Šta je novo?

CF (2 x 7950) na vodi

Svaka cast na rezovima!!!

Moze neki test procesora u Haswell-E OC temi ? :p Fina je to voltaza za 4.8Ghz. Izgleda da su Srbiji zapali losi Batch-evi... Haha

Screen_Shot613.jpg


http://hwbot.org/benchmark/xtu/rank...637&cores=8#start=0#interval=20#coolingType=3

Jedanaesti na svetu nikako ne moze biti los batch ;) I to samo zato sto imam win7. A kad podignem win8 bicu verovatno cetvrti. Jako malo procesora moze da prdje xtu sa vodenim hladjenjem na 4.8ghz Tj svega 14 na svetu za sada.
 
Malo sam bio ironican, bez ljutnje! :)

Super skor na vodi u svakom slucaju sa takvim setup-om hladjenja.
Koji je Batch u pitanju ?
 
Slazem se! :)
A tacan Batch broj ? Cisto radi poredjenja...
 
Nisam ga zapisao. Kad nekom prilikom budem skidao blok pogledacu.
 
Kao sto sam i pretpostvio.... 4. mesto :) Ima tu jos mesta za napredovanje.

Screen_Shot614.jpg
 
Poslednja izmena:
Screen_Shot621.jpg


Ovo je samo brzinski rez bio na 4.5ghz . Odradicu veceras ako sitgnem na 4.6 za 480 gfplsa :)
 
delevic: Na ovu masinu ti si stavio 2x7950 ???

To je greota na takvu masinu.. Ali za rezultat kapa dole :)
 
shta fali?

najbolje da na 6 meseci menja grafike i da svaki put puca pare na nove water blokove, a ove da daje jeftino?

da su neshto napredovali specijalno po pitanju novih arhitektura pa ajd' i nekako.

te dve nasvirane na 1300mhz, koliko mogu za svaki dan, ce da iskidaju nasviranu gtx 980 koja koshta ~600e, a da budu u rangu sa jednom r9 295x2 koja je josh skuplja.
 
Poslednja izmena:
shta fali?

najbolje da na 6 meseci menja grafike i da svaki put puca pare na nove water blokove, a ove da daje jeftino?

da su neshto napredovali specijalno po pitanju novih arhitektura pa ajd' i nekako.

te dve nasvirane na 1300mhz, koliko mogu za svaki dan, ce da iskidaju nasviranu gtx 980 koja koshta ~600e, a da budu u rangu sa jednom r9 295x2 koja je josh skuplja.

Objasnio si :)
 
7950 CF je skroz dobra kombinacija, a tek kada imas ovakve primerke. Sve je demios rekao kako treba :)
 
shta fali?

najbolje da na 6 meseci menja grafike i da svaki put puca pare na nove water blokove, a ove da daje jeftino?

da su neshto napredovali specijalno po pitanju novih arhitektura pa ajd' i nekako.

te dve nasvirane na 1300mhz, koliko mogu za svaki dan, ce da iskidaju nasviranu gtx 980 koja koshta ~600e, a da budu u rangu sa jednom r9 295x2 koja je josh skuplja.

Praise the lord
 
Temperature su ti vec previsoke. Taj ventilator postavi na 100% kad radis testove. A kako se napon podize, to cu ti reci kad postanes HWgurus clan :p odnosno kad predjes na vodu. Ovako bi samo spalio karitcu najverovatnije :)

Hehehe, djavo ne da mira, Sapphire Trixx moze da digne napon +200mV :D Ima li sanse da spalim nesto ako dignem na recimo +150mV ako su temperature pod kontrolom ? I naravno da ubodem dva pci kabla na PSU, jer jtrenutno 8pin i 6pin idu sa jednog kabla ? :)
 
Hehehe, djavo ne da mira, Sapphire Trixx moze da digne napon +200mV :D Ima li sanse da spalim nesto ako dignem na recimo +150mV ako su temperature pod kontrolom ? I naravno da ubodem dva pci kabla na PSU, jer jtrenutno 8pin i 6pin idu sa jednog kabla ? :)

Mozes i na +200mv , vent na 100% i otvori malo prozor. Nema potrebe da ides sa dva kabla ako je iz napajanja ide fabricki kabl 8+6.
 
Pa fabricki kabl, onaj flat, nego kao da mi se grejao nesto ili se ugrejao od vrelog vazduh sa karte ?! Moram ispipati malo nize i bluzu napajanja kada budem vrteo test :) Do koliko valja da se drze VRM i jezgro za max stabilnost, nesto kao da pocnu mnogo a vuku struje ako odu na 100C ? :) Inace, ima li Trixx opciju za dizanje AuX napona, posto mi on treba za dizanje memorije na 1400MHz, bez toga black screen odmah :( Iako je Hynix nece da ide preko 1400MHz uz +31mV na AuX ?
 
Poslednja izmena:
Od toplog vazduga verovatno. Normalno je ako karta povuce vise struje da se kabl malo zagreje. Ali ne bi smeo da bude vruc. Za najstabilniji klok sto niza temperatura. Do 25c :) A ovako ne bi vrm trebalo da prelazi 65-70 , a gpu 45-50. One smeju da idu i preko toga ali osetno narusavaju stabilnost. Cudi me za memoriju da se tako slabo klokuje ako je hynix. Kakave si rezultate postigao ?
 
Poslednja izmena:
Memorija za sve preko 1400MHz daje ili crn ekran ili Heaven pun artefakata :( Kabl je sad hladan kada su svi ventovi na max, a i napajanje je mlako. Te temperature mogu da sanjam :d Temperatura jezgra je 73C, VRM1 74C i VRM 2 48C sa ventilatorima na 100% :/ Evo rezultata:
Heaven -Heaven 4.0.png
Valley -Unigine Valey 1.0.png
3DMark Vantage -3dmark vantage 1.png
3DMark Fire Strike - http://www.3dmark.com/fs/2739257
3DMark 11 - http://www.3dmark.com/3dm11/8673298
HWInfo - HWinfo R9 290 max temp.png

EDIT: Imam jednu nelogicnost, kada je memorija bila na 1410MHz, imam black screen, artefakti itd, kada je podignem na 1450MHz, nista sve glatko kao mleko u Heaven ? Mozda zato sto se znacajnije grejala ranije, posto su sada testovi sa 100% vent ?
EDIT 2: 1500MHz za memoriju je najbolje sto moze bez degradacije scora u Heaven, teperature sa otvorenim vratima 69C core, 67C VRM 1 i 45C VRM 2 :)
 
Poslednja izmena:
Klok nisam imao vremena jos da testiram, bice ovih dana :) Poslednje stabilno sta je bilo je 1160MHz a core i 1500MHz za memoriju sa naponom od +100mV i cak bez dizanja AuX napona, cak i kada sam ga digao na +40mV nije htela memorija da se ustabili na vecem kloku :/ Ali vent kada nije na 100%, vez grafa sama da odredjuje, treba mu +31mV na AuX da bi memorija bila stabilna na 1400MHz, bez toga ne moze.
 
Klok nisam imao vremena jos da testiram, bice ovih dana :) Poslednje stabilno sta je bilo je 1160MHz a core i 1500MHz za memoriju sa naponom od +100mV i cak bez dizanja AuX napona, cak i kada sam ga digao na +40mV nije htela memorija da se ustabili na vecem kloku :/ Ali vent kada nije na 100%, vez grafa sama da odredjuje, treba mu +31mV na AuX da bi memorija bila stabilna na 1400MHz, bez toga ne moze.

Nije ti karta neki pirmerak. Moj ti je savet da nadjes neki bolji. Bitno je samo da ima asic preko 75. Sad kartica ima u izobilju a nikome nije bitan asic. 99% ljudi ne klokuje nista :) Slobodno stavi oglas da radis zamenu za bolji asic kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Pa ASIC joj 78,5% :/ Sa kojim driverom si radio OC ? Razmotricu tu zamenu :)
 
meni su se svi drajveri jos od onih proslogodisnjih beta pokazali isto za klok.
 
Pa ASIC joj 78,5% :/ Sa kojim driverom si radio OC ? Razmotricu tu zamenu :)

14.12. Ajde vidi da li ce da ti radi gpu na 1200mhz. Asic ti je odlican. Citao sam po netu da za r9 seriju nije bas bio merodavan. Ali moje dve karte sa istim asicom se isto ponasaju. Obe su se klokovale odlicno. Izasao je novi drajver 15.3 Beta. Videcu danas kako radi.
 
Koja su podešavanja bila za 1200MHz ? Ja sam koristio Omega driver, ako ne urodi plodom, vratiću na 14.12. :) Videcu jos jednom da izvucem sto više na jezgru sa +100mV :) Nego kao da sam primetio da ako hocu više na memoriji, da moram da dignem i jezgro gore. Tipa, da bi se održao odnos memorije i jezgra kao na stock, jezgro mora na 1160MHz, a memorija na 1512MHz, i neće preko toga ?
 
Koja su podešavanja bila za 1200MHz ? Ja sam koristio Omega driver, ako ne urodi plodom, vratiću na 14.12. :) Videcu jos jednom da izvucem sto više na jezgru sa +100mV :) Nego kao da sam primetio da ako hocu više na memoriji, da moram da dignem i jezgro gore. Tipa, da bi se održao odnos memorije i jezgra kao na stock, jezgro mora na 1160MHz, a memorija na 1512MHz, i neće preko toga ?

Odnos ima uticaja na efikasnost tj. bolji rez ali na klok mi nije uticalo. Iz afterburnera sam sve podesavao. Napon na max i aux na max i power limit na max. I tako mi je radilo na 1200/1625 full stabilno na vazduhu.
 
Sad ga navrcem, pa da vidim dokle ide :) Na koje temperature najvise utice AuX voltage ?
 
Nazad
Vrh Dno