Šta je novo?

CMR04 - THE Official Thread - consolidate here !

Aj iskopaj duha za USA pa daj da jurim nekog :)
moj duh je mnogo chudan, kidam ga u startu, al mi zato u nekim delovima neverovatno bezi, ko da ima N2O :D
I shto kazesh za semi-auto, bolje je onda full, jer se ionako cimash sa menjanjem...Ja nikako ne mogu to, poshto upravljam sa dve ruke, ne znam kako da postavim brzine da budu na dohvat prstiju lako :) nema bez volana nishta...idem u pon kod bojana, pa cu da mozda da probam ako ne bude u guzvi :D
 
Poslednja izmena:
driver je napisao(la):
Naravno da zelim sto posto simulaciju...Ne znam zashto to svakome zvuchi kao neka babaroga....Uopshte se ne zadovoljavam kompromisima tipa "ajde bolje da se lakshe igra a da nema veze sa realnoshcu"....Chemu onda voznja kola ako to nema veze sa voznjom kola u realnosti ? Onda je sve jedno da li si umesto automobila stavio kontejner, sendvich ili orman, a umesto staze oblake ili povrshinu jupitera :)
Ne znam koji je trip da sve shto je na kompu mora da bude ono shto u realnosti ne postoji, kao da ti mozesh u realnom svetu sve da probash....Zato igre i treba da budu ono shto ne mozesh da probash, a to je da budesh F1 vozach, pandur, astronaut, pilot, taxista, bilo kakvo zanimanje....To bi bile prave igre, ali takvih uopshte nema, ili ih ima koliko prstiju na jednoj ruci :)
Drugo je to bilo vreme kada su igre nastajale pa su sve bile nerealne, jer se komp dozivljavao kao neka daleka buducnost, pa je bilo logichno da 95% igara bude space invaders fazon...Proshlo je mnogo vremena i mnogo frp/rpg/mprmn igara, mislim da je vreme za realnost, i neshto shto se zove simulator realnog zivota...savrshenstvo bi u bliskoj buducnosti bilo neshto kao matrix, naravno ne sa takvom "grafikom" :)

He's got the point this time! Ko da sam ja napisao... ;)
 
Tu postoji jedan problem...frp/rpg/mmorpg (pogotovo ovi poslednji) najcesce nisu smesteni u sadasnjost nego u daleku proslost.

Takodje, u sklopu isprobavanja "sta covek ne moze da bude" zasto bi se to samo odmosilo na period sadasnjosti a ne i buducnosti ili proslosti ? Sto bi mene fasciniralo da budem taksista ili pandur ? :d

Niko nikoga ne tera da igra igre koje ga ne zanimaju...

Ja pak smatram da treba da postoji igre iz svih "vremenskih" razdoblja, samo bi trebale da postoje neke zakonitosti u njima i neka fizika, neki zakoni ponasanja koji su logicni...ne vidim sta je bolje da igra bude u sadanjosti a neki najgori tresh ? Doduse to zavisi i od zanra koji neko preferira. Driver kaze tako zato sto on iskljucivo igra trke i poneku avanturu pa ga nervira neka bezvezna futuristicka trka ili nesto u proslosti sto maltene nije jace od konjske zaprege (Mafia :d). Ali zaista, objasnite mi na koji nacin bi trebalo napraviti recimo svemirsku simulaciju koja nije smestena u buducnost ? :p
 
Slazem se za buducnost i proshlost, ali nikako onako kako je to danas uradjeno, kad se pricha o izvodjenju....Celokupno igranje se svodi na kliktanje misha do besvesti, pogotovo kad se uhodash, i posle ti to postane rutina, pa kako mozesh uopshte i da kazesh da je tako neshto 'zanimljivo'...Glavna stvar kod igara koje ja ne igram je 'neuchestvovanje'....Recimo, zashto je Homeworld jedina svemirska strategija koja je uradjena tako, i u kojoj se stvarno uchestvuje, iako je pogled iz treceg (dalekog) lica ? Upravljanje je maximalno uproshceno, i to je neshto shto ima pravu atmosferu, a ne neke igre u fazonu vodish choveka i sad dole imash 700 opcija, kliknesh na njega, ono se otvori josh 100...pa po chemu se to razlikuje od shaha ili takvih igara gde se razmishlja do besvesti? Ti u toj igri bukvalno ne uchestvujesh, sve vreme morash da mislish koju najbolju kombinaciju da napravish da bi uradio ovo ili ono, svodi se bukvalno na matematiku, pa onda uzmi shah...
Nisam ja ni rekao da sve igre treba da budu taxista ili vozach, ali ni takvih igara uopshte i nema...Nije problem da igra bude u buducnosti ili proshlosti, ali ne da se svede na ekran pun gomile jedinica i sad ti kao pravish neku strategiju...nego recimo da si samo jedan od tih shto se biju, ili da si njihov vodja, i da bukvalno 'izgovarash' komande, ne da klikcesh po gomiletini ikona.... Strategije tipa upravljanja jedinica u fazonu 'uvatish' i pokazesh shta ce da rade su totalno izlizane i ne znam kako neko u to moze da se uzivi, kad se i to na kraju svodi na mehanichko kliktanje mishem, kako neko moze da 'oseca' takvu igru...
Glavna stvar kod toga je shto se to nece uskoro desiti....Imaju ko ce im igrati svaku novu strategiju ma kakva bila, mislim i na fps i voznju ili bilo shta shto je uradjeno na brzaka, jer danas izgleda sve ima kupca.....Mislim da ce to na kraju dogurati do nekog potpunog zasicenja, pa ce morati da se potrude malo i da naprave neshto stvarno revolucionarno...Vreme je da se igre podignu na novi nivo, i dalje stoje na nivou od pre 5 godina, samo sa boljom grafikom...Evo ga recimo primer Doom3, nashminkana quake3 fizika sa odlichnom grafikom, ali tu je zato HL2, sa potpuno drugim engine-om i takodje odlichnom grafikom :) Jel provaljujete kako se vecina lozi na doom3, a ne na HL2 :)
 
Gde je opcija za splitovanje thread-ova ? DAJTE MI OPCIJU ZA SPLITOVANJE... :wall: :mad: :d
 
Driveru, ja se potpuno slazem sa tobom u mnogim stvarima, ali dugo ce jos proci dok budemo mogli da izdajemo glasovne komande jedinicama...:(
Elem, banucu ti uskoro :)
 
Recimo, zashto je Homeworld jedina svemirska strategija koja je uradjena tako, i u kojoj se stvarno uchestvuje, iako je pogled iz treceg (dalekog) lica ? Upravljanje je maximalno uproshceno, i to je neshto shto ima pravu atmosferu, a ne neke igre u fazonu vodish choveka i sad dole imash 700 opcija, kliknesh na njega, ono se otvori josh 100...pa po chemu se to razlikuje od shaha ili takvih igara gde se razmishlja do besvesti?

amin! :type:
 
cmr04

igra li neko??!bench tim se bruka..ljudi,pa ovo je pravi relly...dajte rezultate,i ako ste dobri,dajte neki "tips and tricks"...
 
Malo je bolji od CMR3 ali je i dalje obican krsh za decu u poredjenju sa pravim reli simulacijama.
 
Poslednja izmena:
svaka cast,ne brukamo se vise...ja se nesto kao trudim u finskoj, i do skoro u americi,al`mi se nesto ne salju rezultati.. :D amerika-zapeo na 2.40.xx i odustao,a finska za sad 1.55.xx
 
E sivuk svaka čast za dobra vremena u Finskoj!

Ja svoje slobodne vreme potrošio, sad mi predstoji da gledam kako me polako gaze :), al naćiće se opet jednom vremena za bleju(colin) :)...
 
Bane® je napisao(la):
E sivuk svaka čast za dobra vremena u Finskoj!

Ja svoje slobodne vreme potrošio, sad mi predstoji da gledam kako me polako gaze :), al naćiće se opet jednom vremena za bleju(colin) :)...
ne daj se bane,onaj tvoj estonac u japanu ti ne bezi puno...ovaj moj je izgleda totalno lood :smackbum: ...eh,da nam je jos jedan u timu za ameriku...pa da se jave sponzori.. :D ajd`sretno,bices ti prvi dok ne izadje ful verzija..
 
Nazad
Vrh Dno