Šta je novo?

Cisco EPC3925

Pa pogledaj na samom ruteru verziju, pogledacu ja sutra, mada ako ti je verzija fw-a ista stvarno mi sad nista nije jasno..
 
Stoji i meni HW 1.0

Factory ID: F2

Manufacture date: 9/13
 
Prava enigma jbte..mozda jos nisu pustili tu opciju za tvoju grupu, jbem li ga vise
 
Pretrčah temu malopre i nisam video da se pominje rešenje za problem sa whatsappom i sličnim app.
Plus ne funkcioniše mi ni pushbullet kada sam na wifi kući, sve dok ne uđem u app u uradim refresh.
Nije radilo ni na androidu 5.1 ni sada na 6.

Probao sam na 4 druga rutera i na njima radi.

Imam neki stari tp link, pa ću probati sa njim da premostim problem, ali mnogo mi ide na živce.
Jel postoji šansa da od SBB dobijem neki drugi modem?
 
Koliko je meni poznato bar po pisanjima drugih, mozes ali su navodno male sanse jer ne zele da daju..mozes AP da nakacis na njega ili ako imas ovu ip pass through opciju mozes sa njom da pokusas i da nakacis drugi ruter
 
Da li sam dobro razumeo oko ovog podesavanja ip pass trough opcije:

- imam kombinaciju Cisco EPC3925 (sa iskljucenim wireles-om) i TP-Link WR740N wifi router, povezani WAN na WAN

- u Cisco EPC3925 iskljucim dhcp server, u ip pass trough opcije ubacim WAN mac adresu iz TP Link-a, restart i to je to?

U poslednje vreme internet se povremeno gubi, pomaze da restartujem EPC3925, jos je neko o tome pisao...
 
Poslednja izmena:
Mislis lan na wan, posto epc 3925 nema wan port...koliko mi se cini mac adresu rutera upises u ip pass through i onda prikacis kabl na njegov wan port i dalje sve normalno
 
Mislis lan na wan, posto epc 3925 nema wan port...koliko mi se cini mac adresu rutera upises u ip pass through i onda prikacis kabl na njegov wan port i dalje sve normalno

lan na wan, da, da...

u TP-Linku imam mac adrese i za lan i wan, ja uneo obe...

videcu da li ce sada da zabada internet
 
Aha, pa onda stavi za wan jer ces njega povezati na HG..ne treba ti za lan
 
Isto mi F2 ali je date 11/13

Ovo je citat iz onog help menija kada kliknes desno:

Allows the user with network administrator access to designated MAC addresses of CPE devices in the private LAN network to be assigned public IP addresses instead of private IP addresses.

Note: This link is displayed when the user enters the Network Administrator User Name and Password. This link is not displayed during normal user access.

Click the Save Settings button to apply your changes or the Cancel Changes button to cancel.

Jesu li ti iz SBB-a dali neku drugu sifru mozda?
 
Da li neko zna sta bi moglo da bude problem, vez mi puca na svakih pola sata i vraca se nakon 10-15 sekundi? To se desava zadnjih par meseci. ranije je sve radilo ok. Parametri su ok, i downstream i upstream tako da nije do toga. Bezicni interent ne koristim uopste iako mi je wlan ukljucen ako je to uopste bitna informacija. Ima li neko ideju?
 
Pa ako je zicno, jesi li proverio sa drugim racunarom i jesi li kabl setao medju sad dva porta na Hg-u..port 1 i 2? Mozda imas problema sa mreznom kartom...ako i na drugom racunaru ima istih problema onda moze biti problem do samog EPC3925
 
Imam 4 porta, bio mi je ustekan u port 3. Nemam drugi racunar. Sta je Hg?
 
HG је ово из наслова теме. Пребаци на порт 1 или 2 па пробај.
 
HG је ово из наслова теме. Пребаци на порт 1 или 2 па пробај.

Ok, probacu pa javljam utiske. Inace, ne znam da li je bitno spomenuti, ali ako u isto vreme skidam neki torent i surfujem, u 99% slucajeva bas onda dolazi do prekida veze. Ovaj moj modem nije najnoviji, nego bas EPC3925. Da li postoji port koji nije predvidjen za net ili je svejedno? Cini mi se da sam nedavno cuo da od skoro neki portovi nisu za net ali provericu prvo sa promenom na drugi port.
 
Од скоро су само портови 1 и 2 за интернет. Није исто ако кажеш да се веза прекида (баш) на пола сата или у некој комбинацији. Да ли се тада гаси диода за тај порт тј реконектује или не видиш неке промене?
 
Hvala ti za informaciju za portove 1 i 2, nisam znao! Kad se veza prekine, gase se sve diode, i za power i ostale pa se polako pale, tj pocnu da blinkaju i uspostavi se veza. Najcesce se prekida u kombinacijama sa torretnima ali i kad se rade vide stvari istovremeno, tipa, torrenti i skype.
 
Moguce da je problem do HG-a...probaj i sa drugim racunarom, ako mozes, da eliminises problem do svoje mrezne karte
 
Evo od kako sam prebacio na port 1 vec nekih 20-tak minuta sve radi ok, i torrenti i surf u kombinaciji, Videcu jos malo da istestiram, moguce da je zaista do porta.
 
Nije nemoguce..u proteklih par meseci su portove 3 i 4 prebacili da opsluzuje njihove one d3 uredjaje valjda i ostavili samo portove 1 i 2 za internet i racunare
 
Ne vredi, isto se desava i kada stavim na port 1 ili 2, i dalje puca veza, ne bas na pola sata ali izdrzi najvise sat-dva bez pucanja. Moracu da zovem njihovu podrsku.
 
Poslednja izmena:
Ако се у тренутку прекида гасе па после блинкају диоде на HG, онда уређај губи долазни сигнал па ако си сигуран да није до твојих каблова (од улаза па до уређаја) тј немаш неки лабаво намештен конектор или ниси негде добро згазио кабл, онда пријави проблем јер је он негде од тебе до чворишта.
 
Ovo je najverovatnije.
Inače, ja sam uzeo stari ruter, stavio WRT na njega, povezao ga i sada mi sve na mobu radi savršeno.
Taj tp link mi služi samo kao AP, dok Cisco i dalje radi kao DHCP server (na njemu su desktop i nas).
 
Danas sam zvao podrsku i objasnio, rekli su da ja ruter imao za godinu i nesto svega 37 prekida sto je zanemarljivo. To je nemoguce jer ja ovo sto mogu da primetim dok sam kuci u toku dana, a to je 5-6 sati, je da se veza izgubi bar 5-6 puta dnevno. Nekad se signal vrati posle 30 seca nekad mu treba par minuta. Video sam na ostalim forumima da uTorrent koce da ugusi tj. da prekine net zbog broja konekcija,i to na jeftinijim ruterimna, sto je kod mene slucaj pa sam limitirao konekcije maksimalno moguce,samnjio upload i download ali ni to nije pomoglo, tako da je verovatno cvoriste, sto je najgora varijanta, zato sto znajuci koliko su kod mene agilni u smislu podrske, ne ocekujem tako brzo resavanje problema.
 
Nemora da znaci da je cvoriste problem... moguce da bude i pre cvorista, ako dolazi da poda signala zbog losih veza itd... ja bi licno ostavio 24h ping test ka sbb-u ili googlu i tu statistiku (screenshot, vremena kad tacno nestaje net i koliko dugo...) okacio na njihov forum i onda ih tek kontaktirao... meni je ovo resilo nestbilnost veze pre 4 godine
jer kad su prekidi signala kraci ruter se ne rekonektuje i jedino je gubitak ping-a vidljiv, generalno oni iz centra mogu nagledat tvoj modem 24h i tako videt svaki prekid ali to nadgledanje oni sami moraju da ukljuce/iniciraju!
 
Poslednja izmena:
Par dana mi je ruter bio skinut sa mreže. Kada sam ponovo povezao, nema protoka, lampica online ne svetli iako telefon registruje wireless. Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude?

Evo screenshota sa telefona.
 

Prilozi

  • ruter.jpg
    ruter.jpg
    267.9 KB · Pregleda: 125
Pa nema signala
 
Nazad
Vrh Dno