Šta je novo?

CMR04 - THE Official Thread - consolidate here !

Bane® je napisao(la):
Skinuh ga noćas modemom, nisam još stigao da probam...
Obavezno probaj ako si sinoc skinuo, ja sam sinoc dva puta skidao i oba puta negde pri kraju arhive kada otpakuje prijavi crc error :)
Pa sam danas skinuo opet, proverio i radi, a i danas sam poneo cd na posao :) sad jedva cekam da dodjem kuci :)
 
Poslednja izmena:
CMR2 ponovo jase !

Dakle ovako...prvi utisci:


Mane i minusi:
- Ponovo su totalno uprskali FF. Samo neko repetitivno trzanje, bez ikakve veze sa onim sta se stvarno desava pod tockovima.
- Interfejs na ekranu ( brojac obrtaja, vreme, pozicija itd ) bi mogli biti malo lepsi.
- Saobracajni znakovi su opet ot titanijuma, nema nijednog stubica u demou, pretpostavljam da ce biti i oni. Ma vise i ne treba to dozivljavati kao manu - to je postao zastitni znak CMR serije !
...i to je otprilike sve, sorry folks, nema vise mana. :smoke: :trust:


Vrline i plusevi:
Sve neodoljivo podseca na CMR2: Meniji, dizajn, podesavanja, celokupna atmosfera. Da boja nije bela vec zelena kao sto je bila, mogao bi covek i da se zbuni na prvi pogled.

Fizika/ponasanje kola takodjer. Ne znam jos da li je nesto bolje u odnosu na 2 ali barem nije nikako losije, znaci znacajno bolje u odnosu na 3. Naravno nema vise pivot-a, to se i znalo.
Nije bolja ni u kom slucaju od RM-a. Ostaje i dalje dobro poznati CMR osecaj: kod RM-a se linija ulaska/izlaska iz krivina predvidja i ostvaruje u milimetar. Kod CMR-a se bacis u krivinu pa sta bude, molis Boga da izadjes citav. Bilo tako i ostalo, ne mislim da je bas mana, ali RM ostaje na vrhu.
Kola su dobila znatno na tezini. Osecaj lebdenja je smanjen ali je ( meni barem ) i dalje malo prisutan zbog nepostojeceg FF-a. Kakav je utisak na tastaturi naravno ne znam. Za korisnike volana: ne pamti podesavanja ( dead-zone, range i ostalo ) dok mu u command line ne stavite "ANALOGUECONTROL"...pise sve u Readme fajlu.

Zvuk: iz kabine cini mi se bas onakav kako driver opisuje sve sa pistanjem turbine u pozadini. Ne mogu tacno da ocenim, imam Audigy 2 i drajvere za EAX 4...ali nemam odgovarajuce zvucnike ! :S:
Kopilot kristalno cisto snimljen, max razgovetan...mada se treba naviknuti na skotski akcenat !

Grafika: Fenomenalno ! I zahtevno, cini mi se. U 1600x1200 sa malo FSAA i AF ( po x2 svaki ) rezultat je drop dead gorgeous. Retko vidjeno. Ali sa 2.8GHz i 9700Pro na ivici...Pogled iz kabine na dobrom mestu, visoko i napred, volan se jedva vidi ali je zato put pregledan. Sofersajbna se "dinamicki" prlja, kao u Papy NASCAR-u, vrlo dobar efekat. :)

Sve u svemu...pa nista bas revolucionarno, ako je neko to ocekivao. Jos jedna vrlo dobra rally voznja. Odlicne jos cekamo.
Gde mi je ono bese CD sa Rally Mastersom, odoh da napravim jos jednu kopiju za svaki slucaj ??? :d

Ocena: 4 IMHO
 
Poslednja izmena:
DusaN je napisao(la):
Obavezno probaj ako si sinoc skinuo, ja sam sinoc dva puta skidao i oba puta negde pri kraju arhive kada otpakuje prijavi crc error :)
Pa sam danas skinuo opet, proverio i radi, a i danas sam poneo cd na posao :) sad jedva cekam da dodjem kuci :)
Ma radi bre iz prve, nemoj da brineš :).


LM, moji utisci, dobro je, naravno bolje od trojke, bolje i od dvojke ofkors. Sad ću samo da vidim one što su plakali na trojku i pričali o nekoj upravljivosti. U ovom demou mora mnogo savršenije da se vozi, mnogo tačnije u krivinu da se ulazi, auto lako odleti u stranu. Što se upravljivosti još tiče, ako zanemarimo kukanje drapinovo na FF (nemam volan pa ne mogu da probam, moram samo da nagađam) čini mi se da će vožnja na volanu biti još interesantnija nego na trojci, a ohoho u odnosu na dvojku(tamo je volan bio neupotrebljiv), jer sam sad tokom ove prve vožnje prvi put u celom Colin Mcrae serijalu poželeo đevrek i papučice(i to i za kočnicu boga mi), nije da vas opet neću drati i na tastaturi, ali čini mi se da će ovo biti jednako vozno i na volanu(mada sam ja i na trojci na pojedinim stazama pravio znatno bolje rezultate na volanu nego na tastaturi), odnosno da će na volanu biti dobra fora voziti i to ne samo zato da bi te komšija gledao, nego što će se stvarno to odražavati na tehniku vožnje. Ovu moju priču za volan ne uzimajt zdravo za gotovo, kratko sam igrao demo. A što se ostalih stvari tiče, zvuk, grafika, šta već, ne mogu ništa da kažem, nek prođe par dana pa ću steknem neki utisak valjda...
 
Shteta shto je retko ko od vas igrao RM, mogli bi bash lepo da 'se' igramo, jer mu je net optimizacija najjacha koju sam video...Skoro godinu dana sam igrao na tehnicomu sa ~1000 pingom, i nikad mi nije smetalo da budem uvek medju top3...igrao sam fast lige, koliko nas ima na serveru i udri sezonu po celu noc...Skoro sam pogledao te servere, i nigde nikod nema, mada ima nekih zivih josh uvek....
 
driver je napisao(la):
Ma nije problem za pukija, svraticu ja do njega, samo da on to uzme od tebe...sad cu da ga smorim na tel :D

Bio je i uzeo od mene oko 22h, ne secam se, spavao sam. Uglavnom ocekujem da ce da ti kaze kako je najgora igra ikada napravljena. Njemu vise lezi NFS-U.
A zvuk ... JOOOOOOOOOOOOOOJ.

Idem dalje da shevim.

M
 
igrao juche CMR4 ceo dan na XBOX-u - igrica razbija! ima ona svoje mane itd. ali u odnosu na 3-i deo ,koji ih ima mnogo vishe pa sam ga opet obozhavao , 4-a stvarno rula. Glavna stvar , tj. glavno poboljshanje je znachajno bolja fizika. sama igra je sad dosta tezha za vozhnju od 3-e te je mnogo i interesantnija. 3-a je po meni bila i malo suvishe arkadna na momente. zvuk je stvarno strava, a ni grafika nije za bacanje :p
sve u svemu novi favorit za omiljenu voznju .
 
driver je napisao(la):
sve to popravlja, fizika josh bolja, atmosfera mnogo bolja, ali je sada problem shto se iz aviona vidi da je igra ciljala na konzole...CMR4 sigurno to sve ispravlja jer koliko vidim, uradili su sve na shta su se ljudi zalili u 'trojci', i sada deluje kao bash potpuna igra....Dok ne izadje zvanichni RM 2 :D

O čemu pričaš kada je Colin 2 bio DIREKTAN port sa Playstationa? Isto kao što je Colin 4 direktan port sa konzola. Ne možeš za svaku glupost koju napravi Codemasters da optužiš konzole.

Uzgred, WRC 3 za Playstation 2 jede Colina 4 za doručak. Jedina reli igra sa full licencom za Svetski Reli Šampionat.
 
Igra je sve ono sto je cmr3 morao da bude.
Zvuk je stvarno brooooooooka koliko je dobar, a i sam model auta kao i ostecenja su fantasticna. Jedino mi se nesvidja okolish. Mnogo je nekako bledunjav.

Naravno ja sam 0 od vozaca tako da necu da komentarisem o gameplay-u, ali primecujem da su kola "teza" te je i po tome bolji od cmr3.
 
Poslednja izmena:
forsaken demon je napisao(la):
...Uzgred, WRC 3 za Playstation 2 jede Colina 4 za doručak. Jedina reli igra sa full licencom za Svetski Reli Šampionat.
Pa logicno! Zove se WRC!

Ostecenja su fenomenalna. Jeste li snimili onu visoku stenu sa desne strane pri kraju staze u Amerikama ( :d ). Morao sam da probam (i uspeo) da se popnem i survam dole na stazu pri tom ostavljajuci delove (i vrata) za sobom, pa tako par puta :D .Treci put se zaustavio na pola i ugasio mi se motor pa sam morao malo da sacekam da se oladi da bi ga opet startovao. Sjajno!

Na celeronu 1.3GHz i Radetu 9000Pro na 1024*768 pomalo secka sa svim detaljima na max.
 
To penjanje na stene (!) je jedna od preostalih dosta znacajnih mana. Gotovo da nema nikakve razlike izmedju horizontalnog kretanja i uspona od xx stepeni...sto je opet posledica nedovoljne simulirane tezine. To moze da se uoci i ako okrecete kola za 180 ili 360 stepeni u mestu: vrti se kao da je decja cigra a ne metalna masa od tone i kusur.

Kako subjektivna tezina moze dobro da se odradi ako se zeli i ako se zna, moze se videti recimo u Screamer4x4, mozda najboljoj simulaciji terenskih vozila, ako je iko to vozio uopste ?

Usput, mali simpaticni detalj: jeste li provalili F3 i F4 u uvodnom meniju pre trke ili setup-a, tamo gde se kola obrcu ? :) ( ...F1 i F2 uticu na brzinu i smer okretanja )
 
Poslednja izmena:
Mazi, nije bledunjav okolish na Radeonu, ali i CMR3 demo mi je bio bledunjav u odnosu na original. To se da srediti, bitno je da igra rula i da je mnogo bolja od trojke koju sam takodje dosta igrao (presao i na najtezem nivou :))...

eto...

kad se ocekuje final?
 
byMaX je napisao(la):
Mazi, nije bledunjav okolish na Radeonu...

Ma to mora da je neka hardverska nekompatibilnost ili sta vec - ja morao da dizem brightness i gammu za jedan stepen ( u igri ) jer mi je bilo suvise tamno i mracno !

byMaX je napisao(la):
...kad se ocekuje final?
Hmmm...mozda da procitas drugi red prvog posta, jos i crvenim slovima ! :d ;)
 
jesam ja lud il niko ne primecuje stvari koje su nerealne ... lepo se vidi da kad krenem naglo levo pa desno ... kola se okrecu iz sredine a ne vuku prednjim tochkovima ... a prednja mi je vucha ... a i kola su mi mnogo lagana nekako ... meni je cmr2 shto se tiche realnosti bio i ostao najbolji ... nema veze sa pistama naravno ... ali kad se auto okrece iz sredine ... i prednji i zadnji tochkovi mu lete / lebde po stazi to je sasvim nerealno ... i ne pomishljam da cu da ga igram dok ne vrate kao shto je bilo u 2-jci ... a vratice ... smem da se kladim... ovo sad je smeshno ... i kakav je ono steering ja pipnem strelicu a on odleti u stranu pa onda da ga ispravim on odleti u drugu ... a u stvari ne leti u stranu nego se okrece oko svoje ose ... pa sad ce neko reci ne znam da vozim ... pa i ne znam jel ovde nemam uopshte osecaj da vozim kola nego ko shto neko reche hoverkraft ... a i josh jedan minus kola mi uopshte nemaju tezhinu shto opet stvara onaj efekat ja pipnem strelicu on se okrene u stranu ... ajd da sachekamo chetvorku ... ne izdaju je dzhaba valjda

fizika je samo jedna ... :smash:
 
Poslednja izmena:
SumAnuT je napisao(la):
jesam ja lud il niko ne primecuje stvari koje su nerealne ... lepo se vidi da kad krenem naglo levo pa desno ... kola se okrecu iz sredine a ne vuku prednjim tochkovima ... a prednja mi je vucha ... a i kola su mi mnogo lagana nekako ... meni je cmr2 shto se tiche realnosti bio i ostao najbolji ... nema veze sa pistama naravno ... ali kad se auto okrece iz sredine ... i prednji i zadnji tochkovi mu lete / lebde po stazi to je sasvim nerealno ... i ne pomishljam da cu da ga igram dok ne vrate kao shto je bilo u 2-jci ... a vratice ... smem da se kladim... ovo sad je smeshno ... i kakav je ono steering ja pipnem strelicu a on odleti u stranu pa onda da ga ispravim on odleti u drugu ... a u stvari ne leti u stranu nego se okrece oko svoje ose ... pa sad ce neko reci ne znam da vozim ... pa i ne znam jel ovde nemam uopshte osecaj da vozim kola nego ko shto neko reche hoverkraft ... a i josh jedan minus kola mi uopshte nemaju tezhinu shto opet stvara onaj efekat ja pipnem strelicu on se okrene u stranu ... ajd da sachekamo chetvorku ... ne izdaju je dzhaba valjda
Idi igraj potezne strategije...
 
Poslednja izmena:
Aj napravio sam vreme u amerikama, pa da vidimo koliko moze bolje :)

2:51.46
 
forsaken demon je napisao(la):
O čemu pričaš kada je Colin 2 bio DIREKTAN port sa Playstationa? Isto kao što je Colin 4 direktan port sa konzola. Ne možeš za svaku glupost koju napravi Codemasters da optužiš konzole.

Uzgred, WRC 3 za Playstation 2 jede Colina 4 za doručak. Jedina reli igra sa full licencom za Svetski Reli Šampionat.

Ok, moja greshka za CMR2, zato je takav shit inache :)
Shto se tiche optuzivanja Codemastersa, oni jesu krivi, jer kao i za sve ostale unishtene nove delove, konzole su krive jer je sve uproshceno prilagodjeno lakshem igranju....Ovo sada su morali da naprave ovako jer bi igra propala kao i trojka...Shto se tiche WRCa, smorili ste i ti i N4L, a s obzirom kakve se vama igre svidjaju, neshto nemam preteranu zelju i da probam :)
 
Ma bre , to sam napravio za manje od pola sata :)
Daj tvoje vreme, shta me boli za ove sa neta shto nemaju druga posla nego voze po ceo dan :)
 
PAZI OVAMO!!!

Na http://www.bhmotorsports.com sajtu je napravljen benchmark tim.

Da bi učestvovali u generalnom skoru potrebno je da se registrujete ovde http://www.bhmotorsports.com/competitions/cmr4demo.php?where=register sve džabe i da skinete ovo programče odavde http://czasy.bhmotorsports.com/binaries/GTOSetup.exe e sad, da bi vaši eventualno osvojeni bodovi išli na konto benchmark tima, morate u vašem profilu da izaberete benchmark, tražiće vam se šifra, a ona je:

"peca" (logično zar ne :))

tako će vaši poeni ići na konto benchmark tima, za sada delimo visoko sedmo mesto :) http://www.bhmotorsports.com/competitions/cmr4demo.php?where=teamstandings (nije loše obzirom da ima jednog vozača za sad :)) .

Aj pa pomagajte :)...
 
Poslednja izmena:
...u prevodu, ko hoce da dobije bar jedan poen, mora da bude na 15 mestu u najgorem sluchaju, shto je u sluchaju japana, loshije od tvog vremena samo 8 desetinki...i btw, pao si sa 12. na 13. mesto za 10 minuta dok ovo prichamo :D:D
 
Sad sam opet 12i(pao sam tačnije sa 13og na 14o, pa sam se vratio na 12o boljim rezultatom, a benchmark deli 5o haha), al ne mogu više da vozim noćas, pretpostavljam da će me do sutra izobarati svi redom, al vratiću se ja :)...
 
Poslednja izmena:
driver je napisao(la):
Ok, moja greshka za CMR2, zato je takav shit inache :)
Shto se tiche optuzivanja Codemastersa, oni jesu krivi, jer kao i za sve ostale unishtene nove delove, konzole su krive jer je sve uproshceno prilagodjeno lakshem igranju....Ovo sada su morali da naprave ovako jer bi igra propala kao i trojka...Shto se tiche WRCa, smorili ste i ti i N4L, a s obzirom kakve se vama igre svidjaju, neshto nemam preteranu zelju i da probam :)

Pojma nemam šta si rekao...uglavnom, vas fanatika koji želite 100% simulaciju ima mnogo manje od nas koje za to boli uvo...WRC 3 je mnogo bolji, probao ga ti ili ne. Bojiš se da sam u pravu, vidim:)
 
Naravno da zelim sto posto simulaciju...Ne znam zashto to svakome zvuchi kao neka babaroga....Uopshte se ne zadovoljavam kompromisima tipa "ajde bolje da se lakshe igra a da nema veze sa realnoshcu"....Chemu onda voznja kola ako to nema veze sa voznjom kola u realnosti ? Onda je sve jedno da li si umesto automobila stavio kontejner, sendvich ili orman, a umesto staze oblake ili povrshinu jupitera :)
Ne znam koji je trip da sve shto je na kompu mora da bude ono shto u realnosti ne postoji, kao da ti mozesh u realnom svetu sve da probash....Zato igre i treba da budu ono shto ne mozesh da probash, a to je da budesh F1 vozach, pandur, astronaut, pilot, taxista, bilo kakvo zanimanje....To bi bile prave igre, ali takvih uopshte nema, ili ih ima koliko prstiju na jednoj ruci :)
Drugo je to bilo vreme kada su igre nastajale pa su sve bile nerealne, jer se komp dozivljavao kao neka daleka buducnost, pa je bilo logichno da 95% igara bude space invaders fazon...Proshlo je mnogo vremena i mnogo frp/rpg/mprmn igara, mislim da je vreme za realnost, i neshto shto se zove simulator realnog zivota...savrshenstvo bi u bliskoj buducnosti bilo neshto kao matrix, naravno ne sa takvom "grafikom" :)
 
Btw, sad mi je rekord na USA 1:46.95...ladno sam ubo setup ono na slepo, i vozio jedan krug i sa 1:49.xx napravim ovo sa gomilom greshaka...u trenutku sam vodio 6-7 sekundi, al s*ebo razliku do kraja...posle toga sluchajno se vratim u glavni meni i sad ne znam koji je to setup, sve sam probao i ne mogu da napravim :)

Drapine, jel ima negde najboljih setupa?
 
driver je napisao(la):
Drapine, jel ima negde najboljih setupa?

Zasada nisam naisao, a to sa gubljenjem setupa je najveci moguci sh*t, non stop mi se desava ! :S: :wall: :mad: Kao, jednostavnije je nego u vecini voznji i jednostavnije nego u CMR2, zapamticu ja to...kad ono - cvrc ! :hump:
 
Ja 2x nisam odvozao sa istim setupom(uvek ga zaboravim), stalno mislim da je neki drugi bolji :). LM, smoriše me oni tamo, ne daju mi da spavam, taman sam ušao u prvih 10 i dok sam se odmorio pao ko zna gde, na 20o mesto, a i sad pritegli ispiti :). Al vratiću se ja...

BTW, automatski menjač u colinu je tako loše odrađen da me boli glava. Mora jedan volan da padne, pa to ti je...
 
Da, to sam i ja provalio za menjach, puno puta morash da pustish gas da bi spustio u nizu, jer on ce i sa 2000 rpm da vozi i da ne spushta budala ;D
al kako sad josh da menjam brzine, nema shanse :)
 
Da, istina je da možeš da izabereš polu automatiku pa da ti koriguješ menjač kad treba, ali sam ja stekao utisak da je tako još gore. Mogu da vozim i na manuelnom menjaču i na tastaturi, vozio sam i pre relije i tako te stvari gde se stalno menja brzina, al ne pada mi napamet da se opet uvežbavam, ne zato što je teško ili dugo traje, nego što bi onda bio totalni debil :)... Na volanu je to daleko lakše, čak i vredi tih 5% više muke u odnosu na bolje rezultate :)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno