Šta je novo?

Cisco NSS2000 - potreban firmware

homer_nvfreak

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2006
Poruke
80
Poena
310
Pozdrav.

Potrebna mi je mala pomoć, tj malo veća pomoć. Pokušavam da nađem firmware za Ciskov NAS NSS2000. Cisko više nema firmware pošto su ga obrisali, njihova podrška me upućuje na Linksys, a onda me Linksys upućuje na Cisco i tako u krug.
Firmware mi treba jer mi NAS javlja da je firmware na NAS-u oštećen, kako se to desilo ne znam, samo hoću da uradim update firmware pa da vidim da li će proraditi.

Bio bih Vam zahvalan na bilo kakvoj pomoći.
 
Jesam, probam sam reset i onda mi je javio da je firmware oštećen (corrupted).
 
Fajla nema nigde, NSS2000_FW_1.21.0.tar.gz, ni 20.1, a ni 13. Sećaš li se možda koji je originalni bio? Jedino tako, ako ga neka dobra duša okačila negde. Cisco digao ruke i pobrisao sve. Sigurno ih zakup servera za tih 20-ak MB košta mnogo.
 
Pretražio sam uzduž i popreko. Pisao na Ciskovom forumu, niko nije odgovorio, sem moderatovog generičkog odgovora. Našao sam za NSS4000 i 6000, a za 2000 nijedna dobra duša nije okačila.
Na žalost Cisco škrtari na MB.
 
I ja isto. Gledao sam i na Linksys i na Belkin sajtu, nema baš ništa. Kako su ti namešteni diskovi unutra? Da probaš sa nekim linuksom to da povadiš ako ti treba?
 
Podaci su sačuvani, tj prebačeni na novi NAS. Ovaj samo želim da osposobim, da mi radi kao backup sa novog NAS-a.
U svakom slučaju hvala na pomoći.
 
Onda laganica. Nemam pojma kakav je taj, ali ako imaš vremena i volje, probaj da mu nađeš serijsku vezu, pa da vidiš šta se dešava. Iskreno mi je malo glupo da mu je firmware otišao, pre bih rekao da se zaglupeo sa nekim postavkama. Ali ko zna? I da znaš, nema boljeg NAS-a nego ručno pravljenog. :)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Crapatalk
 
Mali update. Uspeo sam preko serijskog porta da očitam šta se dešava. Ne može da uključi oba hdd i samo frizuje.
Zadnjih par linija
PHY OUI: 2f Model: a Rev: 2
Found BROADCOM BCM5481 phy device
Rx NAPI supported, Tx Coalescing ON
eth0: port 0 with MAC address 00:22:6b:1a:0a:aa
Board Hardware Revision: 4
libata: Powering drive 1 (gpio 8)
libata: Powering drive 2 (gpio 9)
system freeze!

Kada izvadim jedan hdd odmah proradi bez problema, sem što radi u degraded modu

Inače se vidi par kondezatora koji su se malo naduvali tako da sam ubeđen da je to problem.
Sledeća stvar je zamena kondezatora, tj videću da li se isplati to raditi.
 
Nazad
Vrh Dno