Šta je novo?

CENTRAL Zvucnik PROBLEM! MPC, X-Fi XtremeMusic, Genius SW HF5.1-5000 ...

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Imam ogroman problem sa CENTRAL zvucnikom iz serije "Genius SW-HF5.1-5000" + Creative X-Fi Xtreme
Music na WinXP-u!
Problem nastaje kod gledanje MKV (RIP 1080p AAC) filmova ali samo kod onih gde je Audio 5.1 dok isti ti
filmovi, ripovani u STEREO zapisu, rade perfektno! ....i ravnomerno podeljeno na svim zvucnicima!
Centralni zvucnik se uvek jedva cuje, skoro da i nema zvuka? Cim krene neka govorancija na filmu, centralni
zvucnik se odmah stisava ...pojacam i sve bude OK dok ne krene neki filmski zvucni efekat a onda padnem sa
stolice kad to tresne po zvucnicima! Kada pojacam samo CENTRAL (na SUB zvucniku), to izgleda bas nekako
bez veze, k'o iz WC solje i nije u skladu sa ostalim zvucnicima!
Od playera koristim "MPC" i "VLC" ...ovaj drugi samo zato sto ima opciju da prebaci 5.1 u STEREO pa preko
njega delimicno resavam ovaj problem!
Ranije mi je to sve bolje nego sada radilo u MPC i mogao sam da namestim sve kako valja, medjutim, vise te
kvacice u "MPC Audio Switcher" kao da stoje tu onako radi reda, posle svakog Apply ne desava se nista ...a i
na restartu MPC vraca sve kako je bilo, znaci, ne dozvoljava mi uopste "custom channel mapping".
Probao sam zatim, razne kombinacije podesavanja FFDShow, pa originalni software od muzicke, ne pali ni to
...CENTRAL ostaje uvek tunjav i tupav kod ovih 5.1 filmova!?
U igrama 5.1 radi perfektno i odlicno deli ...sve je ujednaceno!!! ...sto znaci da mi je hardware valjda OK!?

PITANJE JE:
Imate li neki predlog, sta tu moze problem? ...CODEC, PLAYER ...nesto trece???
Mozda predlog za neki drugi player?
MPC koristim bas jako dugo i nikada mi nije pravio problem ali zadnjih meseci me odvaljuje. Google pretragu
u vezi ovog problema upraznjavam svakim danom ali ...osim nekog "pametovanja" i prica u prazno ....nista
drugo! :(
Ako bas nista ne pomogne ima li nekog sigurnog nacina da se u novijim verzijama "MPC", Sound 5.1 slusa kao
STEREO (na svim zvucnicima)? ...i to bi mi puno znacilo!

Izvinjavam se za ovoliko txt-a ali u ovoj igri zvuka su milioni kombinacija, pa ne mogu bas u dve recenice!

HVALA na pomoci ako je bude bilo! :)
 
Meni ovo deluje kao da su zamenjeni centralni i SUB, to je ranije cak i u drajverima bilo da moze da zameni - proveri!
Ili vidi kako je sve povezano, probaj neki TONE TEST da pustis iz tog plejera, da li svi zvukovi dolaze iz zvucnika iz kojih treba...
 
Probao sam iz MPC neke testove, reprodukcijom originalnih mapiranih wav.samples (FL, FL, FC, Sub, RL, RR). Sve je besprekorno ali ipak je CENTRALNI nekako nijansu slabiji. Proverio sam i u "CP Sound And Audio Devices", ...tu je sve do daske. Po uputstvu muzicke i zvucnika je sve tacno povezano. Probao opet neke igre ...mapira CENTRALNI pa otkida! MKV Filmovi u STEREO rade takodje odlicno ....al' cim pustim 5.1 ...nesto ga ubije ko zeca ...odmah promukne!? :smash:(Kod svih filmova sa 5.1 mi je izrazen ovaj problem)
Ne znam vise sta da isprobam ali ako bas ne bude bilo nikakvog novog resenja ...onda po starom!:type:
 
Poslednja izmena:
Probaj sa potplayer-om da isprobas ? Winamp/Aimp muzika kako sljaka ?
 
Koje kodeke koristiš u MPC-u? LavFilters? Koja je verzija MPC-a uopšte?
 
Koristim odavno "K-Lite" uvek Full x86 (default) na XP ...nisam bas pogledao verziju ali znam da je bilo nesto svezije posto sam u medjuvremenu instalirao v10.0.5 ...mada opet, sve isto. Evo sad sam nasao neki nacin da u FFDSHOW ukljucim mixer i "Output Speakers Configuration" - 2.0.1 - surround a posle u MPC(v1.7.0.7805 6b2b0e4) izmapirao ostale zvucnike po "ugodjaju" za tu stavku i sad mi je sve OK ...nije 5.1 ali daleko bolje od ovoga sto sam dobijao do sada i ne moram da skakucem u VLC player
Ne mogu nikako taj CENTRAL da sredim u 5.1 verziji... ne da mi se bas! :(
Vi predlazite ako imate neku ideju, pa cu isprobati!!! :) Naravno da bih zeleo da gledam film u tom okruzenju ako vec imam mogucnosti za to!

@Bosla: Da li "potplayer" drzi na jednom mestu kodeke (kao VLC) ili ih razbacuje i kakav mu je uninstall? Ako je ovo prvo mogu da probam ali ako je druga varijanta onda radije ne bih jer su mi neki kodeci i playeri pravili zestoke probleme! Iz tog razloga koristim provereni "K-Lite" koji ima odlican uninstaller sadrzi i MPC Player" ...kojeg koristim maltene, od kad se pojavio! :) ...WinAMP sam takodje ranije koristio neko vreme dok nije poceo sa "zezalicama" i bandoglavim "associate"!

...e da, LAV Video 0.58.2, LAV Splitter 0.58.2 (Input Formats - sve sa kvacicama sem .rawvideo i .wav) ...to je po defaultu inace.
 
Poslednja izmena:
potplayer ne dira sistemski konfigurisane kodeke . Ne rece mi muziku kad slusas kakva je situacija ? Da li uopste taj centralni zvucnik radi kada podesis 5.1 ? Mozda imas hardverski problem sa samim genius zvucnicima ? ne bi bio ni prvi ni poslednji
 
Audio slusam u STEREO uvek! Nemam nista od cistog audia u 5.1 pa sam pustio neki stari DVD koncert "ToTo" benda u 5.1 ...na kojem sam i isprobao zvucnike kad sam ih kupio i bio odusevljen atmosferom! Medjutim, ovaj put je nesto zatajilo!? :( ...i meni se sve vise cini da je tu nesto "hardverski" pobrljavilo. Nije to taj zvuk koji sam imao kao kad su bili novi! Moracu jednu generalku sa samim zvucnicima da uradim. Ali i dalje igre rade odlicno, probao HL2 serijale koji odlicno odvajaju u 5.1 a i central se lepo cuje!
Provericu opet taj centralni ...da li su unutra svi zvucnici OK, + kako ce se sve to ponasati na integrisanoj zvucnoj koju nikad nisam koristio!
Ako se ispostavi da je Genius glavni krivac ...onda sam Vas bas "nenamerno" smorio!

Plasim se samo da mi nisu neki raniji prekidi-seckanja struje napravili neko s* na zvucnicima!?
 
Pokusacu da dovucem na temu forumasa Tehn1ka , koji ima poprilicno slicne tegobe kao i ti sa identicnim zvucnicima i slicnom zvucnom (audigy2 cinimi se). Pa mozda jedan drugome uspete pomoci
 
E Hvala puno Bosla! :) ...ja cu u svakom slucaju pratiti pa ako iskrsne neko resenje ...:)
...a ako ne ...moze se izdrzati i ovako, nije ono da je nesto bas toliko hitno i strasno a i nemam
neku visoku klasu tehnike pa da mi to predstavlja ogroman problem!
Guram ovako kad ne moze bolje ...:D
 
Imam i ja slican problem ali kod muzike ,kod mene sve lepo radi kad gledam film. U pitanju je win 7 64bit. Kod mene se slabo cuju RR i RL . Suskaju i cuje se jedva glas pevaca ali kao iz bureta nekako i suskaju prilicno dosta.Kad pustim test u programu za zvucnu karticu cuje se perfektno . E sad ja sam RR i RL podesio da se cuju kao FR i FL privremeno i dobro se cuju ali centralni zvucnik mi tad ne radi uopste. Koji je problem ako neko zna ? Zvucna kartica je realtek hd audio . Hvala unapred :)

edit: U pitanju su isti zvucnici samo starija generacija od 120w.
 
Poslednja izmena:
Najgora je stvar kada test pokaze da je sve dobro a ustvari ne valja! To se i meni desava! :D
Probaj, kada krenes sa setinzima da prvo proveris iz "Control Panel-a" Win7 ...da li je tu sve kako treba, zatim na Settings Realtek Panela ...pa onda sve ostalo!
Procitao sam ovo ranije na jednom stranom forumu i nekima je bas tu bio problem! ...samo prenosim!

P.S. Toliko su iskomplikovali te audio stvari tako da ni oni sami ne bi umeli da rese neke nastale probleme!
...na kraju ce da izmisle sistem "4 zida sa po 15 zvucnika + plafon i patos (ugradni) + jedan za na glavu, steta sto nema jos jedan zid"! ih! :D

P.P.S. Ja sam vec poceo polako da zaboravljam svoj "Genius 5.1" problem ...haha
 
Instalirao sam pot player i sad mi rade svi zvucnici . Ali RR i RL rade kao da su FR i FL . xD Sad mi radi i centralni zvucnik preko tog player-a. Ali opet na yt se ne cuje centralni zvucnik. :D Mada nije bitno ,navikao sam se nekako. :D U buducnosti kad uzimam zvucnike uzmem lepo 2 zvucnika od 100w i pojacalo neko fino i nema da mislim :D
 
Ja na starom kompu (P5)(Audigy 2) imam bas tu Hi-Fi STEREO varijantu (ali 2x85W trosistemski) i ne brinem! ...nekako mi je lepse za usi a uvek sve radi iz prve!!! ...ta kanta mi je bas za mjuz!
Ovo novo je sve nekako rastrkano! Naravno, ko voli 5.1, 6.1, 8.1 ....35.1 ...nek uziva!!! :D

Moracu da se i ja nakanim jedan dan da isprobam taj "potplayer" sto mi je Bosla preporucio! :) Mozda i kod mene proradi!?
 
Probaj,izleda da je magican :D Ja inache vecinom slusam preko youtube ,3 puta ako sam upalio taj player ,cisto da isprobam da li se cuju svi zvucnici :D Meni na starom kompu na audigy 2 zvucnu karticu 5.1 radio super,cim sam kupio novi komp i ubacio win 7 poceo je da zeza. E sad,da li je do zvucne problem ili do win7 to jos nisam isprobao. Audigy 2 nema drajveri za win7 tako da ne mogu da je probam. :S
 
Nazad
Vrh Dno