Šta je novo?

ChatGPT postaje lenj i govori korisnicima da sami reše svoje zadatke koje mu zadaju

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,489
Poena
1,385
ChatGPT-posao.jpg


ChatGPT postaje lenj i govori korisnicima da sami reše svoje zadatke koje mu zadaju​


Više korisnika žalilo se kako ih popularni četbot kompanije OpenAI upućuje da sami reše zadatke koje mu zadaju, pa deluje da ChatGPT postaje lenj

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...ma-da-sami-rese-svoje-zadatke-koje-mu-zadaju/
 
Да је иоле "интелигентан", ChatGPT би већ сконтао чему служи и почео би да одговара само са: Google yourself, you lazy humanoid!
 
Mnogi ne znaju da kad chat gpt pitaš 2 puta isto pitanje može da se desi da dobiješ 2 različita odgovora.
 
Počinje "enshitifikacija"...
Prvo navučeš ljude na uslugu a onda ukakaš stvari koje nisu zgodne za tebe i počneš da monetizuješ uslugu. A AI sada postaje korporativna i oficijelno regulisana stvar, više nije igračka...
 
I bilo je vec vreme da se ljudi o'lade malo od te trenutne igracke. Preterani hajp za nista narocito. Ubrzana Google pretraga.
 
Sad je već pitanje vremena kada će neka hack grupa da iskopira kod i izbaci svoju narodsku verziju.
 
Primetio sam da je Google Bard dosta bolji u odgovorima, duzi su, temeljitiji, a nakon izbacenog odgovora se mogu i podesavati.
 
Stizu posledice nedavnog otpustanja od strane investitora.
To je kada se pare stave na prvo mesto umesto korisnik.
 
Poslednja izmena:
+1 pre neki dan ChatGPT-u postavim pitanje on mi da odgovor pri čemu mu kažem da je odgovor pogrešan i da pokuša ponovo, on ponovi isto.

Nakon toga isto pitanje postavim Bardu, odgovori slično kao ChatGPT, kažem mu da je pogrešno, i on izgenerise skroz novo rešenje koje je radilo.

Još mi se kod Barda svidja što možeš da biraš da li da bude precizniji ili kreativniji.
 
Nazad
Vrh Dno