Šta je novo?

Ciji konkretan model 42" 3D Smart TV-a izabrati?

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,198
Poena
395
Znam da je ovakvih milion tema (citao sam ih dosta, kao i ovu sticky iznad), ali pitanje je malo opsirnije, tj. sa vise opcija:

1) LG 42LB700V
2) Samsung UE40H6500
3) Sony KDL-42W705B/Sony KDL-42W706B
4) Sharp LC-42LE771EN/Sharp LC-42LE761E
5) Philips 42PFL5008K/12
6) Panasonic TX-42AS650E

Namjena: gledanje FullHD/HD filmova, gledanje utakmica (IPTV), Skype/YouTube i hocu malo 3D da isceifim (Sony ga nema, jer je 3D model preskup - znaci nije mandatory). I takodje, da ima normalan softver, koji ne bug-je...

Kom proizvodjacu se prikloniti - ko ima najbolji panel, ko najbolji softver i ostatak hardvera?
LG mi je favorit, ali kruzi prica o katastrofalnoj crnoj boji (za vecinu njihovih modela, ako ne i sve)!
 
Samsung ili Panasonic.Ako kupujes u radnji mozda pre Panasonic zbog 5 godina garancije.Oba imaju dobre panele s tim sto je samsungov smart ipak ispred ostalih.
 
Hvala na savjetu.

Smart mi nije puno bitan, stavise, ali garancija od 5 godina mi je itekako bitna. Takodje, Samsung je ubjedljivo najskuplji a i 40-ka je (ne kazem da 2" puno znace u praksi, ali opet...).
Izmedju ta dva - Panasonic mi djeluje bolji izbor. Cije panele koristi (pravi svoje ili posudjuje)? Kakav mu je softver (da li je pristojno brz, user-friendly i sl.)?
 
Poslednja izmena:
Znam da je ovakvih milion tema (citao sam ih dosta, kao i ovu sticky iznad), ali pitanje je malo opsirnije, tj. sa vise opcija:

1) LG 42LB700V
2) Samsung UE40H6500
3) Sony KDL-42W705B/Sony KDL-42W706B
4) Sharp LC-42LE771EN/Sharp LC-42LE761E
5) Philips 42PFL5008K/12
6) Panasonic TX-42AS650E

Namjena: gledanje FullHD/HD filmova, gledanje utakmica (IPTV), Skype/YouTube i hocu malo 3D da isceifim (Sony ga nema, jer je 3D model preskup - znaci nije mandatory). I takodje, da ima normalan softver, koji ne bug-je...

Kom proizvodjacu se prikloniti - ko ima najbolji panel, ko najbolji softver i ostatak hardvera?
LG mi je favorit, ali kruzi prica o katastrofalnoj crnoj boji (za vecinu njihovih modela, ako ne i sve)!

Izaberi ovaj pod 3. Sony. Odlican TV. Uniformnost mu je odlicna. Nije panel prosaran kao kod Samsunga i LG-ja, posledica pozadinskog osvetljenja. Interni player zna da stuca ali i za to ima leka. Eksterni media player ili veza sa PC-jem. Kvalitet slike SD, HD odlican(sto ti je najbitnije). 3D kratkog daha. Ne potrebna dodatna oprema, al ajde. Ako ces na LG LB650 best buy, a ako ces na Samsunga H6400 isto best buy. Sharpovi televizori imaju odlican kvalitet slike ali im je meni komplikovan nije bas user friendly. Dizajn prosecan. Panasonic AS650 (uzmi u obzir i AS640) odlican kao i Sony. Ne postoji savrsen TV. Kao i android telefoni tako i smart televizori znaju da zakucaju povremeno. Cini mi se sa novim update-om da sporije sljakaju. Najbolje odes u radnju vidis koji ti najvise prija oku, slika, dizajn, isprobaj smart aplikacije i kupuj. Ne treba covek da bude rob stvarima. Srecna kupovina
 
karnot, fenomenalan post, jako puno informacija si mi dao, veeliko hvala!
Sve sam blizi Sony-ju ili Panasonic-u... Fokusiracu se na njih, a bacicu pogled u radnji i na Sharp.

I niposto mu necu biti rob, koji god da izaberem. ;) Neka radi posao i ja zadovoljan. :) Hvala!
 
Evo samo da napisem da sam se na kraju odlucio za Sharp LC-42LE771EN.

Pogledao sam reprodukciju slike za vecinu navedenih modela prije kupovine...
Panasonic nazalost uopste nisam nasao ni kod jednog prodavca. Sledeci pik je bio Sony, zaista odlicna slika (tada mi je bilo jasno zasto je vecina savjeta isla za Sony), fin dizajn, ali na W7 seriju nisu davali pet godina garancije, nego dvije. Uzeo sam u razmatranje jos i Sharp i odusevio se slikom. S obzirom da je imao i pet godina garancije, izbor je pao na Sharp!

Prvi utisci:
Pozitivno - inicijalne postavke sasvim zadovoljavajuce, jako robusna izrada (kompletan od aluminijuma, cini mi se), tanak, fenomenalna slika (boje zive, crna nije losa, mada nisam bas iskusan da o tome sudim), dobija se dodatno neki Airmouse daljinac (pored standardnog) - to je varijanta LG-evog MagicRemote-a - ne radi bas nesto sjajno, ali zanimljiv je... Fenomenalan 3D, na prvi pogled bar (idu 4 para cvika za pasivni 3D), softver nije uopste komplikovan.
Negativno - nije nesto pretjerano lijep, ali sasvim pristojnog izgleda, klasika (ali ovo i nije mana, jer je svakako ljepsi od vecine modela u prodaji, mada to i nije bitno koliko kvalitet slike). Sto se tice same slike, na nekim scena imam isijavanje na desnoj ivici (ne znam kako se to strucno zove) - vjerovatno posledice edge LED osvjetljenja (zanimljivo je sto se ne vidi uvijek na svim scenama, cak i ako su iste boje slike u pitanju). Softver malo bug-uje, stuca, ali je solidne brzine kad radi (bar po ocjeni mog drugara koji ima LG iz 2012. - 42LM660S).

To bi bilo to ukratko, hvala jos jednom na savjetima.
 
Evo samo da napisem da sam se na kraju odlucio za Sharp LC-42LE771EN.

Pogledao sam reprodukciju slike za vecinu navedenih modela prije kupovine...
Panasonic nazalost uopste nisam nasao ni kod jednog prodavca. Sledeci pik je bio Sony, zaista odlicna slika (tada mi je bilo jasno zasto je vecina savjeta isla za Sony), fin dizajn, ali na W7 seriju nisu davali pet godina garancije, nego dvije. Uzeo sam u razmatranje jos i Sharp i odusevio se slikom. S obzirom da je imao i pet godina garancije, izbor je pao na Sharp!

Prvi utisci:
Pozitivno - inicijalne postavke sasvim zadovoljavajuce, jako robusna izrada (kompletan od aluminijuma, cini mi se), tanak, fenomenalna slika (boje zive, crna nije losa, mada nisam bas iskusan da o tome sudim), dobija se dodatno neki Airmouse daljinac (pored standardnog) - to je varijanta LG-evog MagicRemote-a - ne radi bas nesto sjajno, ali zanimljiv je... Fenomenalan 3D, na prvi pogled bar (idu 4 para cvika za pasivni 3D), softver nije uopste komplikovan.
Negativno - nije nesto pretjerano lijep, ali sasvim pristojnog izgleda, klasika (ali ovo i nije mana, jer je svakako ljepsi od vecine modela u prodaji, mada to i nije bitno koliko kvalitet slike). Sto se tice same slike, na nekim scena imam isijavanje na desnoj ivici (ne znam kako se to strucno zove) - vjerovatno posledice edge LED osvjetljenja (zanimljivo je sto se ne vidi uvijek na svim scenama, cak i ako su iste boje slike u pitanju). Softver malo bug-uje, stuca, ali je solidne brzine kad radi (bar po ocjeni mog drugara koji ima LG iz 2012. - 42LM660S).

To bi bilo to ukratko, hvala jos jednom na savjetima.
Samo nek te srecno i dugo sluzi.
 
Nazad
Vrh Dno