Šta je novo?

Chieftec kuciste i problem sa vibracijom

Ryo

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
1,288
Poena
350
Imam Chieftec kuciste iz potpisa, i izuzetno me nerviraju vibracije koje hdd prenosi na kuciste.
Odavno sam se zanimao kako da eliminisem vibracija, ali nikako nisam imao vremena da se zezam s tim.
Posto sam resio sada da zavrsim s tim, imam par pitanja oko metoda uklanjanja vibracija.

Ovaj sistem sa prve dve slike mi se cini kao najelegantniji, ali ne znam kako su pricvrsceni ovi sundjeri (srafovima verovatno?) i gde da nabavim takav sundjer.

Druga slika, ovo se cini kao najjednostavnije, ali se plasim da hard ne sklizne kad pomeram kuciste s obzirom da nije pricvrscen?

I ako je neko imao iskustva koje je od ova dva resenja efikasnije, ili da li mozda postoji neko bolje?

btw WD640 jos nije montiran, u racku je, tako da je sada u kucistu samo Maxt250, koji ce kasnije biti zamenjen sa WD640.
 

Prilozi

  • 120372.jpg
    120372.jpg
    142.1 KB · Pregleda: 124
  • 120373.jpg
    120373.jpg
    174.1 KB · Pregleda: 164
  • DSCN5918.jpg
    DSCN5918.jpg
    134.3 KB · Pregleda: 146
Ja sam to resio tako sto sam kupio cooler master 690 :)
 
Ja sam imao isti problem sa Chieftec kucistem. Vibracije su se prenosile na sto i zvuk se u pravilnim vremenskim intervalima pojavljivao i nestajao. U kucistu imam 3 harda, dva od 320GB i jedan od 500GB. Problem sam resio stavljanjem 500-tke u sendvic izmedju dve 320-ke. Nemam vise tih periodicnih vibracija.
 
ja imam problem sa tim vibracijama,
ali kod mene je problem do hdd 3200aaks,
cak sam promenio dva modela ali isto se desava,
jedino 3200aaks sa jednom plocom ne pravi te vibracije,
a porblmen sam resio tako sto sam policu na kojoj
se nalazi kuciste odvojio od stola,
i tih periodicnih vibracija vise nema,
po mom misljenju sam tim odvajanjem sam
da tako kazem ubio zvucnu kutiju.
 
Chieftec kucista su gora od većine kineza po pitanju pojačavanja buke hdd. Dva hdd koja se nisu čula u kinezu, u chieftec kucistu deru. Strasno i sramota !
 
Kad si glup aladine sta da ti kazem? :D
Od kada sam ugradio tockice u Chiftec nema vise tih vibracija, plus mozete stranice kucista, na mestima gde se zatvaraju da podglavite malim parcetom sundjera i tu zavrsavate s tim.
Ja nisam imao takvih problema sve dok mi teg od 17 kg nije pao na kuciste, onda se malo razdrndalo, ali evo sada kao sto rekoh nema vibracija, da mi nije bucan vent na napajanju bilo bi necujno kuciste.

PS/ Ne verujem da ima mnogo kucista koja bi prezivela dvorucni teg od 17kg u punom zamahu, a da se to posle ne primecuje. :D
 
Poslednja izmena:
Chieftec kucista su gora od većine kineza po pitanju pojačavanja buke hdd. Dva hdd koja se nisu čula u kinezu, u chieftec kucistu deru. Strasno i sramota !

Chiefteci nisu baš najsrećnije rešenje što se tiče tišine i vibracija HDD-ova, ali ovo za kineze ne stoji nikako. Veći nedostatak po meni je to što bez hirurških zahvata ne možeš staviti intake 12 cm ventilator iza prednje maske, a i kada uspeš da ga utrpaš nesrećni kavez za diskove blokira strujenje vazduha.
 
Chiefteci nisu baš najsrećnije rešenje što se tiče tišine i vibracija HDD-ova, ali ovo za kineze ne stoji nikako. Veći nedostatak po meni je to što bez hirurških zahvata ne možeš staviti intake 12 cm ventilator iza prednje maske, a i kada uspeš da ga utrpaš nesrećni kavez za diskove blokira strujenje vazduha.

Al' zato HDD 'ladan ko spricer 26-29C :D

Evo slika sa tockovima i jedna stara cisto da se vidi gde je bila maska fabricki namestena.
 

Prilozi

  • Chief1.jpg
    Chief1.jpg
    97.9 KB · Pregleda: 94
  • Chief2.jpg
    Chief2.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 79
  • chief3_origmaska.jpg
    chief3_origmaska.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Kad si glup aladine sta da ti kazem? :D
Od kada sam ugradio tockice u Chiftec nema vise tih vibracija, plus mozete stranice kucista, na mestima gde se zatvaraju da podglavite malim parcetom sundjera i tu zavrsavate s tim.
Ja nisam imao takvih problema sve dok mi teg od 17 kg nije pao na kuciste, onda se malo razdrndalo, ali evo sada kao sto rekoh nema vibracija, da mi nije bucan vent na napajanju bilo bi necujno kuciste.

PS/ Ne verujem da ima mnogo kucista koja bi prezivela dvorucni teg od 17kg u punom zamahu, a da se to posle ne primecuje. :D

Kakve veze imaju točkići sa tim što kućište pojačava vibracije Hdd, to bi možda imalo efekta na podu međutim ukoliko bi kućište stajalo na stolu ali onda mu ne trebaju točkići. Ovo se odnosi na prenošenje vibracija na ravne plohe i njihovo pojačavanje a kućiše i dalje svira svoju pjesmu. Da rezimiramo ovo je po defaultu (bez bilo kakvih modova). Ne lupaj !
 
Kakve veze imaju točkići sa tim što kućište pojačava vibracije Hdd, to bi možda imalo efekta na podu međutim ukoliko bi kućište stajalo na stolu ali onda mu ne trebaju točkići. Ovo se odnosi na prenošenje vibracija na ravne plohe i njihovo pojačavanje a kućiše i dalje svira svoju pjesmu. Da rezimiramo ovo je po defaultu (bez bilo kakvih modova). Ne lupaj !

Hahaha, ih nemoj se nervirat :D Pa, Chieftec nije Chieftec ako ga malo ne modujes, i ne stavis na pod. :)
 
Ja sam stavio GUMU (bilo kakvu, moze i gumica, samo lepo da se isece) izmedju HDD kaveza i kaveza za CD! Na onom levom delu!
 
Samo da kazem sta sam uradio :)
Poslusao sam OCz-a, i uradio nesto slicno kao BaneNS.
Samo sam umesto onih veza upotrebio lastis. Prenos vibracija je smanjen bar 80%, medjutim i dalje se oseti pomalo vibriranje na onim stubicima koji nose hardove.
Problem je delom u tome sto sam lastis bas zategao, a i ovaj Maxtor stvarno vibrira ko lud. Kad budem ubacivao WD, malcice cu olabaviti lastis, a i verujem da mnooogo manje vibrira.

Kavez mi se nikako nije svideo, a promena kucista - siiiigurno, ali u nekom drugom zivotu :D

I slazem se sa prethodnim postovima, chiefteca definitivno iz stola na pod (pozeljno tepih) :)
 
Ne svidja mi se (ma koliko to deluje kao idealno) resenje OCz-a iz estetskih razloga, jeste da niko ne vidi sta je unutra ali postavljanje gumice izmedju 'kaveza' za hardove i opticke uredjaje zvuci ok samo sto je cela ta kontrukcija iz jednog dela pa ne znam koliko to stvarno umanjuje vibracije? Ono sto me buni je da se te vibracije nekada pojacaju cak i u mirovanju a nekada ih nema uopste... Ima istine u tome da se sa 3 harda dobija potpuno 'mirno' kuciste, imao sam ranije 2xWD i jedan Maxtor, ona prica da se stavi Maxtor izmedju dva WD-a i vibracija nije bilo, bukvalno stavim ruku na lim i nista... E sada (imam samo Samsung 750GB Spinpoint F1 i ne zelim jos hardova bas zbog tih vibracija), kuciste je na podu, nije tepih nego parket i pored brojnih fanova nocu cuje se onaj tihi, neprijatni zvuk vibracija... da ne pominjem dodir rukom na lim sa desne strane u visini harda... jos jedno pitanje, cemu 120mm napred kada Chieftec ima taj kavez sa mogucnoscu postavljanja do 3 fana koji bocno duvaju direktno i prave mnogo veci protok od tog napred kome smetaju same resetke kaveza?

Ko od vas ima te bocne fanove i kako ste ih pricvrstili? Kod mene su na onim gumenim, antivib 'srafovima' i to je mozda glavni problem, bocna stranica kada se zatvori naleze na te gumice i rukom kada pritisnem to mesto vibracije prestaju... ne znam vise sta je pametnije? Skinuti bocne fanove sa tih gumica da ne dodiruju stranicu ili...
 
Nazad
Vrh Dno