jos od CMR2, a sada i na CMR3. Where do I do wrong ?
Ja sam se svojevremeno zalio na ATI 8500 (seckanje u NFSU, pucanje Max Payna 2, Deus EX-a 2) i ti si prijavio da je kod tebe sve OK. Evo sada je na mene red da kazem da sa 8500 i MSI KT3V, 1700+,512 Mb.. - nisam imao nikakvih problema. CMR 3 radi nesto brze na 4200 ali je i na 8500 savrseno radila u valjda 1280x1024. Koristeni svi katalisti od 3.7 pa nadalje (ne i 4.1). Cudno zaista.. Probaj na neoverclockovanoj masini.. Moguce da je Vsync bio na "always on" - ali to ne bi trebalo da je bitno.

Pozdrav.
 
Kakvi bug-ovi.. Igrica je na nivou perfekcije... Samo me malo zeza LCD monitor, jer ne moze da prati i refreshuje sliku tom brzinom, ali znaci, nije do igrice, nego si kupio komp sa komponentama za koje te neko popalio da su dobre umesto da uzmes nesto konkretno. nadam se da razumes :rtfm:

respect

cheers
 
Meni sa gf3 prosto leti....ne znam u cemu je prob. kod tebe
 
Broz je napisao(la):
Meni sa gf3 prosto leti....ne znam u cemu je prob. kod tebe

Ne znam ni ja. Prava misterija. Sve ostale igre rade OK.
Ako Chaser, Max Payane 2, UT2003 itd, rade u 1024X768X32 sa srednjim detaljima i 800X600X32 sa max. detaljima sasvim dobro, onda bi morao i CMR3. Logicno, ali nije tako. Moze biti do drajvera za ATI, moze biti ona pretpostavka da neregistrovana verzija krene sve vise da secka, sto se vise prolazi igra (bez cheata, od prvog, pa drugi, pa treci po tezini).
 
Woofer je napisao(la):
Kakvi bug-ovi.. Igrica je na nivou perfekcije... Samo me malo zeza LCD monitor, jer ne moze da prati i refreshuje sliku tom brzinom, ali znaci, nije do igrice, nego si kupio komp sa komponentama za koje te neko popalio da su dobre umesto da uzmes nesto konkretno. nadam se da razumes :rtfm:

respect

cheers

Nisam bas shvatio ovo sa komponentama za koje me neko popalio. (Valjda sam sam sebe popalio). :mrgreen:
Reci mi konkretno sta bi promenio od komponenti u mojoj konfiguraciji, da bi mi radila bolje ? :?:
 
Mare je napisao(la):
Ja znam da iz nekog razloga jedino ta igra radi u ME 2 puta brze... i to sa patchom bez njega puca svaki cas...

TO! I onda me neko pita zasto hocu nakon XP-a da na posebnu FAT32 particiju instaliram Win98SE. Eto. To, i stari DOS pref, i neki programcici za zvucnike, i iz brodogradnje i.........
 
Ma odavno poznata stvar je da CMR ne radi dobro na ATI karticama, bar ne kao na NV. Isto je bilo sa CMR2, sad CMR3 a nesto mi govori da ce i sa CMR4 biti tako...
 
Nedjo je napisao(la):
Ali nikako mi nije jasno zasto ljudi na ATi-ju koriste eksterne refresh utilitije, kad se za D3D lepo moze podesiti zeljeni refresh u okviru samih drajvera (za OGL treba iskoristi RivaTuner - po meni najbolji util za overrajdovanje refreshratea)
naravno vaj post nema veze sa Notaxovim problemima sa CMR3-kom ;)

Meni nikada nije radio taj refresh rate fix u okviru drajvera. Nikad! Onaj u okviru Rage3D tweakera je jos gori shit. Jedino reforce resava stvar, ali poneka igra zeza i nece da se startuje sa njom, pa samo prebacim u WinMe compatibility mod. Pakao i dalje sa tim refresh rate fixom...

Notax, nikada me nije zezao Colin ali mog druga jeste, sta god da uradi, seckalo je. Nedju je zezao zvuk koliko se secam. A mene nikad, nista... Gremlini! :)
 
notax je napisao(la):
...



TO! I onda me neko pita zasto hocu nakon XP-a da na posebnu FAT32 particiju instaliram Win98SE. Eto. To, i stari DOS pref, i neki programcici za zvucnike, i iz brodogradnje i.........

Ovo je problem sa samom igrom jer na istom kompu relativno dobro rade u oba OS manje vise sve igre, neke cak i bolje u XP koji koristim za 98.5% stvari (ali bukvalno u ME udjem jednom mesecno radi nekih starih programa)...
 
Ma, sad cu da namestim Toca Race Driver.
Trebao bi da je zahtevan bar kao CMR3.
 
Gremlini

Toca Race Driver uradio takodje Codemasters.
Radi ko grom u 1024X758X32, sto ce reci da su sa CMR3 definitivno Gremlini. :(
 
drapin je napisao(la):
Catalysti pate od takozvanog "stuttering"-a, iliti u prevodu otprilike ono sto Notax opisuje. Manje vise je neizbezno, a nazalost stuttering je izrazito ( mozda najvise ? ) uocljiv u voznjama, kada dekor oko kola treba da promice glatko i izuzetnom brzinom - tada i najmanje zastajkivanje ili stucanje dolazi mnogo do izrazaja.

Posto od igara koristim samo voznje, znam da se to javlja cesto, previse cesto...kad se javi, obicno moze da se umanji ili cak potpuno izbegne, ali resenja su u domenu crne magije i alhemije, tako da nemam nazalost neki konkretan savet osim eksperimentisanja do besvesti...

Chudno je to sto na pochetku (sveza instalacija) je manje izrazeno, a sto se vise igra, sve vishe secka.
Jel' se seca neko one price koja je kruzila kad je CMR3 izasao, naime da je u igru ugradjen neki sistem koji "onim" verzijama ( koje mi koristimo ) postepeno degradira performanse ?

Uopste nije nemoguce. Evo npr. kada instaliras Zero Hour i otkucas na pocetku key koji jeste validan, ali je na (recimo) crnoj listi jednostavno nece da procita drugi disk. Javi gresku, ti kliknes retry, citanje se nastavi za par procenata, pa opet error itd. Naravno, kada dodje do 100% - ne radi.

Cim se ukuca pravi key (onaj sa poledjine kutije :mrgreen: ) igra se instalira bez problema.

Stvarno im je glupa fora, ali ajde :)
 
Minja je napisao(la):
... Moguce da je Vsync bio na "always on" - ali to ne bi trebalo da je bitno.

Pozdrav.

VSync i treba da bude u igrama na ON da bi se izbegao efekat "cepanja slike". VSync se iskljucuje samo kod testova i samo tada.
 
omnik je napisao(la):
Ma odavno poznata stvar je da CMR ne radi dobro na ATI karticama, bar ne kao na NV. Isto je bilo sa CMR2, sad CMR3 a nesto mi govori da ce i sa CMR4 biti tako...

Nije da ne verujem da ne radi na ATi kartama - cuo sam i ja. Samo moje iskustvo je pozitivno - dok sam imao R9000Pro radio mi je Kolin3 bez problema. Druga je stvar sto je igra njesra, pa je nisam ni igrao puno ,)
 
Da li si probao da instaliras Patch v1.1 pa onda "ColinMcRaeRally3v1.1NoCDFixedexeEng"?
Bez toga ne moze da ne secka!
 
Resenje problema je u patch-u 1.1 i iskljucenju vertical sinc-a, koji kada se iskljuci i osnovnoj verziji igre dolazi do njenog zaglavljivanja.

Pozdrav, Mikajap
 
ja imam manje vise slicnu makinu - nforce 2, xp2400+, 256ddr, hercules 8500....
CM3 radi u rasponu 45-50fps(1024x768) bez ikakvog patch-a :D
 
Zekiyu je napisao(la):
Da li si probao da instaliras Patch v1.1 pa onda "ColinMcRaeRally3v1.1NoCDFixedexeEng"?
Bez toga ne moze da ne secka!

Namestio patch 1.1 i trazi mi, naravno, prvi CD. Kada se ubaci, ne mere. To bi valjda trebalo da znaci da mi treba NoCD patch. Do djavola, koliko patch-eva. ( [email protected] )

Hvala! :wave;
 
notax je napisao(la):
...



Namestio patch 1.1 i trazi mi, naravno, prvi CD. Kada se ubaci, ne mere. To bi valjda trebalo da znaci da mi treba NoCD patch. Do djavola, koliko patch-eva. ( [email protected] )

Hvala! :wave;

Da ti nebi slao (ima oko 1.1 MB) jer mi je konekcija slaba sa ovom bjednom analognom centralom: Ukucaj u google sledece: colin mcrae 3 no cd patch; skini fajl, odzipuj i ..... ma znas vec kako..
I naravno gledaj kako leti Focus!!!
 
Ako si instalirao patch, prekopiraj ovaj fajl preko originalnog u instaliranom direktorijumu.


:cuss: Obrisan attachment ! Crack-ove ( a NoCD je crack po dogovorenom tumacenju ) je zabranjeno cak i traziti a kamo li davati linkove za njih. Ti si otisao korak dalje i crack stavio u attachment, na naj ociglednije mesto, direktno u bazu foruma ! Svaka cast na ideji !

Nakon skoro dve godine na ovom forumu, iako vidim da ne postujes mnogo, bilo bi krajnje vreme da se upoznas sa pravilima koja ovde vaze.
:S
 
drapin for prezidente

Konacno!!!
Chini mi se da je ovo sa seckanjem skoro potpuno resheno.

Zahvaljujem se Drapinu na pomoci i savetima. :mrgreen:
(stara centrala, verat, 30 min. trajalo) :wave;

Moram jos da igram da vidim sta se deshava, zato sto sam uradio novu instalaciju i krenuo od najlaksheg. Ranije je sukcesivno vise seckalo sto se vise igralo, pa cu videti kako je kada stignem na najtezi, i kada se sve otkljucha.

P.S. Mozda se za 5-6 dana sve samo razresi sa jednim Abit Silurom. :mrgreen:

P.S. Najbolji vozaci, dajte neke opake rezultate za neke staze. type;
 
Nazad
Vrh Dno