Šta je novo?

cisco z8398 - sbb HD DVR

bata87

Slavan
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruke
2,266
Poena
229
Danas bio da potpisem ugovor za HD kod sbb-a i doceka me iznenadjenje jer vise nemaju klasicnih HD resivera vec za istu cenu dobijam ovaj Cisco z8389 HD DVR.
Da li neko poseduje ovaj uredjaj? Kakav je inace i kako se pokazao sa ovim HD SBB kanalima?

Da veoma me znaima - cemu sluzi onaj usb prikljucak (da li moze da se poveze i ext HDD i pustam filmove sa njega ili sluzi samo za update sw-a?)

Kao i onaj Lan prikljucak? Da li mogu da povezem sa svojim komp-om i kako se u ponasa? Da li mogu videti celokupan sadrzaj ugradjenog HDD-a, prebacivati snimke sa njega, kao i prebacivanje fajlova na isti?
 
USB ne služi ničemu odnosno for future use, LAN je tu jer taj receiver ima integrisan modem pa teoretski možeš da ga koristiš i za izlazak na net ili da povežeš drugi receiver (teoretski) i koliko ja znam ne možeš prebacivati snimke sa njega odnosno čak i da iščupaš njegov hard mislim da opet ne bi ništa uradio.
 
Hvala na odgovoru... A taman se obradovah da bi mogao da iskoristim kao neki storage :)
Nadam se bar da ne pravi probleme u toku rada :D
 
Za iste pare dobijes mogucnost,snimanja programa sto i nije lose.kvalitet hd kanala je odlican ,osim nekih sport klubova ,koji nemaju celodnevni hd program,i kao sto rece ljubanve,na usb i hard zaboravi.
 
Hvala na odgovoru :) Moram da pitam jos i ovo, posto jos uvek nisu dosli ovi iz sbb-a da mi namontiraju :( jel ima mogucnost da se podesi tajmer kada da snima, pretpostavljam da ima, ali za svaki slucaj :)
 
Naravno da ima, i to je jedini nacin da se nesto programira, jer snimanje iz EPG-a ne radi... Kada si ti narucio taj resiver, rekose da je nestasica svih resivera? Javi kada ga dobijes.
 
U sredu ili utorak (prosle nedelje)... U cetvrtak me prikacili na kablovsku (jer sam bio iskljucio u toku leta) - a danas me zvali iz SBB-a, sutra u pola 11 dolaze da mi namontiraju resiver. Vise informacija sutra :)
 
Pitaj montera ako mozda zna (posto guske u call centru nemaju pojma), da li ce od proleca kako najavljuju novu digitalnu platformu koja ce biti DVB-C2, menjati postojece HD i DVR resivere ili su oni sposobni da emituju i ovaj signal.
 
Evo sta pise na njihovom sajtu.

Ovo je najjači model digitalnog prijemnika koji, kao i prethodni, ima mogućnosti prikaza HD i SD kanala sa podržanim rezolucijama slike 576i, 576p, 720p, 1080i. Podržava VOD i PPV servise i ima EPG do 7 dana unapred. Ima anteski RF ulaz a od izlaza: HDMI, komponentni i kompozitni video, S video, dupli audio stereo izlaz (4xRCA), SPDIF audio i dupli Ethernet izlaz. Ovaj digitalni prijemnik ima ugrađen kablovski modem i tjuner koji omogućava gledanje više kanala odjednom (Picture In Picture) ili gledanje i snimanje dva različita kanala. Zahvaljlujući ugrađenom hard disku od 320 GB, moguće je pauzirati live video (timeshifting) u trajanju do sat vremena ili snimanja željenih emisija (direktno ili izabrane iz EPG-a). Na hard disk ukupno može da stane do 175 sati SD snimaka ili 45 sati HD snimaka.
 
Ako uvode DVB-C2 sasvim sigurno ce morati da zamene sve resivere (osim ako nekako ne emituju paralelno DVB-C i DVB-C2 :D ). Informacija koju sam ja dobio u njihovom korisnickom servisu, jeste da nekad od proleca HD postaje osnovna ponuda (znaci umesto ove najosnovnije D3 digitalne televizije dolazi HD i zamenice svima digitalne resivere sa HD resiverima) - nisu spominjali DVB-C2... Naravno znajuci koliko su informisani, veoma je moguce da ovo nije uopste istina :)
U svakom slucaju pitacu sutra montera, pa javljam
 
evo inace spec ovog resivera LINK Definitivno ne podrzava DVB-C2.
E sad vidim ovo za USB (The USB 2.0 high-speed data port provides a 480 Mbps output for connection to devices such
as external hard drives. USB support requires additional middleware and application support.)
Od tih dodatnih aplikacija koje ovo omogucavaju ocigledno nema nista :)
 
Vidim 2 lan na 8398 modelu, dok na 4398 ima jedan. Interesuje me da li su to noviji modeli ili jednsotavno 4398 nema mogucnost povezivanja vise risivera na isti paket (pretplatu).
 
Dođe mi da namerno spržim ovaj moj običan HD receiver koji plaćam 200 dinara mesečno i da dobijem kao zamenu taj sa dva tjunera i hard diskom ;)
 
Bio jutros monter da prikaci HD :) pitao sam za DVB-C2 i nema pojma, kaze da niko to nije ni spomenuo njemu i da misli da nema nista od toga na prolece jer bi se culo bar za to. Mada ko ce ga znati :)
 
Cekaj jel si na kraju dobio HD ili DVR resiver po ceni od 200din na mesecnom nivou? A to sto nema pojma moglo se i ocekivati, oni u Kralja Petra nisu znali 5 dana pre povecanja brzine neta, da ce ih zaista povecati. Nista nismo mogli ni da ocekujemo ni od podizvodjaca koji cak i ne rade u SBB-u...
 
DVR :) upravo sad snimam film na HBO HD, a gledam Man City - Chelsea na SK-u ;) zadovoljan za sada... E da, ima veoma dobar audio output ovaj Cisco - bar mi se tako cini
 
Bilo bi zanimljivo kad bi znao nekog ko ima HD risiver sa npr samo HD paketom i da povezete preko lan tvoj i njegov risiver. Da li ce ona multi tv opcija omoguciti gledanje HBO paketa na drugom risiveru?
 
Narode, da li moze neko da mi odgovori. Ako ne, da li je neko voljan da isproba:
Pretpostavljam da svi imate povezan risiver sa TV preko HDMI. Vidim da Cisco risiver ima i SVideo izlaz (ne pominje se "RGB" sto valjda znaci da nema). Kakva je slika HD kanala preko SVideo izlaza? Da li je losija, NE OD HDMI, NEGO OD SD KANALA?
Zasto mi je to vazno? Zato sto ja koristim i DVR (digitalni video rekorder) koji (naravno) nema HDMI ulaz.
Zasto pitam takvu glupost? Kako moze slika na HD kanalu da bude losija nego na SD kanalu?
Imam satelistki risiver. Postoje stanice koje emituju i HD i SD, na dve frekvencije, kao napr. Arte, ZDF itd. Kada se gleda HD verzija preko SVideo ili "RGB" izlaza, slika je ubedljivo losija nego ako se gleda SD verzija. Prave linije postaju testeraste itd. Steta, i pritom nemam pojma da li je to karakteristika svih HD risivera ili samo ovog mog (Kathrein UFS910)?
 
@petru
Ne razumem se nesto posebno u tematiku, ali meni ovo sto si opisao sasvim ima smisla. Propusna moc tih prikljucaka je manja nego HDMI, a HD signal nosi vise informacija te otud losija slika... Jednostavno kontam da nije predvidjeno da se na taj nacin povezuje...

Da li je neko probao ono sto je vladag predlozio?

Ja sam pre par meseci hteo da uvedem digitalnu SBB, ali sam na kraju odustao kada sam skontao da uzimanjem nekog dodatnog paketa taj paket moze da se emituje samo na jednom risiveru, a ne i na ostalim. Sto mi je bilo stvarno previse, jer bih placao na cenu odrzavanja i koriscenja interneta i rentu za dva risivera, minimum, i onda jos HBO ili jos po koji paket duplo kako bi oba risivera imala isti programski sadrzaj.
 
I ja u Nišu danas dobio DVR (Z8398) po ceni "običnog" HD risivera jer ih nemaju na stanju. 200din mesečno održavanje i 2000din ugradnja. Sutra stiže pa javljam utiske. Trenutno koristim SD D3.
 
Meni nije jasno ako uzmem jedan HD paket, npr Sport Klub HD, koji kosta 200 din mesecno, da li moram da placam DVR (ili HD) risiver 200 din mesecno + taj HD paket 200 din mesecno?
Cena za ugradnju nije problem, samo me zanima da li to znaci da cu placati 400 din da bi gledao hd kanale?
 
Zato što je monopolistička i lopovska firma a država srbija nema udruženje potrošača. Pa nebi uvaljivali krš rezoluciju kao digitalnu televiziju ili ovu nebulozu kupiš hd pakete ali nemožeš da ih gledašu toj rezoluciji ako nekupiš i tj iznajmiš odgovarajući risiver
 
HD DVR USB....

LJudi jel moze da se prikljuci externi hdd ili flesh na usb ulaz?
I jos nesto me zanima,....jel moze da se iskopira nekako preko tog usba materijal sa njegovog harda na moj ili na flesh?
Hvala pozdrav
 
A da li je neko koristo pozadi mrezni ulaz moxda i ako jeste koja je svrha....cemu sluzi?
hvala :)
 
Samsung televizori koji imaju Ethernet (LAN) port, mogu se relativno jednostavnom instalacijom softwer-a na računaru i samom televizoru, povezati tako da menjate kanale direktno sa računara. Takođe, postoji aplikacija i za Android, tako da i telefon može imati ulogu daljinskog.
SBB D3 Go, uopšte nije loša funkcionalnost, baz zbog mogućnosti brzog tabelarnog pregleda sadržaja.
Međutim, ovo je trenutno nemoguće izvesti na eksternom D3 STB uređaju.

Da li postoji mogućnost da se na neki način Ethernet (LAN) priključak iskoristi za promenu kanala na D3 STB?

Druga opcija jeste da se umesto eksternog STB, koristi CI kartica i već postojeći mehanizam samog TV-a?
 
Jel moguce fleshovati video codec, naime ja imam problem sa emitovanjem sadrzaja snimljenih sa hd kanala, seckaju i nemogu da se gledaju. A drugo pitanje jel bas ne postoji nikakav nacin da se sadrzaj sa hard diska prebaci na racunar. A trece je imam problem da moj samsung led tv podesim na daljinski, jednostavno ni jedan od codova ne radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno