Šta je novo?

Club 3D 9800 SE = 9800 Pro

Ashley

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
22.02.2001
Poruke
588
Poena
620
Ne mogu da verujem da Max jos uvek cuti na ovu temu ;) Elem, od 4 probane, 3 komada Club 3D 9800 SE bez ikakvih problema rade kao 9800 Pro. U prilogu su rezultati, a modifikacija se sastoji samo u instaliranju modifikovanih drajvera sa http://softmod.ocfaq.com/download.php, nista cackanje po BIOS-u ili, nedajboze neko lemljenje... I eto 9800 Pro za manje od 180e :happy:
 
180 je bez PP ako se ne varam, a na to ide PP.
Ali nema veze, cak i za 200+ evra 9800Pro je odlicna kupovina.
Ali.. uvek ali..."samo" 75% ce presrecnih, svaki cetvrti ce nakon razocaranja da se pridruzi kutiji na oglasima i konkurise u "9800SE za 120€" ;)

Pozdrav!
 
Bogami, procenat je preko 80 %, bar po Rage3D forumu. A ako je serija kartica koju je PiN uvezao "jedna uz drugu", verujem da od 100 kartica radi 90, pa su velike sanse da onaj ko poruci vise, proba pre kupovine.
 
Za sada je 75%, u svetu je 80% ali kad uveze PiN onda je 90% ? :)

Pozdrav!
 
Probali smo ukupno 4 komada, pa bas i nije merodavan broj za odredjivanje tacnog procenta. Ako Rage 3D kaze da je 80%, ja im verujem... Ko hoce, nek dodje sa svojom masinom, pa cemo da zabadamo dok ne ubodemo pravu... Inace, i sam Club 3D je dao amin da se ove informacije objave u novinama jer su svesni ljudi koji je ovde standard. Bas nisam siguran da bi drugi proizvodjaci dozvolili da se ovako nesto objavi sa sve uputstvom za modovanje...
 
Meni je to ok, jer PiN ne prodaje te kartice skuplje nego sto im je realna cena... a svako ovde na forumu bi mogao da dodje do primerka koji 100% ispravno radi kao pro. Na kraju krajeva, ja bih to besplatno svakom odradio.
 
ps. Ne kaze sam Rage3D, nego mnogi od desetine hiljada korisnika sa foruma.
 
Ok,kolko ja treba dinara da ponesem,i da to ispazarim,a da ta karta radi kao 9800pro?
 
pa oko 180e, a "modovanje" mozes i sam da izvrsis ... http://softmod.ocfaq.com/download.php... i to ti je to. Samo drajver sa patchovanim .sys fajlom i to je to. A patchovan sys fajl za drajver izadje dva dana posle izlaska novog drajvera!
 
byMaX je napisao(la):
pa oko 180e, a "modovanje" mozes i sam da izvrsis ... http://softmod.ocfaq.com/download.php... i to ti je to. Samo drajver sa patchovanim .sys fajlom i to je to. A patchovan sys fajl za drajver izadje dva dana posle izlaska novog drajvera!
Jeste Max ali covek ne bi da upadne u onu grupu od 20-25% :mrgreen:
Hoce na sigurno, bez rizika da se za :hump:
 
Max, pusti Ashleya da odgovori, ti i dobre cene samo slucajno ili greskom idete u istoj recenici.
Prvo porez, drugo dinari.
U PiN-u sigurno ne primaju €.

Pozdrav!
 
cena

A sta ga cedite. Moze to napamet da se izracuna.
220X70=15400 dinara (sa +20% poreza) priblizno, sa sve probanim primerkom da li moze da se moduje.
 
Dobar je ATi i ja sam pre za ATi (mada koliko vidim i nVidia se jaaako popravila, 3D je dosta dobar, TV out fantazija).

Ali, neka naprave nesto sto odmah radi kao FX5900SE, a ne da ja tu modujem. Nije mi problem da izmodujem karticu, modovao sam sve i svasta do sada, ali mi je problem da posle prodajem Radeon 9800SE u oglasima, pa da me neko pita: "Jel moze da se moduje?" Ja kazem "Ne". A on mi onda ponudi 60e (klasican scenario iz malih oglasa :) ) Mislim, ne rastu mi pare u saksiji na terasi, pa da ih bacam tek tako.

Ja ne bih rizikovao, ako ne mogu pre toga da isprobam karticu, ako moze to je druga prica i onda bih uzeo taj 9800SE...
 
delimir je napisao(la):
Ali, neka naprave nesto sto odmah radi kao FX5900SE, a ne da ja tu

Alo bre, mojne zbunjujes ljude, kakav sad 5900SE.
Dosta mi je konfuzije, SP, XT, a nije XT, sad ti SE uvodis u igru :)

Pozdrav!
 
Da, delimire, ni SE ni XT ti nece stati u MegaPC ;)

poz.
 
delimir je napisao(la):
Ja ne bih rizikovao, ako ne mogu pre toga da isprobam karticu, ako moze to je druga prica i onda bih uzeo taj 9800SE...

Da i onda uvek jesu izasli drajveri, jesu, super, gde je patch, aha...a kad je budes prodavao argumentacija: da moduje se samo skines patch...gde?... koji?....

neka fala!
 
Sasa je napisao(la):
...



Alo bre, mojne zbunjujes ljude, kakav sad 5900SE.
Dosta mi je konfuzije, SP, XT, a nije XT, sad ti SE uvodis u igru :)

Pozdrav!

Zeznuo sam se mislio sam na ovaj SP...

Dakle mislio sam na MSI FX5900SP-VTD128...
 
byMaX je napisao(la):
Da, delimire, ni SE ni XT ti nece stati u MegaPC ;)

poz.

Pa Mega PC vec ima odlicnu grafiku, sta ce mu FX5900 ;)

Ja sam mislio da uzmem Mega PC sestri da me ne smara vise i da mi ne ubija RAID svakih sedam dana sa igricama :)

Zamisli kombinaciju: fensi Mega PC (ovaj sa testa) + Sony 73HS + Logitech DiNuovo komplet :) Naravno unutra neki black combo, da ne izleti ispod onog poklopca beli nosac diskova ;)

Mozda nije nova Student/Djak konfiguracija, ali lepo bi izgledala :mrgreen:
 
Paradigma je napisao(la):
...



Da i onda uvek jesu izasli drajveri, jesu, super, gde je patch, aha...a kad je budes prodavao argumentacija: da moduje se samo skines patch...gde?... koji?....

neka fala!

To i ja pricam. Ovo sada jeste fenomenalna ponuda. Ali za koji mesec ce verovatno ATi imati neko jeftino resenje da parira FX5900XT/SP-u, a da pti tome nema nista da se moduje. Onda ce taj 9800SE biti 9800SE...

Ipak, ko sada hoce odlicnu kartu za relativno malo para ovo je najbolje resenje, pod uslovom da mu je ta budzevina OK itd...

Meni licno se NVidia posle ATi-ja jako dopala (narocito TV out). Kapiram, da bih mogao da predjem sa 5900SP na ovaj 9800SE@9800PRo odmah sutra, ali mi 5900SP nekako bolja varijanta...
 
delimir je napisao(la):
...



To i ja pricam. Ovo sada jeste fenomenalna ponuda. Ali za koji mesec ce verovatno ATi imati neko jeftino resenje da parira FX5900XT/SP-u, a da pti tome nema nista da se moduje. Onda ce taj 9800SE biti 9800SE...

Ipak, ko sada hoce odlicnu kartu za relativno malo para ovo je najbolje resenje, pod uslovom da mu je ta budzevina OK itd...

Meni licno se NVidia posle ATi-ja jako dopala (narocito TV out). Kapiram, da bih mogao da predjem sa 5900SP na ovaj 9800SE@9800PRo odmah sutra, ali mi 5900SP nekako bolja varijanta...
Najlepse u citavoj prici je sto se neradi o nikakvoj budzevini! kartica koja se moze modovati je savrseno funkcionalan R350, odnosno R9800 Pro koji je sveden na 4 pipelinea samo zbog trzisne segmentacije.
Meni je licno mnogo gotivna ova kartica... nista sladje nego kad za recimo 60-tak evra kupis CPU pa ga "nabudzis" da radi kao onaj koji kosta 6-7 puta vise! Ista stvar i sa grafickom! ako si zaludjeno overkloker-moder, ili ti "budzer" ovakve komponente su k'o bombonice za malu decu :beat:
Ali za koji mesec ce verovatno ATi imati neko jeftino resenje da parira FX5900XT/SP-u, a da pti tome nema nista da se moduje. Onda ce taj 9800SE biti 9800SE...
Ovo ne razumem, iskreno! Ako imas 9800SE koji se moduje u 9800Pro, on ce uvek biti 9800Pro! Stavise smatram da ce svi ATijevi partneri biti blagonakloni ka modovanju, bas kao i AMD sa svojim otkljucanim XP-ovima... sa jedino ostaje pitanje da li ce svi praviti 256bitne kartice. Nije iskljucen scenario prema kome bi ATi mogao da ozvanici 9800SE kao 8-pajplajnu karticu sa 128bitnom magistralom i spusttenim klokom na obican 9800 (320/600, cinimi se)!
 
Kako bi se manifestovala kartica da neuspe da se otkljuca???
Mislim,sobziorm da su softverski drajveri,osatala bi kao 9800SE,znaci ili moze ili nemoze?Nebi doslo do nekog gorenja,rostilja(sta cu sve videti na ovom foruku :mrgreen: ) ili sta vec...????
 
Nedjo je napisao(la):
...
Meni je licno mnogo gotivna ova kartica... nista sladje nego kad za recimo 60-tak evra kupis CPU pa ga "nabudzis" da radi kao onaj koji kosta 6-7 puta vise! Ista stvar i sa grafickom! ako si zaludjeno overkloker-moder, ili ti "budzer" ovakve komponente su k'o bombonice za malu decu :beat:
Ali za koji mesec ce verovatno ATi imati neko jeftino resenje da parira FX5900XT/SP-u, a da pti tome nema nista da se moduje. Onda ce taj 9800SE biti 9800SE...

A ti si pa razumljv ? :)
Da, svima je milo da kupe procesor od 60E pa ga nabudze na 6-7puta skuplji, samo sto to nije slucaj ovde.
Max dobit je 1,5x i to kada se castimo.
Drugo, jedna je stvar kupiti provereni DLT3C za koji se zna da ide na 2500GHz, a druga kupiti 9800SE bez probe za 220 evra koliko 9800SE ne vredi.
Super je ako on podrzi "modovanje" ali sta ako ne podrzi ?
Opet, ako postane 9800Pro, maximalno moze da vredi 250 evra obzirom da HIS 9800Pro moze da se nabavi za 270, a moze sigurno da se klokne + mu na kutiji pise 9800Pro i radi tako uvek i svuda.
Dakle ako ti uspe mod, dobijas 250/200, pricamo o "otprilike ciframa" = 1,25 tj. to veze nema sa 6-7puta, da ne govorimo da ni taj Athlon XP 3200+ ne vredi 300njak evra.
Dok 9800Pro za ~250 ili pravi za 270+€ vredi.

Ja sam nadam se razumljiv, pa si shvatio gde tebe nisam shvatio.
Tj. ispravka, procitao sam ja i razumeo sta ti pises, ali svrhu tog napisanog nikako :)

Pozdrav!
 
Camsy je napisao(la):
Kako bi se manifestovala kartica da neuspe da se otkljuca???
Mislim,sobziorm da su softverski drajveri,osatala bi kao 9800SE,znaci ili moze ili nemoze?Nebi doslo do nekog gorenja,rostilja(sta cu sve videti na ovom foruku :mrgreen: ) ili sta vec...????
neuspele kartice proizvode "shakovsko polje"
 
delimir je napisao(la):
...



Pa Mega PC vec ima odlicnu grafiku, sta ce mu FX5900 ;)

Ja sam mislio da uzmem Mega PC sestri da me ne smara vise i da mi ne ubija RAID svakih sedam dana sa igricama :)

Zamisli kombinaciju: fensi Mega PC (ovaj sa testa) + Sony 73HS + Logitech DiNuovo komplet :) Naravno unutra neki black combo, da ne izleti ispod onog poklopca beli nosac diskova ;)

Mozda nije nova Student/Djak konfiguracija, ali lepo bi izgledala :mrgreen:

Ma jok, izgledalo bi lose :mrgreen: Kupi joj onaj Apple G5, sta se stekash :)
 
Jao bre Sale, sta ti pricas? Ako je kod vas bio Radeon 9800 Pro za te pare (a sada ga mozda nema), to je i dalje 270e. Ovu karticu ja mogu da nabavim za 180 svakom ko me zamoli, i zato nemoj da pominjes vise tu cifru od 220. Ni za taj Radeon 9800 Pro od 270 nije placen PP i ti to dobro znas. Realna cena SE-a od 220e je realna kao i ona od 340 za 9800 Pro!
 
Cifru je prvi spomenuo Notax, zato sto je logicno pretpostavio da na svaku graficku karticu koja se prodaje u maloprodaji ide 20% poreza na promet.

A ti ako zelis samo uzmi na sebe obavezu da svakome ko pozeli nabavis tu karticu za 180E, videcemo kako ce Ashley na to da reaguje. Pazi, 180€, kes, svakome! :)

Drugo, otkud ti znas na sta je placen porez a na sta nije ?
Imas 270E, u dinarskoj protivvrednosti ?
Dodji i pazari 9800Pro, ma tebi mozda dam i neki popust ;)

Sta je tu cena kostanja prizvoda, sta je PP, sta je na kraju moja zarada, sta ima tebe da bude briga.

Pozdrav!
 
Pa ne kazem da me je briga, a ti sam znas da bi taj SE mogao da prodajes za 190 i lepo zaradjujes. Ne ulazim u to ko i sta pere i da li pere, niti kako bi to prelamao i cimao se za to (zato sam i rekao "ako me lepo zamoli", pa ne racunam da ce njih 100 sada mene da cima). I nisam rekao - "svakome"! Ne znam sta imas toliko protiv tog SE, sasvim je ok kartica, mada mi mozda jesmo malo u startu to naduvali... Profesionalna deformacija, sta ces...

pozdrav
 
Gde ti vidis da sam ja rekao da je 9800SE koji ide u 9800Pro nije super kupovina ?
Nisam li i sam kupio jednu ? To kao ne znas pa se pravis ludak :)

Pozdrav!
 
Nedjo je napisao(la):
neuspele kartice proizvode "shakovsko polje"

Jel to samo trenutno ili sa njom od tog trenutka mozes da igras samo sah?!? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jel su posledice trajne ili opet postaje onaj stari 9800SE.Jeb***,neznam proceduru otkljucavanja pa pitam?
 
Modujes kartu i ako tih 4 "otkljucana" pipelina nisu ispravna, bilo koji od njih, javljaju se greske u slici, bele kockice ili linije svuda po ekranu, nekome lici na sneg, nekome na sum kao kod TV-a kada nema signala (samo zamisli neku sliku ispod) nekome na sahovska polja.
Ako neki od tih 4 pipelina ne rade, nikada nece da prorade.
Tada ili vracas karticu u 9800SE stanje (normalno i ocekivano) ili imas 9800Pro koji ima ozbiljne probleme sa slikom. Prema licnom izboru. :)
Nista ne gori, crkava kasnije ili slicno. Niti ce neki pipeline da se popravi. Kako radi odmah, tako ce i da radi i ubuduce.

Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno